Vineri,
23.04.2021
Ploi Scurte
Acum
8°C

Dupa 0-3 la Brasov, Sibiul e ca si cazut de pe harta Ligii I

Voința Sibiu a pierdut la un scor de neprezentare meciul ce se anunța capital cu FC Brașov. Pentru gazde au marcat Blaje Ilijovski, de două ori, și Machado.

Prima repriză a aparținut gazdelor, care au intrat la cabine cu 2-0, după golurile lui Ilijovski din minutele 12, respectiv 20. În partea a doua a jocului, sibienii puteau să marcheze la singurele ocazii pe care le-au avut în meciul cu brașovenii, prin Cigan, al cărui șut de la 20 de metri a lovit bara porții adverse, respectiv Bunea, care a trimis din plonjon, cu capul, puțin pe lângă poartă.

În minutele de prelungire, Machado i-a lovit pe sibieni pentru ultima oară, iar tabela indica un 3-0 dureros, care, în proporție destul de mare, a semnat actul retrogradării Voinței în liga secundă.

Voința rămâne pe locul 16, cu 29 de puncte, în timp ce Brașovul acumulează 36 de puncte. 

Echipele de start

Brașov: Felgueiras - Velayos, L. Munteanu, Machado, Cr. Ionescu - Viveiros, Dias, Mateiu, Distefano - Ilijoski, Moutinho.

Antrenor: I. Badea

Rezerve: Godinho, Olariu, Ciupe, Mauro Alonso, Stîngă, Majernik, Damian.

Voința: Miron - Sg. Bar, Tînc, N. Grigore ll - Burlacu, Beza, Dîlbea, Tătar - C. Lungu, Lukanovici, I. Popa. 

Antrenor: A. Pelici.

Rezerve: Zăvoi, Străuţ, Antohi, Cigan, Zăgrean, Bunea, Forika.

Arbitru: Teodor Crăciunescu (Rm. Vîlcea). Asistenţi: Dragoş Iliescu (Craiova), Marius Marchidanu (Brăila).

Comentarii

20 comentarii

Puiu B.

Acum 8 ani

Echipa noastra clasata pe locul 3 in Liga II seria a doua, a avut o prestatie normala, curajoasa, muncita pe prima scena... Sa le multumim jucatorilor, tehnicienilor si finantatorilor pt. meciurile oferite, au facut tot ce au putut si probabil va mai trece multa apa pe Cibin pana vom mai vedea meciuri mari la Sibiu. Sper ca macar in Liga II orasul nostru sa fie capabil sa evolueze. Singurii care au fost tot timpul la superlativ au fost membrii galeriei care meritau mai mult decat o retrogradare previzibila...,,Hai Vointa!\" a devenit istorie?...
Raspunde

Nasol

Acum 8 ani

Pff... jale mare prin carciumi...mai scoate niste lacrimi de crocodil falimentarul Hamba.
Raspunde

x

Acum 8 ani

rahat. Asta nu e echipa. S au tarait tot campionatul
Raspunde

radu

Acum 8 ani

felicitari echipei.s-au luptat de la egal la egal cu multe echipe.pacat ca au cazut psihic cu 3-0 cu galati.multumim alex pelici, multumim baieti, multumim galeriei.chiar daca e sa piarda toate meciurile pana la final....in ultima etapa cu mioveniul am sa-i aplaud la scena deschisa.....pt ca merita!!!!au fost o pata de culoare in liga 1.SIBIU....VOINTA SIBIU!!!!!!!
Raspunde

Leopold

Acum 8 ani

Macar am vazut cu totii un sezon de liga 1 dupa mai bine de 15 ani. Macar am avut sperante pana aproape de final, desi la inceput nimeni nu credea ca vom face 29 de puncte. La cati bani, ce conditii, ce salarii au fost, nu prea se putea mai mult. Dar asta este cand traiesti intr-un oras in care primarul nu are interes sa faca lucrari macar la stadion, responsabilitatea 100% a primariei. Asta este cand afaceristii orasului nu dau 2 bani pe fotbal, la cata zgarcenie au in ei, dupa ce au furat tara in continuu timp de 20 de ani. Macar magnatii corupti din alte orase si-au spalat macar 1% din pacate facand cetatenii fericiti prin fotbalul in care au invesit.
Raspunde

george..CJ

Acum 8 ani

Santeti zero barat....mergeti in serie B ca acolo va e locul...fara stadion ,fara jucatori,fara nocturna,fara gazon..nu stiu cum de mai aveti rusine sa va mai ganditi la liga 1....SERIE B...SERIE B...SERIE B..faceti Ardealul de rusine..
Raspunde

@george..CJ

Acum 8 ani

mai bine sarac si cinstit decat blatist imputit!
Raspunde

george...sb

Acum 8 ani

Asa da mai bine sarac si prost...decat sa ramai in liga 1...
Raspunde

sese

Acum 8 ani

Nu ai cum sa visezi la himere si minuni cu un astfel de lot,si fara sustinere serioasa,au facut figuratie in liga 1.Rusine autoritatilor locale pt indiferenta!
Raspunde

siby

Acum 8 ani

Normal ca Primaria nu se implica, nu iese nimic din sport, pe cand cu 2 masini de ridicat apartinand Serviciului Piete cine mai contabilizeaza banii incasati sau intelegerile de la coltul strazii?
Raspunde

FORZA GAZU

Acum 8 ani

Bai sibieni nu ati marcat nici un gol in deplasare in acest retur.Sunteti vai de capul vostru.FOTBALUL ADEVARAT SE JOACA IN MEDIAS !!!
Raspunde

Puiu B

Acum 8 ani

1. Daca nu erau banii ,,Gazului\" Mediesenii stateau mult si bine in diviziile inferioare, deci ciocu mic, ca vine DNA-ul! 2. Mercenarii Mediasului (periferia Sibiului) ne-au dat 5 goluri si ne-a luat 6 puncte!...,,Fereste-ma Doamne de prieteni\"... 3. La banii cheltuiti, Mediasul, care lupta pt. supravietuire, e mult sub Sibiu, care are o echipa modesta si harnica...
Raspunde

radu

Acum 8 ani

@puiu chiar ca ai dreptate.la ce sume s-au investit...mediasul e sub sibiu.si-au dat viata in meciurile cu sibiul, si au stat capra cu mioveniul, si alte echipe din subsol.oricum gazul nu merita in liga 1, datorita circului de la jocurile cu dinamo.blaturi mai pe fata nu am vazut in viata mea
Raspunde

mizeria de Johannis

Acum 8 ani

singurul care cred ca se bucura acum este raiosul de sas, care a mai scapat de o echipa in mandatul sau dupa inter, soimii si fc sibiu.
Raspunde

george sb..

Acum 8 ani

Dupa ce ca santeti cu un picior in B,mai santeti si prosti...cum sa fie vointa peste Medias,cand Gazuu e pe locul 10 la diferenta de 8 pct de voi...ciobaniilor...santeti praf...sper sa intrati iara in liga 1 asa peste vreo 12 ani...si la baschet santeti mai praf...ce sa mai vb.Oricum pe voi v-am ars unde v-am prins....Mult noroc in BEEeeeeeeeeee
Raspunde

eu

Acum 8 ani

@15 Nici nu exista liga B animalule!Ai vrut sa zici liga a 2-a!Se vede cat fotbal stii...ma cac pe Mediasul vostru gaozare!
Raspunde

clay

Acum 8 ani

adevar graiti voi de cioroii aia din gura campului dar si noi suntem vraiste...macar sa o facem lata cu militieni si tot necazul nostru se va risipi....Oricum a fost frumos... HAI VOINTA HAI SIBIU.
Raspunde

sibian

Acum 8 ani

Bravo echipei! Bravo Alex Pelici! Bravo Sandu Tabarca! RESPECT . HAI VOINTA !!!
Raspunde

SB

Acum 8 ani

HAI VOINTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Speranta moare ultima!
Raspunde