Vineri,
12.09.2025
Innorat
Acum
20°C

Sapte accidente, o singura zi, un singur judet

Începutul de săpămână a fost unul tragic pentru cel puţin şase persoane. Şapte accidente rutiere au avut ieri loc pe raza judeţului Sibiu în urma cărora şase persoane rănite au fost şi cinci maşini lovite. Cauzele privncipale sunt nerespectarea normelor rutiere, alcoolul, stresul sau simpla grabă a şoferilor.

Ieri dimineaţă, un tânăr de 22 de ani nu acordă prioritate unui pieton pe strada H. Oberth şi îl accidentază grav.

În Hamba, un puşti de 14 ani a luat din curte maşina neînmatriculată a tatălui său şi s-a oprit cu ea în zidul unei case din apropiere. Nu s-a ales cu răni ci doar cu o sperietură bună şi cu probleme la poliţie.

Pe strada Lupaş, un copil de opt ani a traversat strada pe trotinetă neregulamentar şi a fost lovit destul de serios de o maşină.

Pe strada Rusciorului, o femeie de 39 de ani din Răşinari nu acordă prioritate şi intră cu microbuzul într-o maşină ce circula regulamentar. 

Un tânăr de 25 de ani din Sadu s-a urcat la volan după ce a băut zdravăn şi nu s-a oprit decât în zidul unei case din localitate. Fuge de la locul accidentului şi e prins o oră mai târziu.

În Agârbiciu, un cetăţean străin de 68 de ani a pierdut controlul volanului din cauza beţiei şi  intrat într-un cap de podeţ. În momentul respectiv pe podeţ se aflau doi pietoni pe care îi răneşte uşor. Fuge de la locul accidentului şi este depistat două ore mai târziu în Axente Sever.

În Sălişte, tot un cetăţean străin nu acordă prioritate de trecere unui bătrân de 62 de ani şi îl accidentează foarte grav.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus