Marţi,
06.12.2022
Innorat
Acum
6°C

Premiu pentru Primaria Sibiu pentru dezvoltarea locala

La recomandarea Agenției de Dezvoltare Regională Centrul, administrației din Sibiu i-a fost acordat premiul pentru ”merite deosebite în dezvoltarea locală” în cadrul Târgului Internaţional de Investiţii de la Bucureşti. Premiul a fost decernat pe 23 mai și a fost acordat, susține administrația locală, pentru dezvoltarea locală prin intermediul atragerii de fonduri structurale, a căror valoare totală calculată de Primăria Sibiu se ridică la 128 de milioane de euro, fonduri nerambursabile.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

19 comentarii

observer

Acum 10 ani

Mint cu nerusinare, fiindca Primaria Sibiu este printre ultimele resedinte de judet ca atragere de fonduri structurale, dupa municipiul Sibiu urmand doar patru resedinte de judet in clasamentul coadaselor: Satu Mare, Slobozia, Calarasi si Giurgiu. In 2011 Sibiul a accesat doar3.605.041 euro si 15.213.273 lei. Faceti voi calculele...
Raspunde

mortisha

Acum 10 ani

pe cati bani a avut primaria sibiu cu un bun gospodar se putea face mult mai multe asa ca premiu asta e pur politica asa numa sa laude puturosu ca face treaba si sa nu uitam ca cine ii administreaza lucreaza doar cu firm germane asta inseamna ca nu sustine deloc firmele romanesti iar bani nu raman in tara cum vin asa pleaca
Raspunde

Taratorule

Acum 10 ani

Cand se termina cu mafia din piete?
Raspunde

@Taratorule

Acum 10 ani

intr-o zi de joi, cam pe la 11:25 dimineata.
Raspunde

@1

Acum 10 ani

Dovedeste-ti afirmatia \"observatorule\" ca altfel e egala cu zero ce ai zis.
Raspunde

buluc

Acum 10 ani

@1 afirmatii nefondate @2 bla bla @3 ca de obicei, nu stii despre ce vorbesti
Raspunde

popa

Acum 10 ani

Bravo Johannis! Bravo Sibiu!
Raspunde

Maria

Acum 10 ani

am citit si eu un articol cum ca Institutul de Politici Publice a făcut o analiza a absorbtiei fondurilor UE in perioada 2008-2011, in mai multe programe operaţionale, iar Sibiul se afla intr-adevar pe ultimele locuri.
Raspunde

dovada

Acum 10 ani

Aici gasiti dovada ca municipiul Sibiu este in coada oraselor resedinte de judet care au accesat fonduri europene: www.ipp.ro/pagini/capacitatea-351i-implicarea-administr.php
Raspunde

@9

Acum 10 ani

nu e
Raspunde

dovada

Acum 10 ani

Ba, este! Apasa pe IPP Bilant foduri structurale APL de sub fotografia cu banii care se scurg in chiuveta si o sa-ti apara in PDF intregul bilant cu tabelul in care Sibiul este la coada cozilor. Iti zic eu ce este, rea vointa la tine, ca asa sunteti voi postacii pusi de sasi sa-i pupe in cur!!!!!!!!!
Raspunde

Adrian

Acum 10 ani

Certati-va cat vreti...tot pe Johannis il votez! :)) Ghinion USL-istilor! :))
Raspunde

Pentru nr.5

Acum 10 ani

Citeşte \"Justiţiarul \" de Sibiu din 18 mai a.c. şi apoi să comentezi !
Raspunde

Valabil şi ptr.nr.6

Acum 10 ani

Analiza este efectuată de către Institutul de Politici Publice şi apare în publicaţia siciană \"Justiţiarul\"
Raspunde

pentru nr.11

Acum 10 ani

BRAVO !
Raspunde

dan

Acum 10 ani

:))) asta e asa ca de camoanie sa scoata ochii lumii cu realizarile lor. La cati bani au primit nu s-a realizat nici 50%
Raspunde

sib

Acum 10 ani

Perceptia mea e ca s-a realizat f mult in Sibiu.Iohannis este un primar bun!
Raspunde

M.Ritio

Acum 10 ani

Dovada rezultatelor obtinute de Sibiu este prezentata in fotografia de mai sus. Nu pare sa fie trucata si este datata : mai 2012. Nu inteleg pentru ce in loc sa va mandriti cu acest trofeu , il contestati cum ca ar fi nemeritat. Sa fie oare din cauza faptului ca ne aflam in campanie electorala? Nu va mai agitati degeaba. La Sibiu vor castiga sasii. Pentru ca stiu sa-si faca bine treaba, pentru eleganta cu care-si fac campanie electorala fara a arunca cu pietre in adversari, pentru ca in Sibiu nu au concurenta.
Raspunde

Dan

Acum 10 ani

Un lucru e adevarat Johannis 70%!!!
Raspunde