Săptămâna viitoare, PDL Sibiu va anunța candidații cu care partidul va participa la alegerile locale, a anunțat vicepreședintele organizației, Constantin Șovăială. Până atunci, organizația și-a fixat o parte din echipele care vor coordona întreaga campanie. În fapt, sunt trei echipe: una pentru municipiul Sibiu, alta pentru municipiul Mediaș și a treia pentru întregul județ.
La județ, coordonarea campaniei o va face președintele PDL Sibiu, Ion Ariton. Alături de el vor fi Constantin Șovăială, Daniela Câmpean, Ovidiu Spătari, Dumitru Domnariu, Mihaela Cătană, Ilie Troancă, Șerban Țichuindelean, Claudiu Spânu, Stephan Braune și Gheorghe Sterp. La Mediaș, din echipă fac parte Florin Muntean, Marcel Piteiu, Dan Voinea și Gheorghe Roman. Ultimul a anunțat că până la sfârșitul lunii va anunța dacă ăși va depune candidatura pentru postul de primar. ”Nu pot să comentez decizia colegilor mei de a mă pune în echipa electorală”, a declarat Ghoerghe Roman. Echipa care va coordona alegerile din municipiul Sibiu nu s-a constituit încă. Președintele organizației, Cornel Știrbeț, are termen o săptămână să o întocmească.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri:
Mihaela Cătană ,
Claudiu Spânu ,
La Mediaș ,
Constantin Șovăială ,
Cornel Știrbeț ,
Ion Ariton ,
Marcel Piteiu ,
Daniela Câmpean ,
Gheorghe Roman ,
Gheorghe Sterp ,
Florin Muntean ,
Ovidiu Spătari ,
Dumitru Domnariu ,
Ghoerghe Roman ,
Ilie Troancă ,
Șerban Țichuindelean ,
Dan Voinea ,
Stephan Braune
Politic
Telefon:
0745 590 991
alin[at]turnulsfatului.ro
Ultimele comentarii
Acum 45 minute
Horațiu
Acum 51 minute
Doamne ferește!
Acum 1 oră
Sibian
Acum 1 oră
Adina
Acum 2 ore
Rob