Sâmbătă,
01.10.2022
Cer Senin
Acum
11°C

Turcan cere copmisie de ancheta impotriva lui Ponta

PD-L trebuie să înfiinţeze urgent o Comisie parlamentară de anchetă pentru acţiunile lui Victor Ponta împotriva României, susţine deputatul PD-L, Raluca Turcan. "Victor Ponta trebuie să răspundă în faţa unei Comisii parlamentare de anchetă pentru acţiunile politice de la nivelul Parlamentului European, împotriva aderării României la spaţiul Schengen. Voi solicita PDL să înfiinţeze de urgenţă o Comisie de anchetă pentru ca atacurile împotriva intereselor României să fie sancţionate. Acţiunile politice împotriva României din partea unui lider politic român au consecinţe politice şi diplomatice la Bruxelles şi este obligatoriu ca liderul PSD să dea explicaţii instituţionale", susţine Turcan într-un comunicat de presă. "Victor Ponta este imatur, iar în PSD sunt suficienţi lideri cu capul pe umeri, care ar trebui să-i atragă atenţia preşedintelui PSD că boicotând circulaţia liberă a românilor în Europa, face un rău românilor. Drumul românilor în UE nu are culoare politică - nu este al PDL, PNL sau PSD - iar blocarea acestui drum îi afectează totodată pe români, şi toate formaţiunile politice care îi reprezintă", mai spune Turcan în comunicat.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

11 comentarii

e.u

Acum 11 ani

MARSI de aioi potaie portocalie ....care de fapt ai fost galbejita
Raspunde

e.u

Acum 11 ani

MARSI de aioi potaie portocalie ....care de fapt ai fost galbejita
Raspunde

e.u

Acum 11 ani

MARSI de aioi potaie portocalie ....care de fapt ai fost galbejita
Raspunde

!

Acum 11 ani

corectati titlul
Raspunde

ioio

Acum 11 ani

O sa ceara la PD-L, sa se faca o comisie din PD-L... Doamne batate ca mie imi este mila ! Victor Ponta, in dorinta oitei Turcane, trebuie sa fie sanctionat si sa dea explicatii PD-L-ului... of of , mai mai... Dictatura se apropie !
Raspunde

taci

Acum 11 ani

fa
Raspunde

Ina

Acum 11 ani

Pe cand o Comisie sa cerceteze genocidul pdlist?Am oroare de televizor, de cand cu acesti impertinenti,toti sunt aroganti,mincinosi,inculti si au creerele spalate.
Raspunde

mosu

Acum 11 ani

doamna vedeti de treaba ta,ca iti i-au foc sarmalele
Raspunde

mosu

Acum 11 ani

doamna vedeti de treaba ta,ca iti i-au foc sarmalele
Raspunde

pentru matusa turcanaaa

Acum 11 ani

matusico, da nu vrei tu mai bine sa se faca o ancheta, despre cum se folosesc banii romanilor??? Sau o ancheta despre cum s-au folosit macar transele venite de la FMI. Pai nu vrei fa, ca daca afla romanii ca o parte din ei, se duc catre conturi din care urmeaza sa va finantati viitoarele campanii electorale, va e frica ca o sa se faca lagare pentru voi. Lasa ca lumea nu e proasta si veti avea \"un viitor fericit\" de prin 2012. Romanii vor avea grija de asta!
Raspunde

just me

Acum 11 ani

da! o sa aiba romanii grija de asta! exact cum au avut romanii grija in cei 20 de ani. in care tara a fost condusa de fel si fel de......sa le spunem totusi oameni....care ne-au adus in pragul falimentului! raluci, neraluci, po(a)nte sau nu, toti care au fost la putere au avut un singur gand CHELTUIALA! oricum, oriunde, cu orice pret fara a se gandi la consecinte. noroc cu criza! altfel unde ajungeam noi, nici FMI-ul nu isi mai baga coada! si pentru cei ce iau apararea lui ponta, eu inteleg sa AVEM ceva cu puterea de acum reprezentata aici prin domnişorica Ţurcană, dar haideti sa fim seriosi...PSD fratilor? revenim in comunism??!
Raspunde