Sâmbătă,
15.06.2024
Parțial Noros
Acum
13°C

Raluca Turcan candideaza pentru al treilea mandat de parlamentar de Sibiu

Vicepreşedintele PDL Raluca Turcan a declarat, sâmbătă, că va candida pentru al treilea mandat de deputat în colegiul 2 din municipiul Sibiu, fiind primul parlamentar în funcţie care şi-a anunţat noua candidatură.

"Avem luni un Colegiu Director şi se stabileşte calendarul de pregătire a alegerilor parlamentare. Da (o să mai candidez pentru colegiul Sibiu n.r.)", a precizat Raluca Turcan, citată de Agerpres.

Ea a explicat că toţi parlamentarii PDL au susţinerea partidului pentru a mai candida pentru noi mandate în colegiile în care au fost aleşi în urmă cu patru ani. Singurii parlamentari PDL în funcţie care nu vor putea candida pentru noi mandate sunt cei care au probleme cu legea şi care nu vor trece de verificările care urmează să fie făcute de comisia condusă de Monica Macovei.

"PDL are un principiu (...) toţi parlamentarii îşi păstrează colegiile şi dacă doresc să mai candideze, candidează în colegiile în care au mai fost aleşi. (...) Dacă au probleme cu legea, mi se pare normal să existe un filtru, acesta este şi scopul înfiinţării acestei comisii de integritate", a explicat vicepreşedintele PDL.

Deputatul Raluca Turcan a spus că nu există motive pentru care Guvernul ar trebui să schimbe colegiile existente. Referitor la data alegerilor parlamentare, Raluca Turcan a declarat că ultima dată pe care a auzit-o vehiculându-se este 2 decembrie 2012.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

35 comentarii

paul

Acum 11 ani

Sunt chiar curios cine va mai vota cu aceasta doamna! Eu sigur NU!
Raspunde

ovidiu

Acum 11 ani

Vom vedea cati idioti o vor vota pe tuta asta. Sibiul ii cam plin de idioti, avand in vedere participarea de 35% la referendum.
Raspunde

rrrr

Acum 11 ani

De ce plaria mea nu candideaza pe listele din Botosani de unde e? Nu a facut absolut nimic pt oras sau judet.. nimic, zero, null, nada!!
Raspunde

joni sibianu

Acum 11 ani

Dragii sibieni nu o mai votati pe aceasta cucuta in 2008 nea promis sarea cu marea si nu a facut nimica in cartieru lazaret sa mearga in moldova la ea cu chioru
Raspunde

BUBU

Acum 11 ani

la cat sant de ingramaditi uni din sibieni ptr pdl sigur nu stiu ca aceasta cocota nu este ardeleanca , din marginime , s-au sibianca ASA ca de ea nu vom scapa ptr ca cei ce se cred de dreapta o voteaza fara ezitare
Raspunde

T I L

Acum 11 ani

Va mai sustine Stolojan in campania in care o sa o tineti pe dreapta cu dreapta????????????
Raspunde

un curios

Acum 11 ani

\"Deputatul Raluca Turcan a spus că nu există motive pentru care Guvernul ar trebui să schimbe colegiile existente.\" Pai mai idiotil;or, voi care clamati pe toate posturile, ca trebuie respectatat vointa poporului privind parlam,entul unicameral si scaderea numarului parlamentarilor, cand este vorma de nesimtirile voastre hopa, nu mai tinem cont de cea ce sustinem.
Raspunde

nelutu fraieru

Acum 11 ani

Ai tupeu nu gluma ati scos tara din criza dar criza a fost numai pentru fraieri tu la 35 de ani esti super bogata ai votat numai legi ticaloase vezi legea pensilor nu vi rusine mai popindailor sa mai iesiti pe strada tu raluca spunene unde s-au dus 15 km de centura a Sibiului la sefu tau la cluj pentru stadioane tara arde si baba se scarpina in guvern iresponsabil bani publici pentru fiefu de partid mai nou flocea de la sondaje dincu acest manipulator aveti grije usl astia de la cluj au propia politica vezi cirtita RUS
Raspunde

un curios

Acum 11 ani

Aceasta domna, ca este o doamna, chiar ne considera idioti?????????????????? Madam, care este contributia d-vcoastra, ca si deputat de Sibiu, pentru ca acest oras sa se dezvolte???? Parcul din cartierul Vasile Aaron????? Pai conform legii aceste investitii sunt ale administratiei locale. Nu tin minte ca in declaratii de presa sau alt fel de declaratii sa vina cineva si sa comunice ca din banii d-voastra sau din loby facut pe langa institutii financiare, orasul ar fi primit ceva. Ghiozdanele si rechizitele pe care le distribuiti prin scoli?????? Aceasta este as putea spune chiar o desconsiderare fata de acei copii si chiar fata de acei parinti care, primesc pachetul gratuit de rechizite de la Guvern. Acei copii cu o situatie materiala mai grea.
Raspunde

un curios

Acum 11 ani

Si inca o intrebare. Ce va leaga de acest oras???? Nimic. Absolut nimic. Asa ca ar fi cazul sa \"cantati la alta masa\".
Raspunde

unicameral

Acum 11 ani

cu cine draq sa votez la sibiu? cu cazan, cu boiatana? de la psd cindrea e la cj iar altcineva nu-mi vine in minte. poate pe betivul de suduitu. sa vedem cu cine iese la inaintare PP DD. poate acolo sa apara cineva. vai de capu\' nostru.
Raspunde

joseph

Acum 11 ani

@unicameral, corect! Deci, daca faci o analiza, pana la urma tot moldoveanca asta e mai buna! :)
Raspunde

dinu

Acum 11 ani

sunteti penibila cine o sa va voteze? mai bine ar candida alt coleg de partid sibian care cunoste locul incearca la botosani ce ti-e rusine de locul de bastina ?
Raspunde

Veta

Acum 11 ani

alternativaromaniei.com/index.php?option=com_content&view=article&id=846:sistemul-capitalist-arata-tinerei-generatii-drumul-de-la-a-nu-avea-ceea-ce-trebuie-la-a-nu-avea-nimic-personalaceasta-generatie-tinara-este-pentru-capitalisti-generatia-pierdutageneratia-boomeranggeneratia-imprumutului-si-asa-mai-departe-&catid=1:latest-news&Itemid=50
Raspunde

@veta

Acum 11 ani

Ce ar fi sa speli tu chiuveta ? sau mai bine putina !!!
Raspunde

x

Acum 11 ani

Sunteti penibila Doamna!Lasati-ne!!!
Raspunde

Ianis

Acum 11 ani

Ce tari sunt comentariile, dupa astea nu ar iesi, dar facem pariu ca iasa din nou deputat??? Daca sunteti asa hotarati de ce nu ati iesit si la vot ptr demiterea lu\' Base?!?!?! Numa gura e de unii, la fel ca si de Turcana... ca daca a stiut ce cap de p... sa pupe, uite ca e pe cale sa ajunga deputat a 3-a oara...
Raspunde

hopa

Acum 11 ani

mai bn sa candideze la mine sub masa....
Raspunde

@ Ianis

Acum 11 ani

bine zis despre sibieni si despre ardeleni in general. Cat despre individa ipocrita din articol, avand in vedere cat de inculti politic si fara memorie sunt unii sibienii probabil ca un numar suficient o vor vota sa ajnga din nou parlamentar de Sb....
Raspunde

19. @ (IP 24.173.66.70)

Acum 11 ani

pe tine cine naiba te-a adus in sibiu???du-te naibii sanatos....nu te retin in sibiu
Raspunde

@19

Acum 11 ani

Ce-ar fi crocodiliene sa-ti faci bagajele si sa pleci la tine,ca ne-am saturat de voi care a-ti venit sa ne jigniti la noi acasa,tupeisti nesimtiti fara educatie
Raspunde

zelea

Acum 11 ani

MARS in moldova SCROAFA ORDINARA CE esti!!!!! SIBIENII spera sa mori pana la alegeri
Raspunde

MIA

Acum 11 ani

Raluca Turcan a facut parcul din Vasile Aaron. A sprijinit infiintarea unui salon de la Sectia de Oncologie a Spitalului Judetean Sibiu, a sprijinit imbunatatirea conditiilor din mai multe scoli si gradinite din municipiul Sibiu, precum si ajutorarea mai multor familii de oameni nevoiasi, copii aflati in ingrijirea maternala. A sprijinit constructia Bisericii de pe str. Rusciorului, de langa viaduct. Doar cine este de rea credinta spune ca nu strie ce a facut d-na Turcan pentru Sibiu. Caci totata activitatea doamnei este reflectata in presa locala. Este de ajuns o simpla cautare prin arhiva ziarelor locale si veti gasi ce am scris eu aici. Eu cred ca sibienii cunosc aceste lucruri, mai putin uSL-isti carora le vine greu sa recunoasca. Oricata buna vointa as avea cand am cautat prin arhivele presei locale ce au facut ceilalti parlamentari de Sibiu, nu am gasit nimic despre activitate lor si lucruri concret pentru Sibiu facut de ei in acest mandat de parlamentari. Poate imi spuneti si mie ce a facut pentru Sibiu, dl Cazan, d-na Boitan Cintndrea si restul.
Raspunde

un curios

Acum 11 ani

Raman la aceasi parere. Esti plecata stimata sau stimat MIA
Raspunde

gigel

Acum 11 ani

Stiti cat la suta conteaza pentru sibieni daca candidatul ii sibian sau nu? Va spun eu doar 3% tin cont de asta.
Raspunde

gigel

Acum 11 ani

Asa ca nu va mai agitati cu lozinci de ex: Sa plece la Botosani! Ca sunteti penibili, lumea nu tine cont de ele.
Raspunde

andreea

Acum 11 ani

Va intreb eu pe voi USL-istilor? Ce masuri concrete a luat aceasta alianta de cand a venit la guvernare? Va spun eu: NIMIC Sunteti niste frustrati pentru ca Base se intoarce la Cotroceni! In ceea ce priveste activitatea doamnei Turcan in Sibiu eu cred ca a facut foarte multe pentru sibienii din Colegiul 2. Merita sa fie in continuare deputat de Sibiu!
Raspunde

ovidiu

Acum 11 ani

Guvernul USL in astea 3 luni au inclus si Sibiul pe harta actiunilor lor. Au alocat bani pentru a sprijini financiar o firma de top din judet care ofera joburi pentru 2000 de sibieni iar pana in 2014 au in plan cresterea cu inca 1000 a nr de angajati. Guvernul USL la cererea domnului Johannis a spus ca sprijina financiar constructia unui nou spital in Sibiu. Faptul ca guvernul PD a avut un program de reabilitare de scoli si gradinite nu inseamna ca meritul este in totalitate a doamnei in cauza. Cat despre biserica, guvernul Boc a alocat fonduri suplimentare BOR pentru reabilitare si constructia de noi biserici. Oricum asta nu o vad ca o masura plus-valoare, ci ca una pur electorala. \"Raluca Turcan a facut parcul din Vasile Aaron\", culmea e ca nu am auzit si nimeni nu a vazut-o cu lopata in mana. Din cate stiu parcul a fost reabilitat de catre Primarie, dar in fine. Sa se duca dracu cu Basescu si PD cu tot!
Raspunde

paul

Acum 11 ani

@ovidiu, mare dreptate ai. Oricum multa lume va vota cu PDL-ul sunt convins de asta. Vorba lu\' taicamio \"popor de cretini\".
Raspunde

gigi

Acum 11 ani

Pdl in momentul de fata este raul cel mai mic, fiindca ne-a dovedit USL-ul ca mai rau se poate fata de cea fost inainte. Sa va fie rusine USL-istilor!!!
Raspunde

gigi

Acum 11 ani

Am iesit degeaba in strada in iarna, ca v-am pus pe voi care acum imi dau seama ca nu ma reprezentati, si ca m-ati mintit. La puscarie!!! strigam impreuna va mai aduceti aminte.
Raspunde

Magda

Acum 11 ani

Succes d-na Turcan!
Raspunde

aida

Acum 11 ani

Pt MIA tea pus director administrativ la spitalul CFR si pe verisoarata ast sef la ambulanta
Raspunde

balalau

Acum 11 ani

Sa mearga la Moldova ei sa candideze.ANI,DNA,cand au de gand sa-i calce pragul.AFARA CU MOLDOVENII DIN SIBIU!!!!
Raspunde

@balalau

Acum 11 ani

Afară cu tine, prietene ţăran!
Raspunde