Luni,
26.09.2022
Ploi Scurte
Acum
11°C

Festivalul de Teatru incepe in 27 mai. Vezi programul

PROGRAMUL FITS 2011

EVENIMENTE  DESFĂȘURATE ÎN MAI MULTE ZILE:

TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca” (curtea interioară) - 27 mai – 5 iunie
Ora 23:00 – 03:00    Clubul Festivalului    

TEATRUL GONG – Foaier - 27 mai – 5 iunie
Ora 10:00 – 20:00     Proiect instalaţie pictură obiect: Expoziţia TREI GENERAŢII / Exhibition THREE GENERATIONS - Nicolae Kömives, Andor Kömives, Loránd Kömives (ROU). Curator expoziţie: Andor Kömives

IMPERIUM CLUB    - 28 mai – 4 iunie
Ora 12:00 – 13:00     Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan University (GBR) / ULBS / FITS

PRIMĂRIE – Centrul de informare turistică / Curtea interioară -  28 mai – 5 iunie
Ora 09:00 -20:00    Expoziţie de fotografie: FITS - Fotografi: Scott Eastman, Dragoş Spiţeru

CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00           Conferinţe de presă FITS - moderator Octavian Saiu - 28 mai – 5 iunie
Ora 11:00           Lansări de carte - 28 mai – 5 iunie
Ora 14:00           Conferinţe speciale - 29 mai – 4 iunie
Ora 15:00           Conferinţe speciale - 1 iunie – 4 iunie
Ora 10:00 -18:00    Expoziţie de fotografie: FITS - fotograf: Mihaela Marin - 30 mai – 5 iunie

CASA DE CULTURĂ A STUDENŢILOR – Sala Albastră - 29 mai – 1 iunie
Ora 11:00 – 13:00    
29 mai - Atelier: FIGHT IT OUT / LUPTĂ SPRE LUMINĂ (2h) - Ruth Cooper-Brown (GBR)
30 mai - Atelier: UNARMED FIGHTS / LUPTE LIBERE (2h) - Ruth Cooper-Brown (GBR)
31 mai - Atelier: MOVEMENT FOR ACTION / ACŢIUNE ÎN MIŞCARE (2h) - Ruth Cooper-Brown (GBR)
1 iunie - Atelier: FIGHT IT OUT / LUPTĂ SPRE LUMINĂ (2h) - Ruth Cooper-Brown (GBR)
2 iunie – 4 iunie; Ora 10:30 – 13:30   Atelier: THE USE OF JAPANESE TRADITIONAL THEATRE AESTHETICS AND TECHNIQUES IN CONTEMPORARY ACTING / UTILIZAREA ESTETICII ŞI TEHNICILOR TEATRULUI TRADIŢIONAL JAPONEZ  ÎN JOCUL CONTEMPORAN (3h) - Zvika Serper (ISR / JPN)

LIBRĂRIA HUMANITAS - 29 mai – 4 iunie
Ora 12:00            Spectacole lectură

CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Foaier - 29 mai – 5 iunie
Ora10:00 – 21:00 Expoziţie: THEATRE-PORTRAITS / TEATRU- PORTRETE - Mihai Tymoshenko (ROU)

CERCUL MILITAR - 30 mai – 5 iunie
Ora 09.00 - 19.00     Expoziţie de fotografie: APOCALYPSIS CUM FIGURIS – Fotograf: Buscarino – The Grotowski Institute (POL)
Proiecţie film: IL TEATRO LABORATORIUM de Marianne Arhne

CENTRUL ŞCOLAR PENTRU EDUCAŢIE INCLUZIVĂ NR. 2-31 mai – 2 iunie
Ora 10:30    Atelier: JOC ŞI SPECTACOL / PLAY AND PERFORMANCE (2h) – prezentat de studenţii Universităţii York St. John: Kiran Tanna, Henry Naughton şi Richard Wade (sub conducerea lui Claire Hind) (GBR)

CASA ARTELOR – COMPLEXUL NAŢIONAL MUZEAL ASTRA (Piaţa Mică nr. 21)- 1 iunie – 5 iunie
Ora 11:00 – 17:00     Atelier: COSTUMUL TRADITIONAL ASIATIC SI INFLUENTA LUI IN TEATRU / THE TRADITIONAL ASIAN COSTUME AND ITS INFLUENCE IN THEATRE DESIGN (6h)  - Nic Ularu (USA)

CASA DE CULTURĂ A STUDENŢILOR - Sala Galbenă-2 iunie – 4 iunie
Ora 10:00 – 12:00    Atelier: ETHNO URBAN POETICS / POEZIA FOLCLORULUI URBAN (2h) - Rajko Pavlic (HRV)

CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR - 2 iunie – 4 iunie
Ora 15:00 – 21:00     Bursa de spectacole - Ediţia a XIV-a

PIAŢA MICĂ - 2 iunie – 5 iunie
Ora 10:00 – 19:00     SIBIU BOOKFEST 2011 (SBF) - Târgul Internaţional de Carte, Publishing şi New Media (ROU)

PROGRAM PE ZILE:

VINERI 27 MAI

TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 12:00    Spectacol de teatru: ISPITA CIORAN () - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU) Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacole itinerante)
Ora 16:00    MISSION EARTH / EXPEDIŢIE PE TERRA (30 min.) - Camouflage Roadshow (DEU)
Ora 17:30    HEADLESS MADNESS / CĂLĂREŢII FĂRĂ CAP (30 min.) - Camouflage Roadshow (DEU)
Ora 18:00    CARIBBEAN DANCES AND MUSIC / MUZICĂ ŞI DANSURI DIN CARAIBE (45 min.) - Etnik97 (MTQ / FRA)


TEATRUL GONG – Foaier
Ora 16:00    Proiect instalaţie pictură obiect: Expoziţia TREI GENERAŢII / Exhibition THREE GENERATIONS - Nicolae Kömives, Andor Kömives, Loránd Kömives (ROU). Curator expoziţie: Andor Kömives
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 17:00    Spectacol de teatru: THE IDIOT / IDIOTUL (5h) Regia: Eimuntas Nekrosius - Meno Fortas Nekrosius Theatre Company (LTU)
TEATRUL GONG
Ora 17:00    Spectacol de teatru: LEONCE AND LENA / LEONCE ŞI LENA (2h) - Regia: Balázs Zoltán - Maladype Színház (HUN)   
SALA STUDIO TNRS (Casa de Cultură a Sindicatelor – intrarea C)
Ora 18:00    One man show: PECORA NERA / OAIA NEAGRĂ (1h30 min.) - un spectacol de Ascanio Celestini - Compania Ascanio Celestini - Fabbrica Srl (ITA)
PIAŢA MARE
Ora 19:00    Spectacole de stradă: SBANDIERATORI DI AREZZO / STEGARII DIN AREZZO (30 min.) - Gruppo Sbandieratori di Arezzo (ITA)
PIAŢA MICĂ
Ora 20:00    Spectacol de stradă: THE STATION / GARA (50 min.) - Bash Street Theatre (GBR)  
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30    Spectacol de teatru: UN CERTAIN SONGE, UNE NUIT D ÉTÉ / VISUL UNEI NOPŢI DE  VARĂ (1h40 min.) - Regia: Richard Demarcy - Le Naïf Théâtre (FRA)
PIAŢA MARE - Scenă
Ora 21:30    Concert: HOLOGRAF (50 min.) prezentat de ARTMANIA (ROU)
HALA SIMEROM
Ora 22:00    Spectacol de teatru: DON JUAN VINE DIN RĂZBOI / DON JUAN COMES BACK FROM THE WAR (2h) - Regia: Anca Bradu - Teatrul Naţional "Radu Stanca" (ROU)
PIAŢA MARE
Ora 22:50    Spectacol de stradă: TRANSITion / TRANZITie (50 min.) - Aktionstheater Pan.Optikum (DEU)  
CAZARMA 90
Ora 23:50    Spectacol de artificii


SÂMBĂTĂ 28 MAI


CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00    Conferinţe de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 11:00    Lansare de carte: ANTOLOGIA DE TEXTE „COMUNITĂŢI”, editura Universitaţii "Lucian Blaga" din Sibiu (ROU)
Ora 11:30    Lansare: SCENA.RO (ROU)
IMPERIUM CLUB    
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan
                 University (GBR) / ULBS / FITS
MUZEUL DE ISTORIE NATURALĂ BRUKENTHAL
Ora 12:00    Vernisaj expoziţie scenografie: Baronul Löwendal (ROU)
AMBIENT
Ora 12:00    Spectacol itinerant: ORANGE STEWARDESS / ÎNSOŢITOAREA DE ZBOR (30 min.) - Tukkersconnexion (NLD)
LIBRĂRIA HUMANITAS
Ora 12:00    Spectacol lectură: THE SIGN OF THE WHALE / SEMNUL BALENEI  de Jimmy McAleavey (IRL), traducerea Ştefan Peca
PRIMĂRIE – Centrul de informare turistică / Curtea interioară
Ora 13:00    Vernisaj expoziţie de fotografie FITS - fotografi: Scott Eastman, Dragoş Spiţeru
BISERICA PAROHIALĂ ROMANO-CATOLICĂ SFÂNTA TREIME
Concert de muzică: Shaun Davey (IRL & ROU)
CLUB PLAY OFF (parcare Sala Transilvania)
Ora 12:30    Spectacol itinerant: MISSION EARTH / EXPEDIŢIE PE TERRA (30 min.) - Camouflage Roadshow (DEU)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacole itinerante)
Ora 13:00    HIGH FALUTIN min. / BAL MASCAT (30 min.) - Creature Feature (GBR)
Ora 16:00    CARIBBEAN DANCES AND MUSIC / MUZICĂ ŞI DANSURI DIN CARAIBE (45 min.) - Etnik97  (MTQ / FRA)
Ora 17:00    ORANGE STEWARDESS / ÎNSOŢITOAREA DE ZBOR (30 min.) - Tukkersconnexion (NLD)
Ora 17:30    HIGH FALUTIN min. / BAL MASCAT (30 min.) - Creature Feature (GBR)
Ora 19:00    CARIBBEAN DANCES AND MUSIC / MUZICĂ ŞI DANSURI DIN CARAIBE (45 min.) - Etnik97  (MTQ / FRA)
TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 14:00    Spectacol de teatru: UN TRAMVAI NUMIT POPESCU / A STREETCAR NAMED POPESCU (1h20 min.) - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
PIAŢA MARE
Ora 15:00    Spectacol de stradă: AREZZO FLAG  WAVERS / STEGARII DIN AREZZO (30 min.) - Gruppo Sbandieratori di Arezzo (ITA)
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00    Spectacol de păpuşi: BLUE MOON / LUNA ALBASTRĂ (40 min.) - De: Lot Vekemans - Regia: Lu Pulici – Trukitrek (ESP)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR (Sala Studio – intrarea A)
Ora 16:00    Spectacol de teatru: JURNALUL UNUI NEBUN / TAGEBUCH EINES WAHNSINNIGEN (1h) - Regia: Daniel Plier - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
TEATRUL GONG
Ora 17:00    One woman show: SCHWESTER VON / SORĂ-SA (1h15 min.) - Regia: Allan Zipson - National Theatre Gent (BEL)
SINAGOGĂ
Ora 18:00    Spectacol de muzică: JOURNEY OF MARCO POLO / CĂLĂTORIILE LUI MARCO POLO (1h05 min.) - Ensemble Renaissance (SRB)
SALA STUDIO TNRS (Casa de Cultură a Sindicatelor – intrarea C)
Ora 18:00    One man show: SCEMO GI GUERRA / RĂZBOIUL UNUI NEBUN (1h30 min.) - un spectacol de Ascanio Celestini – Compania Ascanio Celestini - Fabbrica Srl (ITA)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00    Spectacol de teatru-dans: MISTY MANSION / PIERDUŢI ÎN CEAŢĂ (1h40 min.) - Regia: Tatsuya Hasegawa - Dazzle (JPN)
SALA THALIA
Ora 19:00    Spectacol de flamenco: MALAJE  (1h10 min.) - Regia: Antonio Moreno şi Angeles Vázquez - Cía Albadulake (ESP)
HYPERMARKET (incinta magazinului)
Ora 19:00    Spectacol itinerant: HIGH FALUTIN min. / BAL MASCAT (30 min.) - Creature Feature (GBR)
PIAŢA MARE
Ora 20:00    Spectacol de stradă: CLIFFHANGER / PE MARGINEA PRĂPASTIEI (50 min.) - Bash Street Theatre (GBR)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00    Spectacol de teatru: MIRIAM W (2h) - Regia: Radu Afrim - Teatrul “Toma Caragiu” Ploieşti (ROU)  
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30    Spectacol de teatru: UN CERTAIN SONGE, UNE NUIT D ÉTÉ / VISUL UNEI NOPŢI DE  VARĂ (1h40 min.) - Regia: Richard Demarcy - Le Naïf Théâtre (FRA)
HALA SIMEROM
Ora 22:00    Spectacol de teatru: LULU (2h40 min.) - Regia: Silviu Purcărete - Teatrul Naţional "Radu Stanca" (ROU)
PIAŢA MARE – Scenă
Ora 22:00    Concert: DIRECŢIA 5 (50 min.) prezentat de ARTMANIA (ROU)
MEDIAŞ (spectacole itinerante)
Ora 19:00    HEADLESS MADNESS / CĂLĂREŢII FĂRĂ CAP (30 min.) - Camouflage Roadshow (DEU)
Ora 20:00    THE TAMARROS (1h) - Ambaradan (ITA)


DUMINICA 29 MAI


CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00    Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 11:00    Lansare de carte: DAS RUMÄNISCHE THEATER NACH 1989. SEINE BEZIEHUNGEN ZUM DEUTSCHSPRACHIGEN RAUM de Alina Mazilu / Medana Weident / Irina Wolf, editura Frank & Timme Berlin
Ora 11:30    Lansare: REVISTA EUPHORION (ROU)
Ora 14:00    Conferinţă specială: Simona Kessler (ROU)
LIBRĂRIA HUMANITAS
Ora 12:00    Spectacol lectură: SOEUR DE / SISTER OF / SORĂ-SA de Lot Vekemans(NDL), traducerea Valentina Ţîrlea
IMPERIUM CLUB    
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan University (GBR) / ULBS / FITS
AMBIENT
Ora 12:00    Spectacol itinerant: HIGH FALUTIN min. / BAL MASCAT (30 min.) - Creature Feature (GBR)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Foaier
Ora 13:00    Vernisaj expoziţie: THEATRE-PORTRAITS / TEATRU- PORTRETE - Mihai Tymoshenko (ROU)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacole itinerante)
Ora 13:00    JAPANESE GEISHA GIRLS / GHEIŞELE (30 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
Ora 14:00    MISSION EARTH / EXPEDIŢIE PE TERRA (30 min.) - Camouflage Roadshow (DEU)
Ora 16:00    JAPANESE GEISHA GIRLS / GHEIŞELE (30 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
Ora 16:30    ORANGE STEWARDESS / ÎNSOŢITOAREA DE ZBOR (30 min.) - Tukkersconnexion (NLD)
Ora 17:00    LE BESTIAIRE ETINCELANT / CREATURI BESTIALE ŞI STRĂLUCITOARE (35 min.) - Malabar (FRA)
Ora 19:00    JAPANESE GEISHA GIRLS / GHEIŞELE (30 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
Ora 19:30    HIGH FALUTIN min. / BAL MASCAT (30 min.) - Creature Feature (GBR)
Ora 20:00    THE TAMARROS (1h) - Ambaradan (ITA)
Ora 14:00    Spectacol de teatru: ISPITA CIORAN () - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00    Spectacol de păpuşi: HOTEL CRAB (50 min.) – Regia: Lu Pulici - Trukitrek (ESP)
TEATRUL GONG
Ora 17:00    Spectacol muzical de teatru: PISICA ALBASTRĂ / THE BLUE CAT (1h15 min.) - Regia: Mona Marian – Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
MAISON ILLE ET VILAINE
Ora17:00    Teatru de obiecte - one man show: LE SECRET / SECRETUL (1h) – Text si regie: Richard Demarcy – Le Naïf Theatre  (FRA)
MUZEUL CIVILIZAŢIEI POPULARE TRADIŢIONALE „ASTRA”
Ora 18:00    Spectacol itinerant: HIGH FALUTIN min. / BAL MASCAT (30 min.) - Creature Feature (GBR)
Ora 18:30    Spectacol itinerant: HEADLESS MADNESS / CĂLĂREŢII FĂRĂ CAP (30 min.) - Camouflage Roadshow (DEU)
Ora 19:00    Spectacol stradă: CLIFFHANGER / PE MARGINEA PRĂPASTIEI (50 min.) - Bash Street Theatre (GBR)
SALA STUDIO TNRS (Casa de Cultură a Sindicatelor – intrarea C)
Ora 18:00    One man show: FABBRICA / FABRICA (1h30 min.) - un spectacol de Ascanio Celestini – Compania Ascanio Celestini - Fabbrica Srl (ITA)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00    Spectacol de teatru: HOMMAGE À CHAGALL / OMAGIU LUI CHAGALL (1h10 min.) - Regia: Adolf Weltschek - Groteska Puppet Mask and Actor Theater (POL)
HYPERMARKET (incinta magazinului)
Ora 19:00    Spectacol itinerant: ORANGE STEWARDESS / ÎNSOŢITOAREA DE ZBOR (30 min.) - Tukkersconnexion (NLD)
BISERICA EVANGHELICĂ
Ora 20:00    Concert susţinut de Corul Bach, cu participarea sopranei Melinda Samson şi a organistei Ursula Philippi (ROU) (1h10 min.) - Dirijor: Kurt Philippi
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00    Spectacol de dans: LES CHAMBRES DE JACQUES / LABIRINTUL LUI JACQUES (36 min.) - Coregrafia: Aszure Barton; LOCKED UP LAURA / CAPTIVA LAURA (9 min.30”) - Coregrafia: Annabelle Lopez Ochoa; ZIP ZAP ZOOM (30 min.) - Coregrafia: Annabelle Lopez Ochoa; - BJM Danse – Les Ballets Jazz de Montréal (CAN)  
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30    Spectacol de muzică: MUSIC OF RENAISSANCE THEATRE / MUZICA TEATRULUI RENASCENTIST (1h05 min.) - Ensemble Renaissance (SRB)
HALA LIBRA – BALANŢA
Ora 22:00    Spectacol de teatru: FAUST (2h10 min.) - Regia: Silviu Purcărete - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
PIAŢA MARE – Scenă
Ora 22:00    Concert: ZDOB ŞI ZDUB (50 min.) prezentat de ARTMANIA (MLD)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacol itinerant) - PIAŢA MARE
Ora 22:30     Spectacol de stradă: HELIOS II (1h15 min.) - Malabar (FRA)
MEDIAŞ
Ora 20:00    Spectacol itinerant: AREZZO FLAG WAVERS / STEGARII DIN AREZZO (30 min.) - Gruppo Sbandieratori di Arezzo (ITA)


LUNI 30 MAI


CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00    Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 11:00    Launching: JURNALUL ARTELOR SPECTACOLULUI (JAS)
Ora 11:30    Lansare de carte: SUBLIMUL TRĂDĂRII - Sorin Crişan, editura Ideea Europeană (ROU)
Ora 13:00    Vernisaj expoziţie de fotografie: FITS - fotograf: Mihaela Marin
Ora 14:00    Conferinţă specială: THE PERILS OF TRANSLATION / ARTA TRADUCERII ŞI PERICOLELE SALE - Mike Phillips (GBR) şi Ramona Mitrică (ROU)
Ora 15:00    Conferinţă specială:
LIBRĂRIA HUMANITAS
Ora 12:00    Spectacol lectură: FACTEUR HUMAIN / HUMAN FACTOR / FACTORUL UMAN de Thierry Janssen (BEL), traducerea Nicolae Prelipceanu
IMPERIUM CLUB    
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan
                 University (GBR) / ULBS / FITS
CERCUL MILITAR
Ora 15:00    Vernisaj expoziţie de fotografie: APOCALYPSIS CUM FIGURIS - fotograf Buscarino - The Grotowski Institute (POL)
AMBIENT
Ora 15:00    Spectacol itinerant: GANGSTER AND MOLL / GANGSTER-UL ŞI MOLL (30 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00    Spectacol de teatru: WARUM DAS KIND IN DER POLENTA KOCHT / DE CE FIERBE COPILUL ÎN MĂMĂLIGĂ (1h40 min.) - Regia: Rainer Kühn - Ring of Fire (DEU)
TEATRUL GONG
Ora 17:00    Spectacol de teatru: METODA / THE METHOD (1h40 min.) - Regia: Theodor Cristian Popescu - Teatrul Nottara (ROU)
HYPERMARKET (incinta magazinului)
Ora 17:00    Spectacol itinerant: GANGSTER AND MOLL / GANGSTER-UL ŞI MOLL (30 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
SALA STUDIO TNRS (Casa de Cultură a Sindicatelor – intrarea C)
Ora 18:00    Spectacol de teatru: BALLARINI / BALERINII TIMPULUI (1h) - Regia: Emma Dante - Sud Costa Occidentale (ITA)
FACULTATEA DE INGINERIE „Hermann Oberth”
Ora 18:30    Spectacol itinerant: GANGSTER AND MOLL / GANGSTER-UL ŞI MOLL (10 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00    Spectacol de teatru: LE CHAGRIN DES OGRES / TRISTEŢILE CĂPCĂUNILOR (1h) - Regia: Fabrice Murgia (Artara) - Théâtre National Bruxelles  (BEL)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacole itinerante)
Ora 19:00    GANGSTER AND MOLL / GANGSTER-UL ŞI MOLL (30 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
Ora 20:00    Concert (1h) - Fanfara de la Cozmeşti (ROU)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00    Spectacol de teatru-dans contemporan: OYSTER / PERLA (1h) - Coregrafia: Inbal Pinto & Avshalom Pollak - Inbal Pinto & Avshalom Pollak Dance Company (ISR)
HALA SIMEROM
Ora 22:00    Spectacol de teatru: O NOAPTE FURTUNOASĂ / A STORMY NIGHT (1h30 min.) - Regia: Alexandru Dabija - Teatrul Naţional Iaşi (ROU)
CASA ARTELOR – COMPLEXUL NAŢIONAL MUZEAL ASTRA (Piaţa Mică nr. 21)
Ora 22:00    Spectacol de teatru: GHIDUL COPILĂRIEI RETROCEDATE / A GUIDE TO MY RECLAIMED CHILDHOOD (1h45 min.) - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
VINTAGE PUB
Ora 22:00    Spectacol de teatru: TRUE WEST / ADEVĂRATUL VEST (1h40 min.) - Regia: Vlad Massaci - Centrul Multimedia Teatru  min.74 (ROU)
OLDIES PUB
Ora 22:00    One woman show: ETTIQUETTE OF GRIEF / ETICHETA DURERII (50 min.) - un spectacol de Ellie Harrison (GBR)


MARTI 31 MAI


CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00    Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 11:00    Lansare de carte: MOARTEA UNUI DANSATOR DE TANGO - Stelian Tănase, editura Trei (ROU)
Ora 11.30    Lansare carte: OPERE I. INTEGRALA PROZEI SCURTE - Samuel Beckett, traducere Ileana Cantuniari & Veronica Niculescu, editura Polirom
Ora 14:00    Conferinţă specială: TEATRUL „NAIV“ ÎN LUMEA DE AZI - George Banu (FRA) & Richard Demarcy (FRA)
FACULTATEA DE LITERE ŞI ARTE – Universitatea „Lucian Blaga" Sibiu
Ora 11:00    Atelier: RECONFIGURING THE CLASSICS  / RECONFIGURAREA CLASICILOR (5h) - Saviana Stănescu - New York University (USA)
LIBRĂRIA HUMANITAS
Ora 12:00    Spectacol lectură: SCHLANGENMILCH / SERPENT min.S MILK / LAPTE DE ŞARPE de Teodora Dimova (BGR), traducerea Mariana Mangiulea
IMPERIUM CLUB    
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan
                 University (GBR) / ULBS / FITS
AMBIENT
Ora 15:00    Spectacol itinerant: THE WHIZZERS / VRĂJITORII (30 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00    Spectacol de teatru: ENDGAME / SFÂRŞIT DE PARTIDĂ (1h min.) - Regia: Giulia Dall min.Ongaro &  Enrico Deotti - Teatrino Giullare (ITA)
FACULTATEA DE INGINERIE „Hermann Oberth”
Ora 16:00    Spectacol itinerant: THE WHIZZERS / VRĂJITORII (10 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacole itinerante)    
Ora 16:30    THE WHIZZERS / VRĂJITORII (30 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
Ora 20:00    Concert (1h) - Fanfara de la Cozmeşti (ROU)
TEATRUL GONG
Ora 17:00    Spectacol de teatru: WHEN I WAS DEAD / BURLACUL ÎNSURAT (1h15 min.) - Regia: Diego de Brea - The Slovene National Theatre Drama Ljubljana, Slovenia (SLO)  
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 18:00    Spectacol de teatru: DON QUIJOTE (1h15 min.) - Regia: Fabian Sattler - Hessisches Landestheater Marburg (DEU)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00    Spectacol de teatru: FELII / SLICES (1h20 min.) de Lia Bugnar, cu Ofelia Popii - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
HYPERMARKET (incinta magazinului)
Ora 19:00    Spectacol itinerant: THE WHIZZERS / VRĂJITORII (30 min.) - Circo Rum Ba Ba (GBR)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00    Spectacol de teatru-dans contemporan: RUSHES PLUS / PE REPEDE ÎNAINTE (1h) - Coregrafia: Inbal Pinto, Avshalom Pollak & Robby Barnett de la compania de dans Pilobolus recunoscută şi apreciată internaţional - Inbal Pinto & Avshalom Pollak Dance Company (ISR)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacol itinerant) – PIAŢA MARE – Scenă
Ora 21:00    Spectacol itinerant: ALOHA TAHITI SHOW (1h30 min.) – Polynesian Folk Group (THA / FRA)
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30    Concert de muzică austriacă (1h20 min.): NEUE WIENER CONCERT SCHRAMMELN (AUT)
CASA ARTELOR – COMPLEXUL NAŢIONAL MUZEAL ASTRA (Piaţa Mică nr. 21)
Ora 22:00    Spectacol de teatru: GHIDUL COPILĂRIEI RETROCEDATE / A GUIDE TO MY RECLAIMED CHILDHOOD (1h45 min.) - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
VINTAGE PUB
Ora 22:00    Spectacol de teatru: CAPETE ÎNFIERBÂNTATE. 13 - 15 IUNIE 1990 / HEATED HEADS (1h35 min.) - Centrul de Introspecţie Vizuală şi tangaProject (ROU)
OLDIES PUB
Ora 22:00    One man show: MY SISYPHEAN MERRY-GO-ROUND / CARUSELUL VIEŢII (50 min.) - Regia: Song Chang - Song Theatre  (GBR / TWN)


MIERCURI 1 IUNIE


CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00    Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 11:00    Lansări de carte, editura Humanitas:
1. LA FEREASTRĂ de Luc Bondy, traducere Ana Mureşanu
2. SĂRBĂTOAREA CLIPEI - dialoguri între Luc Bondy şi George Banu, traducere Ileana Cantuniari
Ora 11:30    Conferinţă specială: TEATRUL MEU PERSONAL - susţinută de Luc Bondy şi George Banu cu ocazia apariţiei volumelor SĂRBĂTOAREA CLIPEI şi LA FEREASTRĂ, Humanitas, 2011
Ora 14:00    Conferinţă specială: Sorin Alexandrescu
Ora 15:00    Conferinţă specială: MARI SCRIITORI STRĂINI ÎN COLECŢIA RAFTUL DENISEI, Editura Humanitas Fiction - prezintă Denisa Comănescu, director general al Editurii Humanitas Fiction (ROU)
PARCUL SUB ARINI
Ora 11:00    Spectacol interactiv pentru copii: POVESTIRI  TEATRALE. FĂT-FRUMOS DIN LACRIMĂ  / THEATRICAL STORIES. PRINCE CHARMING, THE TEAR-BEGOTTEN (3h) - un spectacol de Marian Râlea, realizat cu studenţii Secţiei de Actorie din cadrul Universităţii "Lucian Blaga" din Sibiu (ROU)
Ora 14:00    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
Ora 16:00    Desene pe asfalt: PROIECT CU COPII ŞI SPECTACOL TRADIŢIONAL MADONNARI / STAGE WITH CHILDREN AND KIDS AND TRADITIONAL MADONNARI SHOW (2h) - Regia: Gennaro Troia - Scuola Napoletana dei Madonnari (ITA)
CASA DE CULTURĂ A STUDENŢILOR – Sala Galbenă
Ora 11:00    Atelier: NATURAL BOUNDARIES (4h) - Grant Neale of the Nomad Theatrical Co. (USA), TNRS (ROU) şi Marjanishvili State Drama Theatre (GEO)
IMPERIUM CLUB    
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan University (GBR) / ULBS / FITS
LIBRĂRIA HUMANITAS
Ora 12:00     Spectacol lectură: DIE DUNKLEN HIRSCHE / DARK DEER / CERBII NEGRI de Inga Abele (LVA), traducerea Mihai Hodrea  
AMBIENT
Ora 15:00    Spectacol interactiv pentru copii: POVESTIRI  TEATRALE. FĂT-FRUMOS DIN LACRIMĂ / THEATRICAL STORIES. PRINCE CHARMING, THE TEAR-BEGOTTEN (30 min.) - un spectacol de Marian Râlea realizat cu studenţii Secţiei de Actorie din cadrul Universităţii "Lucian Blaga" din Sibiu (ROU)
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00    One woman show: desdeMONA (50 min.) - Regia: Anatoly Frusin - Cu: Jolanta Juszkiewicz - Kropka Theatre (POL)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU
Ora 16:30    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
Ora 17:30    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30 min.) - Lee Hayes (NLD)
Ora 18:30    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
Ora 20:00    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30 min.) - Lee Hayes (NLD)
PIAŢA MARE (spectacol teatru stradal)
Ora 17:00    TURN UP / CU MÂNECILE SUFLECATE (30 min.) -Tukkersconnexion (NDL)
Ora 18:00    TURN UP / CU MÂNECILE SUFLECATE (30 min.) -Tukkersconnexion (NDL)
Ora 19:00    TURN UP / CU MÂNECILE SUFLECATE (30 min.) -Tukkersconnexion (NDL)
TEATRUL GONG
Ora 17:00    Spectacol de teatru: FIRST LOVE PLAYBACK / IUBIRE ARTIFICIALĂ (1h) - Regia: Emmanouil Koutsourelis - Compania Art Syndicate (GRE)
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 18:00    Spectacol de teatru: HERZFLEISCH / INIMĂ ÎNSÂNGERATĂ (1h40 min.) - Regia: Zeno Stanek - Neue Wiener Concert Schrammeln (AUT)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00    Spectacol de teatru: OPINIA PUBLICĂ / PUBLIC OPINION (1h45 min.) - Regia: Theodor Cristian Popescu - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
FACULTATEA DE INGINERIE „Hermann Oberth”
Ora 21:00    Spectacol itinerant: ALOHA TAHITI SHOW (15 min.) - Polynesian Folk Group (THA / FRA)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00    Spectacol de teatru: CUI I-E FRICĂ DE VIRGINIA WOOLF? / WHO min.S AFRAID OF VIRGINIA WOOLF? (2h45 min.) - Regia: Gelu Colceag - Teatrul de Comedie (ROU)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU (spectacol itinerant) – PIAŢA MARE – Scenă
Ora 21:30    Spectacol itinerant: ALOHA TAHITI SHOW (1h15 min.) - Polynesian Folk Group  (THA / FRA)
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30    One woman show: FOOTFALLS / ZGOMOT DE PAŞI (25 min.) cu Claire Hind – Regia: Andrew Head – acta (GBR)
Ora 22:10    One woman show: GHOST TRACK / FANTOMA TRECUTULUI (55 min.) cu Claire Hind (GBR)
HALA SIMEROM
Ora 22:00    Spectacol de teatru: THERE WAS ANDRZEJ ANDRZEJ ANDRZEJ AND ANDRZEJ / A FOST ODATĂ ANDRZEJ ANDRZEJ ANDRZEJ ŞI ANDRZEJ (3h) - Regia: Monika Strzępka - Szaniawski Theatre in Wałbrzych (POL)
CASA ARTELOR – COMPLEXUL NAŢIONAL MUZEAL ASTRA (Piaţa Mică nr. 21)
Ora 22:00    Spectacol de teatru: GHIDUL COPILĂRIEI RETROCEDATE / A GUIDE TO MY RECLAIMED CHILDHOOD (1h45 min.) - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
VINTAGE PUB
Ora 22:00    Spectacol de teatru: FACEŢI LOC / MAKE ROOM (1h20 min.) - Regia: David Schwartz - Teatrul Luni de la Green Hours (ROU)
OLDIES PUB
Ora 22:00    One woman show: BLONDIE OF ARABIA / BLONDINA DIN 1001 DE NOPŢI (1h20 min.) - Regia: Laura Newman - Monica Hunken (USA)
PIAŢA MARE – Scenă
Ora 22:15    Spectacol itinerant: ALOHA TAHITI SHOW (30 min.) – Polynesian Folk Group (THA / FRA)


JOI 2 IUNIE


CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00    Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 11:00    1. REVISTA TEATRUL AZI: EUGÈNE IONESCO (EUGEN IONESCU) PE SCENĂ, ÎN ROMÂNIA - volum conceput şi realizat de Florica Ichim; studiu introductiv de Doina Modola
    2. AVANGARDA RUSĂ – DRAMATURGIE - Antologie şi traducere, prefaţă şi note de Leo Butnaru
    3. SILVIU PURCĂRETE, PRIVIREA CARE ÎNFĂŢIŞEAZĂ de Oltiţa Cîntec
Ora 11:30    Lansare de carte: ANTOLOGIA TEATRULUI POLONEZ (vol. 2) - Institutul Polonez
Ora 14:00    Dezbatere: OPINIA PUBLICĂ (ROU)
Ora 15:00    Conferinţă specială: LA CE BUN SĂ FACI BINELE - Gabriel Liiceanu (ROU)
MAGAZINUL DUMBRAVA
Ora 17:00    Desene pe asfalt: 3D DRAWINGS IN THE STREET / DESENE 3D PE STRADĂ - Regia: Gennaro Troia - Scuola Napoletana dei Madonnari (ITA)
PARCUL SUB ARINI
Ora 11:00    Spectacol interactiv pentru copii: POVESTIRI  TEATRALE. FĂT FRUMOS DIN LACRIMĂ  / THEATRICAL STORIES. PRINCE CHARMING, THE TEAR-BEGOTTEN (3h) - un spectacol de Marian Râlea, realizat cu studenţii Secţiei de Actorie din cadrul Universităţii "Lucian Blaga" din Sibiu (ROU)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 11:00     Ceremonia de deschidere a BURSEI DE SPECTACOLE - Ediţia a XIV-a
LIBRĂRIA HUMANITAS
Ora 12:00    Spectacol lectură: FRAU OHNE KÖRPER / WOMAN WITHOUT A BODY / FEMEIA FĂRĂ TRUP de Mate Matišić (HRV), traducerea Mariana Ştefănescu
IMPERIUM CLUB    
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan
                 University (GBR) / ULBS / FITS
TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 14:00    Spectacol de teatru: UN TRAMVAI NUMIT POPESCU / A STREETCAR NAMED POPESCU (1h20 min.) - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
AMBIENT
Ora 15:00    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00    One woman show: PENTHE MURDER (50 min.) - Regia: Marek Brodzki & Jolanta Juszkiewicz - Cu: Jolanta Juszkiewicz - Kropka Theatre (POL)
FACULTATEA DE INGINERIE „Hermann Oberth”
Ora 16:30    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (10 min.) - Lee Hayes (NLD)
TEATRUL GONG
Ora 17:00    One man play: POLANSKI POLANSKI (1h1 min.) - Regia: Tamilla Woodard - Nomad Theatrical Company (USA)  
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU
Ora 17:00    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30 min.) - Lee Hayes (NLD)
Ora 17:30    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
Ora 18:00    Spectacol de stradă: SOPHIA, A TRUE LOVE STORY / SOFIA, DRAGOSTE ADEVĂRATĂ (35 min.) - Teatrapo (CHL / ITA)
Ora 19:00    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30 min.) - Lee Hayes (NLD)
Ora 19:30    Spectacol de stradă: SOPHIA, A TRUE LOVE STORY / SOFIA, DRAGOSTE ADEVĂRATĂ (35 min.) - Teatrapo (CHL / ITA)
Ora 20:15    Spectacol de muzică (1h30 min.) - Oumtcha (FRA / AUS)
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 18:00    Spectacol de dans contemporan: InTimE / ÎnTimP (50 min.) - Coregrafia: Pál Frenak - Compania Pál Frenak (HUN)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00    Spectacol de teatru:  KEISEI HANGONKO / IUBITA IEŞITĂ DIN FUMUL BEŢIGAŞELOR PARFUMATE (1h30 min.) - Regia: Masahiro Yasuda - Yamanote Jijosha (JPN)
HYPERMARKET (incinta magazinului)
Ora 19:00    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / SĂRBĂTOARE DE ZI (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
VINTAGE PUB (spectacole de teatru)
Ora 20:00    BREAKING UP (1h) - Regia: Alexandra Ioniţă şi Cătălin Babliuc - Teatrul Luni de la Green Hours (ROU)
Ora 22:00    G.O.D. (55 min.) - un spectacol de Marcel Top - Teatrul Luni de la Green Hours (ROU)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00    Spectacol kung fu: SHAOLIN POWERFUL WIND / PUTEREA SHAOLIN (1h15 min.) - Regia: Hongbo Jiao - Shaolin Temple Wushu Training Center Mount Song Henan Province (CHN)
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30    Concert: LAZYBONE AND DADBEAT - Mate Matisic (HRV)
OLDIES PUB
Ora 22:00    One woman show: BLONDIE OF ARABIA / BLONDINA DIN 1001 DE NOPŢI (1h20 min.) - Regia: Laura Newman - Monica Hunken (USA)


VINERI 3 IUNIE


CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00    Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 11:00    Lansare de carte: ANTOLOGIA PIESELOR PREZENTATE ÎN SECŢIUNEA SPECTACOLE LECTURĂ 2011, editura Humanitas  
Ora 11:30    Lansare de carte: Doina Uricariu şi invitaţii ei prezintă SPECTACOLUL MEMORIEI JUCAT ÎN TREI CĂRŢI: MAXILARUL INFERIOR ŞI SCARA LEILOR – Doina Uricariu, editura Polirom; PALATUL COTROCENI. ISTORIE ŞI RESTAURAŢIE – Petre Badea şi Niculaie Vlădescu, ediţie îngrijită şi prefaţată de Doina Uricariu, editura Universalia Press; CONSTANTIN ANTONOVICI, SCULPTOR PE DOUĂ CONTINENTE – Doina Uricariu şi Vladimir Bulat, editura Universalia Publishishers – (ROU)
MUZEUL CIVILIZAŢIEI POPULARE TRADIŢIONALE „ASTRA”
Ora 12:00    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
IMPERIUM CLUB    
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan University (GBR) / ULBS / FITS
MAGAZINUL DUMBRAVA
Ora 17:00    Desene pe asfalt: 3D DRAWINGS IN THE STREET / DESENE 3D PE STRADĂ - Regia: Gennaro Troia - Scuola Napoletana dei Madonnari (ITA)
AMBIENT
Ora 12:00    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR  ÎN PLUS (30 min.) - Lee Hayes (NLD)

LIBRĂRIA HUMANITAS
Ora 12:00    Spectacol lectură: INSULA de Gellu Naum (ROU) - proiect ICR
TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 14:00    Spectacol de teatru: ISPITA CIORAN () - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU
Ora 15:00    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30 min.) - Lee Hayes (NLD)
Ora 15:30    Spectacol itinerant: GIRAFFE / GIRAFELE (45 min.) - Teatro Pavana (NDL)
Ora 16:15    Spectacol de stradă: SOPHIA, A TRUE LOVE STORY / SOFIA, DRAGOSTE ADEVĂRATĂ (35 min.) - Teatrapo (CHL / ITA)
Ora 17:00    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
Ora 17:30    Spectacol itinerant: LE DAME / DOAMNELE (45 min.) - Teatro Pavana (NDL)
Ora 18:30    Spectacol itinerant: RICKSHAW / RICŞA (40 min.) - Dansk Rakkerpak (DNK)
Ora 19:30    Spectacol de stradă: SOPHIA, A TRUE LOVE STORY / SOFIA, DRAGOSTE ADEVĂRATĂ (35 min.) - Teatrapo (CHL / ITA)
Ora 20:30    Spectacol de muzică instrumentală la fierăstrău, teramin şi martenot - Benedict Popescu (ROU)
TEATRUL GONG
Ora 17:00    Spectacol de teatru: FURTUNA / THE TEMPEST (1h30 min.) - Direcţia de scenă: Victor Ioan Frunză - Centrul Cultural pentru UNESCO “Nicolae Bălcescu” (ROU)
SINAGOGĂ
Ora 18:00    Spectacol de muzică (1h ) - BARD (CHE/AUS/ITA/AUT)
FACULTATEA DE INGINERIE „Hermann Oberth”
Ora 18:00    Concert acapella: ACAPPELLAND (30 min.) - Fool Moon (HUN)
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 17:00    Spectacol de teatru: O LUME PE DOS / AN UPSIDE DOWN WORLD (1h40 min.) - Regia: Iarina Demian, cu Tudor Chirilă - spectacol produs de ArCub (ROU)
SALA THALIA
Ora 18:00     Decernarea Premiilor de excelenţă (50 min.) - Prezintă Cătălin Ştefănescu
Ora 19:00     Spectacol de muzică: TOCADEO (1h30 min.) - Tocadeo (CAN)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00    Spectacol de teatru: COPLAS A LA MUERTE DE SU PADRE / THE COPLAS ON THE DEATH OF HIS FATHER / DANS MACABRU (1h20 min.) - Regia: Amancio Prada - Teatro de la Abadia (ESP)


VINERI 3 IUNIE


CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00    Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 11:00    Lansare de carte: ANTOLOGIA PIESELOR PREZENTATE ÎN SECŢIUNEA SPECTACOLE LECTURĂ 2011, editura Humanitas  
Ora 11:30    Lansare de carte: Doina Uricariu şi invitaţii ei prezintă SPECTACOLUL MEMORIEI JUCAT ÎN TREI CĂRŢI: MAXILARUL INFERIOR ŞI SCARA LEILOR – Doina Uricariu, editura Polirom; PALATUL COTROCENI. ISTORIE ŞI RESTAURAŢIE – Petre Badea şi Niculaie Vlădescu, ediţie îngrijită şi prefaţată de Doina Uricariu, editura Universalia Press; CONSTANTIN ANTONOVICI, SCULPTOR PE DOUĂ CONTINENTE – Doina Uricariu şi Vladimir Bulat, editura Universalia Publishishers – (ROU)
MUZEUL CIVILIZAŢIEI POPULARE TRADIŢIONALE „ASTRA”
Ora 12:00    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
IMPERIUM CLUB    
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan University (GBR) / ULBS / FITS
MAGAZINUL DUMBRAVA
Ora 17:00    Desene pe asfalt: 3D DRAWINGS IN THE STREET / DESENE 3D PE STRADĂ - Regia: Gennaro Troia - Scuola Napoletana dei Madonnari (ITA)
AMBIENT
Ora 12:00    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR  ÎN PLUS (30 min.) - Lee Hayes (NLD)

LIBRĂRIA HUMANITAS
Ora 12:00    Spectacol lectură: INSULA de Gellu Naum (ROU) - proiect ICR
TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 14:00    Spectacol de teatru: ISPITA CIORAN () - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU
Ora 15:00    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30 min.) - Lee Hayes (NLD)
Ora 15:30    Spectacol itinerant: GIRAFFE / GIRAFELE (45 min.) - Teatro Pavana (NDL)
Ora 16:15    Spectacol de stradă: SOPHIA, A TRUE LOVE STORY / SOFIA, DRAGOSTE ADEVĂRATĂ (35 min.) - Teatrapo (CHL / ITA)
Ora 17:00    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
Ora 17:30    Spectacol itinerant: LE DAME / DOAMNELE (45 min.) - Teatro Pavana (NDL)
Ora 18:30    Spectacol itinerant: RICKSHAW / RICŞA (40 min.) - Dansk Rakkerpak (DNK)
Ora 19:30    Spectacol de stradă: SOPHIA, A TRUE LOVE STORY / SOFIA, DRAGOSTE ADEVĂRATĂ (35 min.) - Teatrapo (CHL / ITA)
Ora 20:30    Spectacol de muzică instrumentală la fierăstrău, teramin şi martenot - Benedict Popescu (ROU) TEATRUL GONG
Ora 17:00    Spectacol de teatru: FURTUNA / THE TEMPEST (1h30 min.) - Direcţia de scenă: Victor Ioan Frunză - Centrul Cultural pentru UNESCO “Nicolae Bălcescu” (ROU)
SINAGOGĂ
Ora 18:00    Spectacol de muzică (1h ) - BARD (CHE/AUS/ITA/AUT)
FACULTATEA DE INGINERIE „Hermann Oberth”
Ora 18:00    Concert acapella: ACAPPELLAND (30 min.) - Fool Moon (HUN)
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 17:00    Spectacol de teatru: O LUME PE DOS / AN UPSIDE DOWN WORLD (1h40 min.) - Regia: Iarina Demian, cu Tudor Chirilă - spectacol produs de ArCub (ROU)
SALA THALIA
Ora 18:00     Decernarea Premiilor de excelenţă (50 min.) - Prezintă Cătălin Ştefănescu
Ora 19:00     Spectacol de muzică: TOCADEO (1h30 min.) - Tocadeo (CAN)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00    Spectacol de teatru: COPLAS A LA MUERTE DE SU PADRE / THE COPLAS ON THE DEATH OF HIS FATHER / DANS MACABRU (1h20 min.) - Regia: Amancio Prada - Teatro de la Abadia (ESP)
HYPERMARKET (incinta magazinului)
Ora 19:00    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30 min.) - Lee Hayes (NLD)
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 20:00    Spectacol de teatru: O LUME PE DOS / AN UPSIDE DOWN WORLD (1h40 min.) - Regia: Iarina Demian, cu Tudor Chirilă - spectacol produs de ArCub (ROU)
CLUB PLAY OFF (parcare Sala Transilvania)
Ora 20:30    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00    Spectacol de dans: CONFRONTING SILENCE / ECOUL TĂCERII (55 min.) - Coregrafia: Yukio Suzuki - Yukio Suzuki Company (JPN)
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30    Concert acapella: ACAPPELLAND (1h) - Fool Moon (HUN)
HALA LIBRA – BALANŢA
Ora 22:00    Spectacol de teatru: FAUST (2h10 min.) - Regia: Silviu Purcărete - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
VINTAGE PUB
Ora 22:00    Spectacol de teatru: NILS min. FUCKED UP DAY (1h) - Regia: Ştefan Peca - o coproducţie www.peca.ro şi Teatrul Luni de la Green Hours (ROU)
PIAŢA MARE – Scenă
Ora 22:00    Concert: IRIS (50 min.) prezentat de ARTMANIA (ROU)
WHITE RABBIT
Ora 23:00    Spectacol de muzică (1h30 min.) - Oumtcha (FRA / AUS)
PIAŢA MARE
Ora 23:00     Spectacol de stradă: MUARÉ / MOIRE / ÎN APE (40 min.) - Regia şi coregrafia: Roberto Strada - Voala Project (ARG / ESP)
CLUB KAPITAL
Ora 24:00    Spectacol muzică: SOZNAK (45 min.) -Soznak (GBR)


SAMBATA 4 IUNIE


CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00    Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 11:00    Lansare de carte: MATEI VIŞNIEC. MIRAJUL CUVINTELOR CALDE de Daniela Magiaru, editura ICR (ROU)
Ora 11:30    Lansare de carte: Octavian Saiu (ROU)
Ora 14:00    Conferinţă specială: Emil Hurezeanu (ROU)
Ora 15:00    Conferinţă specială: Răzvan Ungureanu (ROU)
MUZEUL CIVILIZAŢIEI POPULARE TRADIŢIONALE „ASTRA”
Ora 12:00    Spectacol itinerant: GIRAFFE / GIRAFELE (45 min.) - Teatro Pavana (NDL)
LIBRĂRIA HUMANITAS
Ora 12:00    Spectacol lectură: SCRISORI DE DRAGOSTE CĂTRE O PRINŢESĂ CHINEZĂ SAU CUM AM DRESAT UN MELC PE SÂNII TĂI / LETTRES D min.AMOUR A UNE PRINCESSE CHINOISE OU COMMENT J min.AI DRESSĖ UN ESCARGOT SUR TES SEINS de Matei Vişniec (FRA), traducerea Daniela Magiaru (ROU)
Ora 17:00    Desene pe asfalt: 3D DRAWINGS IN THE STREET / DESENE 3D PE STRADĂ - Regia: Gennaro Troia - Scuola Napoletana dei Madonnari (ITA)

IMPERIUM CLUB    
Ora 12:00 Atelier: SEMINAR DE DEZBATERI / TALKBACK SEMINAR (1h) - Leeds Metropolitan
                 University (GBR) / ULBS / FITS
AMBIENT
Ora 12:00    Spectacol de jonglerii: OSKAR AND STRUDEL (45 min.) - The Oskar and Strudel show (AUT)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 14:00     Ceremonia de închidere a BURSEI DE SPECTACOLE - Ediţia a XIV-a
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU    
Ora 13:00    Spectacol de muzică instrumentală la fierăstrău, teramin şi martenot (30 min.) - Benedict Popescu (ROU)
Ora 14:00    Spectacol de muzică (45 min.) - The Match Box Big Band (AUT/HRVAUS)
Ora 15:00    Spectacol itinerant: LE DAME  / DOAMNELE (45 min.) - Teatro Pavana (NDL)
Ora 16:30    Spectacol de jonglerii: OSKAR AND STRUDEL (45 min.) - The Oskar and Strudel show (AUT)
Ora 17:30    Paradă costume (1h) - UniArt (USA), FITS (ROU)
Ora 18:30    Spectacol itinerant: RICKSHAW / RICŞA (40 min.) - Dansk Rakkerpak (DNK)
Ora 19:30    Spectacol de muzică (1h30 min.) - Oumtcha (FRA / AUS)
TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 14:00    Spectacol de teatru: UN TRAMVAI NUMIT POPESCU / A STREETCAR NAMED POPESCU (1h20 min.) - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
UNIVERSITATEA "LUCIAN BLAGA" FACULTATEA DE LITERE ŞI ARTE - Sala 57
Ora 14:30    Seminar: SCENA OCCIDENTALĂ ŞI REÎNNOIREA EI PRIN „ORIENT” (1h30 min.) susţinut de Zvika Serper (ISR / JPN) şi George Banu (FRA / ROU)
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00    Spectacol de teatru: THE REQUIEM OF HIROSHIMA / RECVIEM PENTRU HIROSHIMA (45 min.) - Regia: Mohamad Rezapourmoghadam - Kargadan Theatre Group (IRN)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR (Spectacol de circ modern)
Ora 16:00    LES PARFAITS INCONNUS / ANONIMI CELEBRI (1h) - Regia: Sylvain Dubois - Les Parfaits Inconnus (CAN)
TEATRUL GONG
Ora 17:00    Spectacol de confesiuni muzicale: TENA, YOU ARE LOVELY / TENA, PUR ŞI SIMPLU ÎNCÂNTĂTOARE (1h) - Regia: Robert Raponja - Croatian National Theatre, Osijek (HRV)
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 18:00    Spectacol de teatru: JOSÉPHINA (1h min.) - Un spectacol de Sandrine Heyraud şi Sicaire Durieux: - La Compagnie ChaliWate (BEL)
SINAGOGĂ
Ora 18:00    Concert acapella: ACAPPELLAND (1h) - Fool Moon (HUN)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00    Spectacol de teatru: D min.ALE CARNAVALULUI / OF THE CARNIVAL (1h45 min.) - Regia: Silviu Purcărete - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
SALA THALIA
Ora 19:00    Spectacol de teatru: BLACK STONE / PIATRA NEAGRĂ (45 min.) - scris de Dr. Sultan bin Mohammed Al Qasimi Regia Almonsef Alsouissi - Sharjah National Theatre United Arab Emirates (UAE)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR (Spectacol de circ modern)
Ora 21:00    LES PARFAITS INCONNUS / ANONIMI CELEBRI (1h) - Regia: Sylvain Dubois - Les Parfaits Inconnus (CAN)  
TEATRUL GONG
Ora 21:00    Spectacol de confesiuni muzicale: TENA, YOU ARE LOVELY / TENA, PUR ŞI SIMPLU ÎNCÂNTĂTOARE (1h) - Regia: Robert Raponja - Croatian National Theatre, Osijek (HRV)
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30    Spectacol de muzică: NOUVELLES FRÉQUENTATIONS / TONURI NOI (1h30 min.) - Les Charbonniers d min.Enfer (CAN)
PIAŢA MARE – Scenă
Ora 22:00    Concert: VOLTAJ (50 min.) prezentat de ARTMANIA (ROU)
CLUB BOHEMIAN FLOW
Ora 23:00    Spectacol de muzică (45 min.) - The Match Box Big Band ((AUT/HRVAUS)
MUSIC PUB
Ora 24:00    Spectacol muzică: SOZNAK (45 min.) -Soznak (GBR)


DUMINICA 5 IUNIE


CENTRUL CULTURAL HABITUS (Biserica Romano-Catolică – intrarea din Piaţa Mică)
Ora 10:00    Conferinţă de presă FITS - moderator Octavian Saiu
Ora 10:30    Conferinţă: VOCI ÎN NOAPTE - întâlnire cu membrii grupului Atelier Scène - prezintă George Banu (FRA)
GRĂDINA ZOOLOGICĂ
Ora 12:00    Spectacol itinerant: GIRAFFE / GIRAFELE (45 min.) - Teatro Pavana (NDL)
TRAMVAI SIBIU – RĂŞINARI – SIBIU
Ora 12:00    Spectacol de teatru: ISPITA CIORAN () - Regia: Gavriil Pinte - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
PIAŢA MICĂ în cadrul SIBIU BOOKFEST 2011 (SBF)
Ora 13:00    Conferinţă specială: Mircea Dinescu (ROU)
Pietonala NICOLAE BĂLCESCU
Ora 15:00    Spectacol de jonglerii: OSKAR AND STRUDEL (45 min.) - The Oskar and Strudel show (AUT)
Ora 16:00    Paradă costume (1h) - UniArt (USA), FITS (ROU)
Ora 17:00    Spectacol itinerant: LE DAME / DOAMNELE (45 min.) - Teatro Pavana (NDL)
Ora 18:00    Spectacol de jonglerii: OSKAR AND STRUDEL (45 min.) - The Oskar and Strudel show (AUT)
Ora 19:00    Spectacol de muzică: SOZNAK (45 min.) - Soznak (GBR)
Ora 20:00    Spectacol de muzică (45 min.) - The Match Box Big Band (AUT/HRVAUS)
CENTRUL DE CERCETĂRI AVANSATE ÎN ARTELE SPECTACOLULUI (CAVAS)
Ora 16:00    Spectacol de teatru: CELUI QUI NE CONNAIT PAS L min.OISEAU LE MANGE / NU TOT CE ZBOARĂ SE MĂNÂNCĂ - Atelier Scène (FRA)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 16:00    Spectacol de teatru: THE RASPBERRY / ZMEURA (1h45 min.) - Regia: Levan Tsuladze - Kote Marjanishvili State Drama Theatre (GEO)
TEATRUL GONG
Ora 17:00    One man show: DORIAN GREY / PORTRETUL LUI DORIAN GREY (1h20 min.) - Regia: Bastian Kraft - Burgtheater Wien (AUT)
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 18:00    One woman show: ME (MOBILE/EVOLUTION) / DINCOLO DE LIMITE (55 min.) - un spectacol de Claire Cunningham (GBR)
SINAGOGĂ
Ora 18:00    Spectacol de muzică (1h ) - BARD (CHE/AUS/ITA/AUT)
TEATRUL NAŢIONAL „Radu Stanca”
Ora 19:00    Spectacol de operă:  PAVILIONUL CU BUJORI / A PEONY PAVILION (2h) - Regia: Hao Mingchao - Northern Kunqu Opera Theatre Beijing (CHN)
SALA THALIA
Ora 19:00    Spectacol burlesc de muzică: DUEL (1h20 min.) - Braf (FRA)  
TEATRUL GONG
Ora 20:00    One man show: DORIAN GREY / PORTRETUL LUI DORIAN GREY (1h20 min.) - Regia: Bastian Kraft - Burgtheater Wien (AUT)   
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30    Spectacol de teatru: LE MOT PROGRÈS DANS LA BOUCHE DE MA MÈRE SONNAIT TERRIBLEMENT FAUX / CUVÂNTUL PROGRES SPUS DE MAMA SUNĂ TERIBIL DE FALS (1h25 min.) - Influenscenes (FRA)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00    Spectacol de teatru: THE RASPBERRY / ZMEURA (1h45 min.) - Regia: Levan Tsuladze - Kote Marjanishvili State Drama Theatre (GEO)
PIAŢA TEATRULUI - Parcare
Ora 21:30    Spectacol de teatru: METAMORFOZE / METAMORPHOSIS (1h30 min.) - Regia: Silviu Purcărete - Coproducţie: Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu (ROU) / Centre Culturel Abbaye de Neümunster (LUX) / Théâtre d min.Esch (LUX) / Luxembourg et Grande Région, Capitală Culturală Europeană 2007
Ora 22:00    Concert: VAMA (50 min.) prezentat de Artmania (ROU)
CLUB ZEBRANO
Ora 22:00    Spectacol de muzică (45 min.) - The Match Box Big Band  (AUT/HRVAUS)
CAZARMA 90
Ora 23:45    Spectacol de artificii
Ora 19:00    One man show: ONE BOTTLE TOO FAR / UN PAHAR ÎN PLUS (30 min.) - Lee Hayes (NLD)
SALA STUDIO TNRS (CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR – Intrarea C)
Ora 20:00    Spectacol de teatru: O LUME PE DOS / AN UPSIDE DOWN WORLD (1h40 min.) - Regia: Iarina Demian, cu Tudor Chirilă - spectacol produs de ArCub (ROU)
CLUB PLAY OFF (parcare Sala Transilvania)
Ora 20:30    Spectacol de muzică: FEAST DAY BAND / ZI DE SĂRBĂTOARE (30 min.) - Bagas Degol (GBR)
CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR
Ora 21:00    Spectacol de dans: CONFRONTING SILENCE / ECOUL TĂCERII (55 min.) - Coregrafia: Yukio Suzuki - Yukio Suzuki Company (JPN)
CETATEA CISNĂDIOARA
Ora 21:30    Concert acapella: ACAPPELLAND (1h) - Fool Moon (HUN)
HALA LIBRA – BALANŢA
Ora 22:00    Spectacol de teatru: FAUST (2h10 min.) - Regia: Silviu Purcărete - Teatrul Naţional „Radu Stanca” (ROU)
VINTAGE PUB
Ora 22:00    Spectacol de teatru: NILS min. FUCKED UP DAY (1h) - Regia: Ştefan Peca - o coproducţie www.peca.ro şi Teatrul Luni de la Green Hours (ROU)
PIAŢA MARE – Scenă
Ora 22:00    Concert: IRIS (50 min.) prezentat de ARTMANIA (R

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Tag-uri: Hermann Oberth , Teatrul Nottara , Melinda Samson , Sala Studio , Sala Transilvania , Piața Mică , Voala Project , Gellu Naum , Emil Hurezeanu , Samuel Beckett , Lucian Blaga , Ana Mureşanu , Avshalom Pollak Dance Company , Dragoș Spițeru , Saviana Stănescu , Tudor Chirilă , Scott Eastman , Alexandru Dabija , Radu Stanca , Luc Bondy , Mike Phillips , Ruth Cooper , Târgul Internaţional , Masahiro Yasuda , Sala Albastră , Daniel Plier , George Banu , Toma Caragiu , Marian Râlea , Teatrul Naţional , Zvika Serper , Levan Tsuladze , Stelian Tanase , Biserica Romano , Ofelia Popii , Silviu Purcărete , Mihai Răzvan Ungureanu , Octavian Saiu , Cătălin Babliuc , Gabriel Liiceanu , Centrul Cultural , Institutul Polonez , Leo Butnaru , Tamilla Woodard , Corul Bach , Matei Vişniec , Gavriil Pinte , Theodor Cristian Popescu , Lia Bugnar , Les Ballets Jazz , Robert Raponja , Bulevardul Nicolae Bălcescu , Green Hours , Les Parfaits Inconnus , Yamanote Jijosha , David Schwartz , Victor Ioan Frunză , Capitala Culturală Europeană , Vlad Massaci , Veronica Niculescu , Florica Ichim , Avshalom Pollak , Mircea Dinescu , Mona Marian , Eimuntas Nekrosius , Clubul Festivalului , Alina Mazilu , Anca Bradu , Gelu Colceag , Inbal Pinto , Mihaela Marin , Ascanio Celestini , Bastian Kraft , Radu Afrim , Amancio Prada , Szaniawski Theatre , Teatro Pavana , Grande Région , Kurt Philippi , Shaun Davey , Denisa Comănescu , Simona Kessler , Sorin Alexandrescu , Emma Dante , Fabrice Murgia , Leeds Metropolitan University , Benedict Popescu , New York University Tisch Scho , Nicolae Prelipceanu , Theatre National Bruxelles , Richard Demarcy , Ursula Philippi , Ensemble Renaissance , Ileana Cantuniari , Burgtheater Wien , Claire Cunningham , Pal Frenak , Claire Hind , Teatrul Naţional Iaşi , Meno Fortas Nekrosius Theatre , Actor Theater , Adolf Weltschek , Aktionstheater Pan , Alexandra Ioniţă , Allan Zipson , Anatoly Frusin , Andor Kömives , Andrew Head , Angeles Vázquez , Annabelle Lopez Ochoa , Antonio Moreno , Aszure Barton , Atelier Scène , Bagas Degol , Balázs Zoltán , Baronul Löwendal , Bash Street Theatre , Camouflage Roadshow , Centre Culturel Abbaye , Centrul Multimedia Teatru , Circo Rum Ba Ba , Compania Art Syndicate , Compania Ascanio Celestini , Compania Pál Frenak , Creature Feature , Croatian National Theatre , Cía Albadulake , Daniela Magiaru , Dansk Rakkerpak , Decernarea Premiilor , Doina Modola , Doina Uricariu , Editura Humanitas Fiction , Editurii Humanitas Fiction , Ellie Harrison , Emmanouil Koutsourelis , Enrico Deotti , Fabbrica Srl , Fabian Sattler , Fool Moon , Gennaro Troia , Giulia Dall , Grant Neale , Groteska Puppet Mask , Gruppo Sbandieratori , Hao Mingchao , Henry Naughton , Hessisches Landestheater Marbu , Hongbo Jiao , Iarina Demian , Ideea Europeană , Inga Abele , Introspecţie Vizuală , Irina Wolf , Jimmy Mc , Jolanta Juszkiewicz , Kargadan Theatre Group , Kiran Tanna , Kote Marjanishvili State Drama , Kropka Theatre , La Compagnie Chali , Laura Newman , Le Naïf Theatre , Lee Hayes , Les Charbonniers , Loránd Kömives , Lot Vekemans , Lu Pulici , Maladype Színház , Marcel Top , Marek Brodzki , Mariana Mangiulea , Mariana Ştefănescu , Marianne Arhne , Marjanishvili State Drama Thea , Mate Matisic , Medana Weident , Mihai Hodrea , Mihai Tymoshenko , Mohamad Rezapourmoghadam , Mohammed Al Qasimi Regia Almon , Monica Hunken , Monika Strzępka , National Theatre Gent , Neue Wiener Concert Schrammeln , New Media , Nic Ularu , Nicolae Kömives , Niculaie Vlădescu , Nomad Theatrical Co , Nomad Theatrical Company , Northern Kunqu Opera Theatre B , Oltiţa Cîntec , Petre Badea , Polynesian Folk Group , Prezintă Cătălin Ştefănescu , Rainer Kühn , Rajko Pavlic , Ramona Mitrică , Richard Wade , Robby Barnett , Roberto Strada , Sala Galbenă , Sandrine Heyraud , Scuola Napoletana , Shaolin Temple Wushu Training , Sicaire Durieux , Song Chang , Song Theatre , Sorin Crişan , Sud Costa Occidentale , Sylvain Dubois , Tatsuya Hasegawa , Teatrino Giullare , Teatrul Luni , Teodora Dimova , The Grotowski Institute , The Match Box Big Band , The Oskar , The Slovene National Theatre D , Thierry Janssen , Timme Berlin , Universalia Press , Universalia Publishishers , Universităţii York St , Valentina Ţîrlea , Vladimir Bulat , Yukio Suzuki , Yukio Suzuki Company , Zeno Stanek , Ştefan Peca

Vizualizari: 732

Dorina Nitu

de Dorina Nitu

Social
Telefon:
0742 381 305

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus