Joi,
28.03.2024
Partial Noros
16°C

Sibienii fac scor in Antalya cu Lankaran. Doua dintre achizitiile de iarna au marcat. Vointa – Khazar: 4-0

Voința Sibiu a câștigat, cu scorul de 4-0(3-0 la pauză), amicalul cu FC Khazar Lankaran, fosta echipă a lui Mircea Rednic, ocupanta locului secund în prima ligă din Azerbaidjan.

Meciul s-a disputat în această seară, pe terenul central al Hotelului Arcadia din staţiunea Belek din Antalya. Golurile au fost marcate de Antohi, în minutul 23, C. Lungu, în minutul 27, Zăgrean, în minutul 37 şi R. Miclea, în minutul 60. Andrei Zăgrean a fost eliminat în minutul 40.

Antrenorul Alex Pelici a aliniat următoarea formulă de echipă: B. Miron (Zăvoi '31; Dănălache '61) - Forika (Sg. Bar '46), Tînc (C. Apostol '46), Buican (N. Grigore '46) - C. Lungu (Maghici '31; M. Burlacu '61), Dîlbea (Beza '46), C. Străuţ (Cl. Bunea '46; I. Petrescu '85), Nicola (I. Olteanu '46; Negruţ '85) - Tătar (I. Popa '31; Postolache '61), Zăgrean (Lukanovic '40; R. Neguţ '65), Antohi (R. Miclea '31; Cigan '61; Cosovanu '85).

Președintele executiv al „alb-verzilor” a spus, după partida din această seară, că echipa sibiană putea să marcheze mai multe goluri, ținând cont că aceștia și-au creat foarte multe ocazii. „Jucătorii noştri au făcut un meci foarte bun. Adversarul nu ne-a pus nici un fel de probleme. Am marcat de 4 ori şi mai puteam da şi alte goluri, ne-am creat ocazii”, a afirmat preşedintele executiv al echipei sibiene, Marius Lungu.

CSU Voinţa are programat următorul meci de verificare vineri, în compania austriecilor de la Sturm Graz. Ora amicalului nu a fost încă stabilită.