Sâmbătă,
28.01.2023
Ninsori Usoare
Acum
-1°C

Johannis: Pe Municipal vom tunde iarba

 

Primarul Klaus Johannis a explicat la sfârșitul săptămânii trecute planurile municipalității legate de Stadionul Municipal. ”Vom tunde iarba”, a spus Johannis. Declarația primarului vine după ce acesta la finalul campionatului acesta a spus că vor continua lucrările la stadion. 
Ioan Hămbăşan, președintele clubului, spune că Voința nu se va desființa și că echipa, cu ușoare modificări la nivelul staff-ului și al lotului, va juca în sezonul viitor, în Liga a II-a.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

23 comentarii

Mediesean

Acum 10 ani

***www.gazistul.ro/2012/06/fanii-l-au-ales-pe-plesca-ca-cel-mai_20.html
Raspunde

buluc

Acum 10 ani

Buna treaba! Multumim!
Raspunde

marian

Acum 10 ani

bravo klaus. sa terminam cu golania de fotbal din romania. in loc de stadion poate se poate gasi o solutie sa fie construita o sala polivalenta la standarde occidentale. sa se tina tot felul de evenimente: cupa davis, campionate de gimnastica, gale de box etc.
Raspunde

io

Acum 10 ani

sa o tunda pe nevastasa la....
Raspunde

sibian

Acum 10 ani

jeg de sas .... te-ai vazut iarasi cu saci in caruta
Raspunde

Catalin

Acum 10 ani

Foarte bine, fotbalul a ajuns o mare mizerie. Nu avem nevoie ca el sa fie finantat de municipalitate.
Raspunde

Ilie Meserie

Acum 10 ani

Foarte bine, la dracu cu fotbalul. Putem sa jucam poarca, tzurca, lapte-gros, leapsa, etc.
Raspunde

Eu, sibianul

Acum 10 ani

Ce comantarii de frustrati (catalin si marian). Si eu sunt satul de marea mizerie care a ajuns sa fie johanis-sens-giratoriu si fosta lui masina de vot din CJ... ca sa nu mai spun ca individul ala cu sala polivalenta este inconstient (ce sala sa construiasca sasul, cand tine balciurile in Piata Mare...).
Raspunde

@eu,sibianul

Acum 10 ani

Daca nu iti place aici, muta-te la Constanta. Sa vezi ce bine se ocupa Radu Mazare de oras. O sa iti placa, nu este nici un singur sens giratoriu, dar in schimb o sa gasesti o gramada de lucruri interesante: toate cladirile de patrimoniu stau sa cada, centrul istoric e o groapa de gunoi, trotuarele capcane pentru incaltaminte, cainii vagabonzi se plimba in turme. Si au echipa in Liga 1!Aaa, si nu o sa fi tu deranjat de evenimente culturale internationale, eventual mai da nea Fasole un mititel. Ce mai astepti?Fa-ti bagajelu si valea!
Raspunde

Pentru toti aceia ce sunt contra lui Iohannis

Acum 10 ani

Pentru toti care sunteti Impotriva lui Iohannis va anut ca reprezentati o minoritate zdrobitoare asa cum au dovedit alegerile. Daca nu sunteti de acord cu ceva, aveti acum ocazia sa va plangeti lui Cindrea mult prea iubit de voi.
Raspunde

x

Acum 10 ani

Eu inteleg ambele tabere: johannis nu finanteaza fotbalul si bine face....acum va putea in schimb Nelu Cindrea cu al lui CJ sa finanteze....fotbalul actual e o mizerie...nu ma mai bucur sa vad o staua la sibiu sau un dinamo...pt ca acestea sunt doar cu fanionul...in rest vom vedea ce fac toate echipele romanesti in europa....johannis se implica in sporturi mai cu staif...vezi tennisul si spotul pe care joha l a facut. Ar fi fain ca Sibiul sa aiba totusi o echipa in A dar finantata de un mare macher gen paskany, pinalty, porumboiu etc...si daca exista o constanta inalta...nu taraiala precum vointa sibiu...atunci eu cred ca johannis ar construi si un stadion nou undeva la periferie unde sa ai si locuri de parcare. Acest stadion s a dovedit a fi neincapator...desi biletele au fost printre cele mai scumpe din liga 1 si nu ma refer la spectatori cu la locurile de parcare...in plus de asta bagam toata teleptualitatea tatuata pana in centru orasului. E mai liniste si e mai bine...pt un fotbal de cea mai slaba calitate de pana acum
Raspunde

bravo klaus

Acum 10 ani

Asa Klaus baza este orasul nostru drag nu niste mercenari plafonati care nici fotbal nu stiu sa joace. Va trebuie fotbal oltensai fomisti si moldoveni imputiti? Mars de unde ati venit si sa va stergeti pe cap cu super fotbalul romanesc plin de blatisti, analfabeti si oligofreni. Hai la dacos cu voi! Un club de fotbal este o chestie PRIVATA nu se finanteaza din BANII PUBLICI cretinilor! va plac miticii se vede ....cum au furat aia de la tvr banii nostri sa faca afaceri cu olimpiada si europeanul de fotbal. 80% dintre sibieni au votat ca vor continuarea muncii inceputa de johannis. si da VREM giratorii, asfaltari, reabilitarea canalizarii, mai multe spectacole, teatru, opera etc. Nu are bani piticul sa va mai tina echipa? de parca a avut vreodata. a trait doar din televiziuni, banii de la voi care ati mers la meciuri si ce i-a mai dat Klaus k i-a fost mila de el.
Raspunde

brrrrrrrrrrr

Acum 10 ani

bv johhi...asa si trebuie.mai dai in m a s a cu jocul lui mitica.....jos satadionul si fa un strand frumos si iarna patinuar......stadioane sa se faca in afar orasului...e destul loc pe lg centura
Raspunde

multumex klausi

Acum 10 ani

sa faca sala unde putem sal fuhtem in gura pe domni de la 10, 12 si 13
Raspunde

MB

Acum 10 ani

Ca nu vrea sa dea bani pt fotbal e una, dar aroganta de care da dovada nu-i face cinste. In rest, multi comentatori retarzi prin zona... De ce ar trebui aruncati anual milioane de de euro pt teatru iar pt niste amenajari decente la stadion nu se pot aloca macar 10% din cat se da pentru teatru?!? Sportul inseamna in primul rand sanatate, iar la Sibiu sportul tinde spre zero.
Raspunde

@MB

Acum 10 ani

Sportul inseamna sanatate?Da, daca mergi tu sa alergi, cu bicicleta, etc. Nu daca stai sa mananci seminte si band bere uitandu-te la 22 de tipi alerganda dupa o minge si injurand. Clar?
Raspunde

@14

Acum 10 ani

sa faca o sala unde 150000 de sibieni de f... pe tine in gat... capito??jigodie
Raspunde

***sasule

Acum 10 ani

ce ***mea de investitie e asta?! Tunde iarba...... sa ne sugi de ***sas raios. Ai promis bani si stadion daca v-a promova VOINTA, si ce ne-ai dat? O MUIE, pe care ti-o dedicam inzecit. KLAUS IOHANIS ESTI O MIZERIE!!!
Raspunde

sibian

Acum 10 ani

DARAMATI STADIONUL.MAI BINE FACEM UN MUZEU AL TEHNOLOGIEI.UN STADION DE 35000 DE LOCURI SA SE CONSTRUIASCA IN STRAND PE FOSTA BAZA VOINTA.DOAR CAND MIRCEA SANDU SI GASCA LUI DE MAFIOTI O SA PARASEASCA FEDERATIA.SA NU MAI VORBIM DE NASTASE DRAGOS DE LA SIBIU.FRATELE MAI CUNOSCUTULUI DE LA BUCURESTI.
Raspunde

sibian

Acum 10 ani

Ca sa stiti ca se cam strange latul.aveti grija cu comentariile astea jignitoare pe net.ca poate intr-o zi o sa va treziti cu fortele speciale la usa.IP-urile sunt inregistrate intr-o baza de date in tara si strainatate.asa ca.treaba voastra.
Raspunde

cip

Acum 10 ani

bai retardatilor, pe stadionul ala juca interul si au fost la spectatori de nici johannis cu inca zece festivaluri de teatru n-o sa egaleze audienta de pe MUNICIPAL......
Raspunde

RgmNFPIRMFXrH

Acum 10 ani

Faptul ca ,dupa confruntarea ecolterala de joi,d-l Johanis a plecat fara un cuvant,o declaratie,ca ,desi a fost asteptat la televiziuni ,a preferat sa nu se opreasca pana in Sibiu, ca Antonescu incearca sa afiseze cu greu altceva decat simte,imi da de serios de gandit. Sunt de aceeasi nationalitate ca si dansul si stiu ca ein Mann,ein Wort atata timp cat sunt convinsa ca nu ma fac de ras.Iar daca aflu despre cineva care imi promite marea cu sarea ca a actionat in spatele meu si al altor aliati .sigur fac un pas inapoi! Si motivele pe care le-ar avea ar fi destule!
Raspunde

:))

Acum 9 ani

citesc asta in august 2013 si ma apuca rasu` :)))
Raspunde