Luni,
18.08.2025
Ploi Scurte
Acum
16°C

Cum arata noua Miss Bucuresti

Aceasta a primit coroniţa de Miss Bucureşti 2012 din partea câştigătoarei concursului Miss Universe România 2011, Larisa Popa.

Tânăra de 20 de ani, cu înălţimea de 172 centimetri şi dimensiunile 88/61/93, a reuşit să convingă juriul, într-un spectacol care a avut loc joi seara, la Player Summer Club din Bucureşti.

După primele două probe - ţinuta de zi şi costumul de baie - din cele 20 de tinere intrate în finala concursului Miss Bucureşti, în urma notelor acordate de juriu după fiecare probă, au rămas în competiţie pentru prezentarea în rochie de seară zece concurente.

La finalul probei de prezentare a candidatelor în rochie de seară, s-au calificat cinci concurente, care vor reprezenta Capitala şi în selecţia naţională Miss Universe România 2012.

După proba interviului, câştigătoare a fost desemnată tânăra intrată în concurs cu numărul şase - Alina Friţu. Ea a fost urmată în clasamentul întocmit de juriu de Larisa Avramescu Mirena Calimache, în vârstă de 22 de ani, cu înălţimea de 170 centimetri şi dimensiunile 82/64/90, şi de Gabriela Dumitru, în vârstă de 21 ani, cu înălţimea de 181 centimetri şi dimensiunile 82/64/90.

Larisa Avramescu Mirena Calimache a primit din partea juriului şi titlul Miss Fotogenie, în timp ce titlul de Miss Congeniality i-a revenit Nicoletei Cristina Nuţu, în vârstă de 22 de ani, cu înălţimea de 170 centimetri şi dimensiunile 72/63/89.

Juriul, compus din zece personalităţi din diferite medii de activitate (audiovizual, modă, sport etc.), a acordat note de la 1 la 10 fiecărei finaliste.

Titlul Miss Popularitate, acordat ca urmare a preferinţelor publicului exprimate prin SMS, a fost înmânat tinerei Ileni Andreea Pîslaru, în vârstă de 22 de ani, cu înălţimea de 172,5 centimetri şi dimensiunile 89/67/94.

Atmosfera în timpul show-ului a fost întreţinută de artiştii Nick Kamarera şi Alinka, Andreea Bănică şi Connect-R, iar gazdele evenimentului au fost Timea Domokos şi Dragoş Morman.

Toate cele 20 de finaliste vor avea ocazia să se relaxeze după concurs o săptămână la Costineşti şi una în staţiunea Paralia Katerini din Grecia - cu plata tuturor cheltuielilor asigurată de organizatori, a precizat înaintea începerii concursului Florin Diaconescu, director al Centrului de Proiecte şi Programe Educaţionale şi Sportive pentru Copii şi Tineret Bucureşti, unul dintre organizatori. "Scopul Concursului Miss Bucureşti este acela de a desemna un model pentru tinerele generaţii bucureştene şi de a promova principalele atracţii turistice ale Capitalei", a mai spus Florin Diaconescu.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

4 comentarii

cip

Acum 13 ani

\'play-boy \' te asteapta toata tineretea....
Raspunde

gogulea

Acum 13 ani

e laudabil ca au dat titlul unei fete sarace care nici macar haine nu are :)
Raspunde

Odin

Acum 13 ani

Sa vedem pe asta cine o cumpara ca e cam batranica pentru Iri.
Raspunde

olSSowHyMtZLRXYGFBb

Acum 13 ani

Salut Alex, Iata observatiile mele, pnertu fiecare fotografie, excluzand-o pe cea de titlu .Poza Doi soldati germani in fata Garii de Nord Blocul modernist de pe fundal este intr-o paragina groaznica astazi.Poza Gara de Nord din alt unghi Turnul nu era in renovare, ci in refacere, din cate stiu, pnertu ca Gara n-a avut mereu aspectul modernist de azi.Poza Nemti cu Mercedes in Piata Universitatii Se vede mica si statuia lui Bratianu din rond.Poza Spre Piata Romana este luata la intersectia bd. Take Ionescu (actual Magheru) cu str. Alex. Lahovary (actuala G. Enescu). Imi place MULT aceasta poza pnertu ca vedem vechiul bloc Casata (cazut in '77) si casele de pe locul actualului bloc Gradinita (cel cu McDonald's).Poza Piata Romana cu statuia lui Lascar Catargiu trafic destul de aglomerat atunci. Se auzea acum cativa ani ca vor reamplasa statuia lui Catargiu in locul Lupoaicei, deoarece o reamplasare centrala a statuii pe configuratia actuala a Pietei Romane este considerata dificila .Poza Strada in Bucuresti este strada Academiei, mergand spre bd. Carol I (astazi Regina Elisabeta). Strada Academiei s-a numit si strada Poincare in interbelic. Se vede si blocul Academiei, partea cazuta in '77.Poza Soldati germani pozand langa Arcul de Triumf basoreliefurile Regelui si Reginei erau intr-adevar sculptate in marmura si diferite de cele de azi, insa erau amplasate pe cealalta parte a Arcului. Ce ai tu in poza este partea dinspre Casa Presei cum ar veni, care reprezinta niste personaje pe care eu le denumesc Decebal si Traian .Poza Amintiri din Bucuresti daca nu se bucura el, ma bucur EU Am scris mult, sper sa-ti fie de ajutor si multumesc pt pozele astea!!
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus