Gaz Metan Mediaș a remizat în a doua partidă amicală a stagiului de pregătire din Turcia, cu FC Dila Gori, scor 0-0, iar antrenorul Pustai spune că echipa sa mai are nevoie de un mijlocaș și de un atacant.
În cel de-al doilea meci amical disputat pe pământ turcesc, medieșenii au fost egalii georgienilor de la FC Dila Gori, formație care în prezent ocupă locul zece în Umaglesi Liga. Pustai a început amicalul în formula: Buchta - R. Zaharia, Frăsinescu, Markovici, Vukadinovic - C. Todea, Nicandro - R. Avram, Bawab, C. Petre - Vitinho. Pe parcurs, au mai intrat: Pleşca - M. Ciucă, Fl. Lazăr, Muth, Buzean, Bozeşan, Hlinca, C. Gheorghe, Roman, Dudiţă şi Fl. Bratu.
După partidă, tehnicianul Gazului, Cristi Pustai, a spus că formația medieșeană are nevoie de de un mijlocaș și de un atacant. În Turcia, Pustai a testat o serie de jucători, pe care, însă, nu i-a reținut în lot. „A fost un test util, cu o formaţie bătăioasă. Până acum am folosit în cele două amicale câte o echipă diferită în fiecare repriză. De acum vom începe să formăm un prim unsprezece. Am testat în aceste zile mai mulţi jucători, dar nu am reţinut niciunul în lot. Am mai avea nevoie de un mijlocaş şi un atacant”, a spus Pustai pentru prosport.ro.
Următorul joc al medieșenilor va fi în data de doi februarie, când Gaz Metan va întâlni pe FK Yenisey, din Rusia.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Gaz Metan , Dila Gori , Cristi Pustai , atentat în Turcia , Gaz Metan Mediaş , Umaglesi Liga
Vizualizari: 200
Ultimele comentarii
Acum 4 ore
Prof. de Geografie
Acum 4 ore
@Hermannstadt
Acum 5 ore
Pastor Marginas
Acum 5 ore
Pastor Marginas
Acum 6 ore
X