Joi,
07.07.2022
Partial Noros
Acum
23°C

NOII CONSILIERI JUDETENI: 13 USL, 9 FDGR, 7 PDL si 3 PPDD

în urma alegerilor locale din 10 iunie, USL are 13 consilieri județeni, FDGR are 9 consilieri, PDL are 7 consilieri, iar PPDD are trei consilieri județeni. FDGR, PDL și PPDD au primit în plus câte un consilier județean la redistribuire.

LISTA CONSILIERILOR JUDEȚENI:

USL – 13 consilieri

Ioan Cindrea

Mircea Mihai Sămărghițan

Nicolae Neagu

Radu Chicea Lucian

Lucian Ionel Cioca

Dan Sabău

Adrian Besoiu

Liviu Nicolae Mihăescu

Ioan Terea

Ioan Banciu

Laszlo Sajtos

Petru Duca

Constantin Sofronie

 

FDGR – 9 consilieri

Martin Bottesch

Paul-Jürgen Porr

Johann Krech

Christine Manta-Klemens

Beatrice Ungar

Ilse Philippi

Friedrich Gunesch

Wiegand Helmut

Fleischer Eduart Wellmann

 

 

PDL – 7 consilieri

Cornel Știrbeț

Constantin Șovăială

Daniela Câmpean

Dănu Voinea

Ioan Coșa

Viorel Roșu

Radu Mihai Răcuciu

(Ilie Troancă - în cazul în care Cornel Știrbeț va refuza mandatul de consilier județean)

 

PPDD – 3 consilieri

Iacob Pușcaș

Maria Ilie – Bologa

Magda Țițonea

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

34 comentarii

Rico

Acum 10 ani

S-a ajuns atat de departe incat avem PP DD in Consiliu ? Doamne-ajuta !
Raspunde

hopa

Acum 10 ani

dragi psd-isti si pnlisti se pare ca degeaba a fost bucurie cu victoria voastra. Nu aveti majoritate si aveti nevoie si de alte voturi ca sa treaca ceva. Dar e bine asa poate va functiona si democratia vreodata la noi. Macar la noi la Sibiu!
Raspunde

viza

Acum 10 ani

viza la turnu rosu va rugam in primul rand sa scapam de ,,lepre,, si retardatzi...
Raspunde

Radu Micu

Acum 10 ani

Aline, vezi ca a intrat si Mariana Tarnita. In total sunt 33 de consilieri cu tot cu presedinte. USL are 13 consilieri si un presedinte.
Raspunde

corect viza

Acum 10 ani

Da ai dreptate dar ne mai trebuie viza si la nord in medias si in est la avrig. oltenii turciti si modovenii rusificati, unii mai fomisti ca altii sa nu mai calce pamantul nostru.
Raspunde

un liberal

Acum 10 ani

Sunt 3 membri PNL in consiliul judetean ... fata de mandatul trecut cand a avut 4 a \"castigat\" -1 consilier judetean ... FELICITARI PNL !!! Iar cei trei \"liberali\" din CJ sunt: Nicolae Neagu (fost presedinte PDL), Dan Sabau (fost senator PDL) si Laszlo Sajtos (fost membru PD) ... DE 3 ORI FELICITARI PNL !!!
Raspunde

xxx

Acum 10 ani

C-tin Sofronie omul de casa a lui Costeiu,ce face ii aduna si acolo prunele
Raspunde

Lu

Acum 10 ani

PPDD, wtf?
Raspunde

Anca

Acum 10 ani

PP-DD- 3 ??? Doamne, ce natie mai suntem...:(
Raspunde

Normalitate

Acum 10 ani

Asa este normal, sa nu existe majoritate absoluta care duce la dictatura!Ca judet suntem OK, ca oras suntem dobitoci!Tot taranul gandeste mai limpede. Cinste lor!
Raspunde

X

Acum 10 ani

De asta se duce tara de rapa si pe tobogan la vale ca avem tarani ca tine Nr.10(Normalitate)care habar nu au ce inseaman sa votezi, lasa ca ii alegem iar pe comunisti care ne vor freca cu zambetul lui Iliescu si vor face iar praf tot.
Raspunde

CINDREA SIBIUL NU TE VREA

Acum 10 ani

Suntem o natie de prosti imbecili hoti borfasi criminali betivi lenesi proxeneti si curve? “Românii sunt pleava Europei, nu lucrează, fură, îşi prostituează copiii şi femeile. Învaţă să fure înainte să citească, Spania e mâncată de aceste sălbăticiuni, trăiesc mai rău decât animalele. Multe ţări îi gonesc. Nu mă miră nicio barbarie comisă de aceste brute”, a scris Carmen, una dintre cititoarele publicaţiei La Razon. Din pacate aceasta concluzie e foarte adevarata, exista si extrem de mici exceptii dar cand spui romani, in general spui prosti, imbecili, hoti, borfasi, betivi, lenesi, proxeneti si curve.
Raspunde

ovidiu

Acum 10 ani

Si in loc si judet Sibiu avem retarzi, explicatia celor 3 PPDD-isti. Ii ok ca USL-istii nu au majoritate in consiliu judetean. Cat despre rezultatul din oras, bravo sibieni! Cat despre vize pentru oltenii si moldovenii tiganizati, total de acord :))) Ungurii vor autonomie atunci si noi vrem Republica Transilvania!
Raspunde

sibian

Acum 10 ani

CINDREA dute la tara la tigani si tarani tai care te-au ales . Sibiul nu te vrea. SIBIUL SA SATURAT DE PSD USL SI PDL: CINDREA SIBIUL NU TE VREA !!!
Raspunde

pt 14

Acum 10 ani

esti un bou! norocul nostru cu cei din judet. sibienii din Hermanstadt tradatori de neam si tara, sunt cei care in 1989 il pupau in***pe nicu ceausescu . Imi este scarba de sibienii dinhermanstadt tradatoride neam si tara. Pupati/l in***pe iohANNUS! valabil si pentru alin bratu su deleanu
Raspunde

maria

Acum 10 ani

ce cauta securistul si preotul Samarghitan in politica, la fel si Cosa.Acestia fac jocul afaceristului Mitropolit in loc sa se ocupe de biserica si enoriasi ei.RUSINE
Raspunde

pt 15

Acum 10 ani

prietene, de ce esti asa frustrat?
Raspunde

Sibian 5000

Acum 10 ani

Iata ca cineva isi face griji pentru PNL?!! Sunt surprins numai ca nu stie ca doctorul Sabau a fost presedinte de filiala PNL ! Cum criticile sunt mai mult din invidie va spun ca eu astept multe lucruri bune de la acest consiliu judetean ales.
Raspunde

Odin

Acum 10 ani

Exista consilieri de la PPDD??? Credeam ca nu putem merge mai jos ....
Raspunde

dvd

Acum 10 ani

ce cauta semidoctul de CIOCA LUCIAN in consiliul judetean un lingau si f. gaunos in pregatire
Raspunde

buluc

Acum 10 ani

@15 tare frustrata mai esti rogojino
Raspunde

anonim

Acum 10 ani

Daca suntem democrati trebuie sa respectam vointa alegatorilor . Regret mult victoria domnului Cindrea . Un lucru e clar domnul Cindrea a castigat cu voturile din judet . Sibienii nu l-au votat.
Raspunde

buluc

Acum 10 ani

execut gratis felatii la rogojini!
Raspunde

uite asa

Acum 10 ani

ce inseamna sibian? stimati forumisti. ca eu vad multe replici pe aici ale unor locuitori ai sibiului, cu buletine de mun. sibiu, fara indoiala, facute probabil dupa \'90, cu locul nasterii prin valcea, craiova, dar si botosani, bacau, hunedoara, arad, de ce nu, cu rude prin partile acelea, cu vacante petrecute pe acolo si nicidecum prin acest judet pe care nu-l cunosc DELOC si nici nu doresc sa-l cunoasca. Si-apoi, care este frustrarea dumneavoastra stimatilor, din moment ce la municipal ati castigat dupa cum ati votat? Cunoasteti dumneavoastra cumva vreun proiect aplicabil judetului si care sa va perturbe confortul din mansarde?
Raspunde

@buluc

Acum 10 ani

minte ingusta, cand nu mai stii ce sa zici dai in injurii cu conotatii sexuale. felicitari, un semn de mare caracter!
Raspunde

buluc

Acum 10 ani

@25 cred ca vorbesti doar ca sa nu taci. studiaza si tu putin IP-urile
Raspunde

buluc

Acum 10 ani

noi bulucii, care ne-am bulucit sa-l votam pe iohANUS, ne frigem la gaoz, ca si idolul nostru!
Raspunde

buluc

Acum 10 ani

@27 prietene, imi pare rau sa ti-o spun, dar esti lipsit total de ratiune.. Numai bine!
Raspunde

brrrrrrrrrrr

Acum 10 ani

hoooooooooopppppa mitica....................a ti mai luato odata in bot zdrentze oltenesti...
Raspunde

Corect

Acum 10 ani

Da, Sibiul nu il vrea pe mafiotul de cindrea si gasca lui de analfabeti si talhari. Dar nu trebuie sa disperam dragi sibieni. Vointa noastra a 80% dintre noi, sibieni adevarati, nu fomisti somoni din sud ori moldoveni hoti s-a infaptuit in orasul nostru drag. cindrea a fost votat doar de 22% in oras adica iarasi papagalii aia care critica si sunt urmasi demni ai lotului dacos. Pe noi TREBUIE SA NE PREOCUPE ORASUL NOSTRU SI ATAT! da-i in spanac de tzigani boratzi si tarani jegosi care l-au votat pe cindrea din bombele alea din nord sau alte sate fara apa si lumina. Oricum ei sufera. Noi trebuie sa ne vedem de treaba noastra si sa fim mandri ca vointa a 80% dintre noi a triumfat si a umilit comunistii lui iliescu, c.u.r.ve.l.e liberale si limbistii hoti ai lui base.
Raspunde

@11

Acum 10 ani

Mai citeste odata mesajul de la 10 poate a doua oara pricepi!Si eu ii \"iubesc\" ca si tine.
Raspunde

Mi-as dori sa ganditi

Acum 10 ani

Asta este rezultatul votului si cu asta basta. Daca nu va convine am auzit ca nu se mai cere viza pentru Germania - mergeti acolo dragilor - o sa primiti cu totii autonomie - de celula ! Mai departe va urez sa aveti parte de ce uratri voi altora dar sa vi se intample voua ! Doamne ce de frustrati !
Raspunde

alex

Acum 10 ani

pai acum sa faca cindrea si ai lui sa avem un buget de doamne ajuta nu sa avem un buget adunate cu primaria ci consiliu la fel ca si clujul brasov,costanta ca si restu marilor orase care are doar la primarie atat. Sa se faca dreptate. Daca avea sibiul bugetul clujului era departe
Raspunde

blanga nicolaie nou

Acum 10 ani

mam lipit de sectanti estea am prins un mondat an con loc rosia daca ar sti astea ca sunt parnaias dar an acesta adunatura a ppd nu merita alti
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus