În cursul săptămânii viitoare se vor juca meciurile din 16-imile Cupei României la fotbal.În acest sens, s-a stabilit programul complet al partidelor, care se vor desfășura într-o singură manșă, și televizările.
Din păcate, meciurile echipelor sibiene, Voința Sibiu și Gaz Metan Mediaș, nu vor fi transmise de nicio televiziune românească.
CSU Voința Sibiu joacă acasă, de la ora 16.00, în compania divizionarei secunde CS Otopeni. Gaziștii vor juca în deplasare, de la aceeași oră, cu CF Brăila. Meciurile sibienilor se joacă în aceeași zi, miercuri, 21 septembrie.
Partidele din 16-imi se desfășoară în sistem eliminatoriu, iar dacă după 90 de minute scorul va fi egal, vor urma două reprize de 15 minute. Dacă egalitatea se menține, se va trece la loviturile de la 11 metri.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 262
Ultimele comentarii
Acum 3 ore
Jean
Acum 3 ore
Un sibian
Acum 3 ore
Un sibian
Acum 4 ore
Anomis
Acum 6 ore
Dth