Joi,
19.05.2022
Acum
0°C

EBA E PA

Preşedintele PDL, Vasile Blaga, a declarat, luni, că la partid nu s-a primit vreo cerere din partea Elenei Băsescu de a candida pentru un nou mandat la alegerile europarlamentare de anul viitor. Blaga a fost întrebat dacă a avut vreo discuţie cu Elena Băsescu şi dacă aceasta şi-a manifestat intenţia de a candida la europarlamentare din partea PDL. "Nu. Nu avem o astfel de cerere din partea domniei sale. De altfel, noi la Baia Mare o să stabilim forma finală a criteriilor după care vom finaliza lista pentru alegerile europarlamentare", a răspuns Blaga, citat de Mediafax.
El a precizat că aceste criterii au fost trimise în urmă cu două luni în teritoriu şi a precizat că la Colegiul Director de sâmbătă, de la Baia Mare, se va discuta atât despre aceste criterii, cât şi despre guvernul alternativă al PDL şi procedura de desemnare a candidatului partidului la Preşedinţie. 
Elena Băsescu este unul din cei trei europarlamentari care cel puțin teoretic au birouri și în județul Sibiu. Ceilalți doi sunt Sabin Cutaș, la Mediaș și Daciana Sârbu la Sibiu.

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

16 comentarii

@botox basescian

Acum 8 ani

era bine daca nu ne reprezenta deloc in parlamentul european fufa asta fara creier si analfabeta,au ras cei de la Bruxelles de ea si implicit de Romania in hohote ,voi nu vedeti cum arata si-n imaginea asta?arata groaznic cu buzele alea umflate cu botox,mai rau ca negresele alea din Africa,mai bine sa stea langa tatsu ala chior si sa faca pe mai departe cariera ”de succesuri”din vanzari anterioare!
Raspunde

cunoscator

Acum 8 ani

Pentru cine nu stie, EBA este oligofrena.
Raspunde

joseph

Acum 8 ani

@botox basescian si cunoscator: invidioaselor!
Raspunde

joseph 2

Acum 8 ani

vaaai Joseph, dacă nu mai vrea să vorbeşte cu tine?
Raspunde

@joseph2

Acum 8 ani

frumoasa propozitie ,si bine scrisa gramatical,se pare ca ”desteptaciunea”EBEI e molipsitoare si-n lumea virtuala a netului dar ai rabdare ca imediat te ia la trei pazeste joseph ”the original”hi hi hi !!!
Raspunde

joseph

Acum 8 ani

@4: Da\' nici nu trebe să vorbeşte!
Raspunde

@5

Acum 8 ani

esti idiot amice.. si complet pe langa
Raspunde

@ 5

Acum 8 ani

sa pricepi si matale : În ultimii ani, greselile gramaticale ale Elenei Basescu au stârnit valuri. Fie de râs, fie de consternare. Fiica cea mica a presedintelui a avut probleme fie cu pluralul substantivelor, fie cu acordul subiectului cu predicatul: “Poti sa ai si esecuri, poti sa ai si succesuri” sau “Pot sa fie oameni care nu vor sa vorbeste cu tine”. Priceput sau vrei desen?
Raspunde

@7,8

Acum 8 ani

idiot esti tu bolovanule ,eu cand am scris frumoasa propozitie am vrut sa sune a ironie,iar ca EBA e analfabeta nu-i o noutate pt mine ,citeste comm-ul 1 si vei intelege ,eu pricep oricum mai multe decat tine asa ca fa-i desene EBEI sa inteleaga ea tolomacule!!
Raspunde

@9

Acum 8 ani

Comentariul tau de la 5 arata ca n-ai priceput, asa ca ai nevoie de desene, n-o mai intoarce ca nu arati decat nepricepere.
Raspunde

@10

Acum 8 ani

bine mai desteptule,mai geniule,numai tu ai dreptate....dar mai bine las-o jos ,go to sleep....good night....sweet dreams ....si s-o visezi pe febletea ta EBA !!!multumit??
Raspunde

@11

Acum 8 ani

e asa greu sa recunosti ca vorbesti in nepricepere? Daca taceai, filozof ramaneai. Sa tii minte ca GURA BATE CURU !
Raspunde

@tolomac 12

Acum 8 ani

pai nu ai vazut ca am scris ca tu ai dreptate??hellooo!!tu chiar nu intelegi sau ai probleme la mansarda??acum chiar cred eu despre tine ca ai tu nevoie de desene mai ciudatule...hai pa si du-te la culcare pt ca e tarziu pt tine!!
Raspunde

@papagalul 13

Acum 8 ani

de foame o iei la laba pe net. fraiere.
Raspunde