Miercuri,
12.05.2021
Cer Senin
Acum
24°C

De maine, un nou partid. Rares Macrea - presedinte la Sibiu

Fundația „Mişcarea Populară” organizează mâine, la București o conferință de presă referitoare la lansarea Partidului Mișcarea Populară. Organizația județeană Sibiu va fi condusă de fostul prefect și subprefect de Sibiu, Rareș Macrea. Acesta a fost desemnat în 3 iulie coordonator al filialei din Sibiu. Desemnarea acestuia s-a făcut în urma procedurii de selecție a conducerilor de filiale din rândul persoanelor care au aderat la Mişcarea Populară. Rareș Macrea a fost numit în luna aprilie 2012 prefect de Sibiu de către premierul Emil Boc, după ce prefectul de atunci, Horațiu Răcuciu și-a manifestat dorința de a candida la alegerile locale. Macrea fusese între 2009 şi 2011, în timpul guvernării PDL, subprefect al judeţului Sibiu.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

15 comentarii

băsist

Acum 7 ani

hai noroc ! să trăiască acest partid cât mandatul lui Rareş ca prefect , adică vreo 10 zile .Apoi vine Aricion şi îi ia locul şi mai ţine vreo 2 săptîmâni şi gata cu noul partid de hoţi. Şi o întrebare mai rămâne în prefectură unde freacă menta pe 56 de milioane de lei pe lună??????????
Raspunde

bei basist

Acum 7 ani

Ia zi ma de unde stii tu de salariul ala gigant.Poate esti si tu un frecator de menta care vrea in locul lui, care mori de ciuda ca sta pe la Prefectura si tu freci menta printr-un colt obscur pe la subsol.Ti ciuda nuuuuuuuuu??
Raspunde

nu mai votez cu nimeni

Acum 7 ani

s-a vezi acum promisiuni vom crea 2 000 000 de locuri de munca dar nu pe pamint ,pe luna vom dubla pensile dar nu alea mici ,alea nesimtite ce mai teorie lapte si miere si dupa ce ne vedem cu saci in caruta uitam repede ca astia de la usl aceasi mizerie
Raspunde

pppppppdddddddppppdddd

Acum 7 ani

rares macrea impreuna cu daniela pavel stau pe salariu mai mare decat prefectul si nici nu fac nimic.sunt adusi de pe vremea lui ariton si la prima restructurare au plecat angajati buni din prefectura ca ei sa ramana la loc caldut.luna asta iarasi sunt reduceri de personal si vor scapa si de data asta.oricum nu exista prefectura in tara care sa tina in spate 2 manageri publici!!!
Raspunde

tepes

Acum 7 ani

Si ce:-i daca este basist e ori cum mai bun decat pontist!
Raspunde

PENTRU PPPPPDDDDDDDPPPP

Acum 7 ani

Ia sa vada dl ppppppddddpppppddd cate clase primare si ce pregatire au cei care au plecat si ce studii au persoanele sus numite.Nu te gandesti ca poate au fost facute pe criterii profersionale.Sunt tineri studii Bucuresti , si alte tari straine cu experienta in democratie.Cred ca a sosit momentul sa curatam institutiile statului de persoane care freaca menta cu studii necorespunzatoare statutului de functionar public.
Raspunde

nicolae tutelea

Acum 7 ani

felicitari domnului macrea si mult succes.sunt binevenite pesoane tinere in politica ,ne-am saturat de aceleasi persoane eterne.
Raspunde

gaby63

Acum 7 ani

Hai noroc si la mai mare Raresule!
Raspunde

blestem

Acum 7 ani

va doresc tuturor acestor miscatori populari tot ce e mai rau in lumea asta, sa vi se intample.
Raspunde

un partid nou

Acum 7 ani

cu oameni noi din afara clasei politice care au nenorocit Romania ! Am retinut gresit, sau nu am citit bine?
Raspunde

nasu vostru

Acum 7 ani

amandoi ghertoii din imagine sunteti cam tuciurii ,sper ca nu sunteti neam cu cioaba ca atunci nu mai dau 2 bani pe voi si apropo... ca miscare vreti sa faceti retardatilor care a-ti distrus o tara intreaga futu-va rasa-n***la jilava cu voi sa faceti o tabla cu sarmanu jiji si luati-l cu voi si pe marinaru betiv poate o puneti de o betie crunta hahalerelor ha ha ha ha
Raspunde

ok - 11

Acum 7 ani

se mai pune de un ciolan , o bere pentru iepele mele .
Raspunde

@12

Acum 7 ani

corect se mai pune de o vrajeala comunisto- basista huooooo la puscarie cu ei
Raspunde

erata

Acum 7 ani

Cei din redactia ziarului confunda Fundatia Miscarea Populara, condusa la Sibiu interimar de Rares Macrea, cu Partidul Miscarea Populara ce se va infiinta si la Sibiu si va fi condus de altcineva. Daca s-ar fi documentat... ar fi aflat.
Raspunde

MOSU

Acum 7 ani

ACEEASI MARIE CU ACEASI PALARIE , PARTID CONDUS DE ACELASI COMUNIST TRAVESTIT BASESCU , CARE PROMITE POSTURI CALDE SI BANI PTR CEI CE URMEAZA CALEA MINCINOSULUI .
Raspunde