Mâine, de la ora 13.00, voleibalistele Clubului Sportiv Școlar Sibiu joacă, în fața propriilor suporteri, împotriva echipei CS Juvenil Brașov.
Partida din etapa a doua este, totodată, și prima disputată de echipa sibiană pe teren propriu, în actualul Campionat Național de Junioare I. Reamintim faptul că în prima etapă, CSS Sibiu a învins cu 3-0 la seturi, în deplasare, pe CSS Turda. Viitoarea adversară, Juvenil Brașov, a pierdut meciul din prima etapă în fața CSM-ului din Codlea, cu scorul 1-3. „Meciul cu Turda a fost cel mai greu meci al seriei E, am jucat foarte bine și am învins. CS Juvenil Brașov este o echipă, care în prima etapă a pierdut la CSM Codlea, cu 1-3, probabil că vin la Sibiu să recupereze punctele pierdute. Ne așteptăm la un meci echilibrat, dar sperăm să ieșim câștigători”, a declarat, pentru Turnul Sfatului, Dan Gheorghiță, antrenorul sibiencelor.
Meciul dintre CSS Sibiu și CS Juvenil Brașov se joacă în data de nouă octombrie, la Sibiu, în sala de sport de lângă Teatrul „Radu Stanca”.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Dan Gheorghiţă , Campionat Naţional , Turnul Sfatului , Juvenil Brasov , Radu Stanca , Clubului Sportiv Şcolar Sibiu
Vizualizari: 325
Ultimele comentarii
Acum 9 ore
Emil
Acum 9 ore
Gogu
Acum 9 ore
X-ulescu
Acum 9 ore
Gogu
Acum 10 ore
Kokos