Marţi,
29.11.2022
-3°C

Gazul ajunge in optimile Cupei Romaniei, dupa 2-1 cu FC Caracal pe teren propriu

După victoria de ieri, de pe teren propriu, în fața formației FC Caracal, medieșenii fac parte din primele 12 echipe calificate în optimile Cupei României-Timișoreana.

Partida din 16-imile Cupei României dintre Gaz Metan Mediaș și FC Caracal nu a fost transmisă de niciun canal de televiziune, însă acest lucru nu i-a împiedicat pe elevii lui Pustai să treacă, cu 2-1, de formația din Caracal. Bawab a deschis scorul în minutul 65, iar Cîrnu egala cu 16 minute înainte de finalul jocului. Emoțiile calificării au fost trăite până în ultima clipă, când Avram a punctat pentru 2-1. Golul său, marcat în minutul 90, a trimis-o pe Gaz Metan în optimile competiției, acolo unde, în acest moment, se mai află alte 11 formații. Astăzi mai sunt programate alte patru jocuri, la capătul cărora se vor cunoaște și ultimele cluburi calificate în optimile Cupei României-Timișoreana.