Meteorologii anunţă că vremea caniculară va fi urmată de o avertizare cod galben de ploi şi vijelii, care va dura până în 25 iunie, în judeţul Sibiu.
„Avem avertizare de cod galben de vineri, 22 iunie, ora 18:00, până sâmbătă, 23 iunie, ora 18:00. Vom avea instabilitate atmosferică accentuată, cu ploi cu frecvente descărcări electrice, dar şi vânt cu aspect de vijelie. Sâmbătă noaptea spre duminică, vremea rămâne instabilă. Şi chiar luni, 25 iunie sunt posibile precipitaţii”, spune Nicolae Rusan, meteorologul de serviciu.
Până sâmbătă, când ploile se vor abate asupra Sibiului, vineri, 22 iunie, sibienii vor avea parte de temperaturi ridicate, de până la 35 grade Celsius.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Nicolae Rusan
Vizualizari: 350


Ultimele comentarii
Acum 18 minute
Vasile Roaita
Acum 1 oră
Anemona Perișoreanu
Acum 1 oră
Radu
Acum 1 oră
Radu
Acum 1 oră
B