Vineri,
27.01.2023
Ceata
Acum
0°C

Vointa a remizat la zero cu Slatina. Galeria: "Noi luptam in continuare!"

CSU Voința Sibiu a debutat pe teren propriu, în actual stagiune a Ligii a II-a, cu un rezultat de egalitate, scor final 0-0.

Voința și FC Olt Slatina au terminat meciul de pe „Municipalul” sibian la egalitate, scor 0-0. La capătul unui meci cu puține ocazii de poartă, cel mai important moment al întâlnirii l-au oferit cele două galerii. În timp ce sibienii au afișat un banner pe care scria „Atâtea zvonuri despre desființare/Noi luptăm în continuare” și au scandat deja celebra „Voința nu moare”, galeria oaspete a uimit când a început să scandeze, odată cu sibienii, același „Voința nu moare”.

După un joc slab, cele două formații acumulează primele puncte în actual ediție a ligii secunde. În altă ordine de idei, sibienii vor juca, marți, la Cisnădie, în Cupa României.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Vizualizari: 172

Comentarii

12 comentarii

Eu, sibianul

Acum 10 ani

Pacat de orasul asta... chiar nu poate nemernicul ala de johanis-sens-giratoriu sa gaseasca o solutie pentru sportul asta... de fapt pentru orice sport...
Raspunde

ba eu

Acum 10 ani

@1 Sunteti cativa pe aici mereu, care se vede ca suneti batutzi in cap rau de tot. Tot bagati aceeasi placa cu primarul, ca nu e sport etc. Sportul e sa il practici nu sa te uiti la el si sa spargi samanta. In loc sa te bucuri ca Sibiul e in top 5 orase din tara unde e plin de turisti, ai un job decent, o casa frumoasa, acum trafic fluid, se vede ca se lucreaza tot timpul,..hop si tu cu mizeria asta de fotbal. Ia mars bai la vaslui, giurgiu, galati, ploiesti sau prin alte tiganii unde oamenii traiesc fara apa calda sunt debransati, si stau cu buteliile de gaz in casa. Da, sigur au echipa de fotbal. Wow! Ce bine de ei! Nu ca traiesc ca ultimii sobolani. Intelegeti pt. totdeauna. fotbalul se face cu BANI PRIVATI!!!!!!! asa k daca nu gasiti un sponsor care sa vrea sa dea bani fotbal nu o sa existe. Primaria face prea mult cand ofera gratis stadionul fara chirie la meciuri.
Raspunde

@2

Acum 10 ani

\" mizeria asta de fotbal\" ?????? Vei fi vreun sahist cumva? Iti faci veacul prin parcul Astra !? Fotbalul e super ! Dar iti trebuie cap sa-l intelegi ceea ce tu sigur nu ai . De avea FC Barcelona \"fani\" ca tine..... !!!!!!!!! HAI VOINTA !
Raspunde

@1

Acum 10 ani

De ce e nemernic?Ca face atitea ptr.oras? Sau esti unu care-i urmaresti postul de vorbesti asa urit de el,perversule.Banii ii trebue sa renoveze orasul.
Raspunde

vivi

Acum 10 ani

echipa privata se tine cu bani privati.
Raspunde

Eu, sibianul

Acum 10 ani

Guresilor, numai la Sibiu nu se gasesc bani pentru sport... ca sa nu mai vorbesc ca este capitol anume in buget pentru treaba asta, dar banii ii praduieste johanis-sens-giratoriu cu chiriac si altii ca el. Iar ce am scris eu mai sus nu facea nicio referire la bani, ci la cooptarea unora cu bani, carora le varsa johanis-sens-giratoriu sume frumusele din buget, sau pe care ii protejeaza la greu...
Raspunde

ptr.ba eu

Acum 10 ani

bai sobolane ptr baroace,teatre se gasesc bani publici si fotbalul este un spectacol sportiv.
Raspunde

suporter

Acum 10 ani

Prefer un oras prosper decit un FOTBAL de cacao si multa cultura asta aduce prosperitate si cunoastere a unui oras sti ce inseamna deturnare de fonduri asa ca mai lasal pe primar in pace s-au vreti s-a scapati de el s-a ajungeti la cascaval s-a cheltuiti bani comunitati fara s-a se vada dupa voi ceva de presedintele consiliului judetean de ce nu spui nimic e de 4 luni la ciolan si nu se vede nimic numai gargara electorara sponsori privati cu potenta financiara nu mai este indepedenta balanta ipas etc si o lege a sportului s-a incurajeze primariile s-a investeasca in sportu de performanta s-au nu se vede ce se intimpla la nivel national
Raspunde

Eu, sibianul

Acum 10 ani

Cica se autointituleaza suporter... cred ca nu a gresit, este suporterul lui johanis-sens-giratoriu. Oricum, o sa schimb si chestia asta cu sens giratoriu, o sa-i spun johanis-traficantu-de-copii...
Raspunde

Eu, sibianul

Acum 10 ani

P.S. pntru suporter: fratele meu (vorba vine), cred ca nu esti in stare sa traduci ce ai scris (nu ai auzit de virgula, nu ai habar cand se scrie cu cratima sau nu - sper ca sti ce este aia -), dar dai lectii de democratie si ne mustri aspru... mars la cersit la johanis-traficantu-de-copii!
Raspunde

blatistii!!!!!!!!!!!!!

Acum 10 ani

Bai da nimeni nu scrietzi de blaturile ordinare facute de \"super fotbalistii\" vointei? Mai cititi presa centrala si vedeti ca unul dintre jucatori i-a turnat. De aia sunt chemati piticu\' si grigore la DNA. Si va mai agitati cu echipa voastra de cacao? Cu astia ma care au trantit 8 meciuri din retur? Aproape tot. Vreo 4 meciuri le-au peirdut cu 11m. si cu om eliminat pt. hent in careu. Hopa, ca s-a aflat ca s-a pariat la greu pe infractiunile astea. BRAVO JOHANNIS!!!! A simtit ca e ceva necurat. Bravo si pt. inceperea reabilitarii cartierelor in frunte cu v. aron. Vrem civilizatie nu hoti si spagari blatisti ordinari care mai aveau si tupeul de a cere bani publici! La desfiintare placuta panaramelor!!!!!
Raspunde