Joi,
29.09.2022
Ceata
Acum
9°C

Negocierile coroanei: Dorin, rege international, Daniel rege national

Dorin Cioabă va fi noul Rege Internațional al Romilor, în timp ce fratele său mai mic, Daniel, va fi Regele Rromilor din România și va moșteni coroana tatălui său. Pentru Daniel, romii au făcut peste noapte, în casă, o coroană nouă, din aur. 
Dorin Cioabă, fiul cel mare al autointitulatului rege al romilor, a anunțat că la ceremonia de înmormântare a lui Florin Cioabă va fi oficiată o slujbă condusă de Beniamin Poplăcean, preşedintele bordului de conducere al Institutului Teologic Baptist.
Ceremonia religioasă va fi urmată de citirea testamentului şi de încoronarea lui Dorin Cioabă ca rege al romilor, după care participanţii vor pleca din curtea palatului spre Cimitirul Municipal Sibiu.
Cortegiul funerar va fi deschis de un car alegoric, iar funeraliile vor include şi cântece religioase, dar şi muzică de fanfară.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

18 comentarii

gogu

Acum 9 ani

Adica acum vom avea 2 regi si un imparat la Sibiu?! Nu e, totusi, prea mult?
Raspunde

mitzy

Acum 9 ani

daca erau 4 baieti sa inteleg ca aveau 4 regi....ioii !! ce penibil!!!
Raspunde

Parpanghel

Acum 9 ani

Si Klaus Johannis, regele nemtilor din Romania, Kellemen Hunor, regele national al Maghiarilor din Romania si tot asa... Halal regalitate, prosti sunt romanii ca mediatizeaza atat o caricatura de casa regala. Dumnezeu sa-l ierte pe Florin Cioaba, dar chestia cu \"Regele a murit, traiasca regele!\" e de un grotesc absolut...
Raspunde

Maresalul Antonescu

Acum 9 ani

si Poplacean ala...s-a bagat el in balciul si circul ala tiganesc, urat ii sta intre garoi..el care ar trebui sa propavaduiasca cu totul altceva...asista la incoronari de \"regi\" tigani...brrrr horor !!! si halal pastor baptist
Raspunde

Georg

Acum 9 ani

Nu sunt sibieni, si nici de Neppendorf, care a devenit India Minor. Sunt din Jud. GORJ, din care AU VENIT prin anii \'60. Asta, ca sa fie clar.
Raspunde

Sibian

Acum 9 ani

Chestia asta cu regele romilor a fost facuta de Iliescu si gasca lui ca sa cada in desuetudine notiunea de rege al Romaniei. Bolsevici adevarati!
Raspunde

hi hi

Acum 9 ani

si pe base il pune regele vlahilor coclitzi...ce mizerie de tara...rege,imparat,presedinte.....cocalari si haladitzi....tzigani de la a la z......
Raspunde

unu\'

Acum 9 ani

Lannister-ii au intrat in panica!
Raspunde

back to

Acum 9 ani

Carbunesti -City? Oricum, ... a inceput! Cei care si -au atasat imaginea de casa rregala sa nu fi simtit primejdia ?
Raspunde

yoyo

Acum 9 ani

Jigodii penticostale si lingai baptisti... PENIBILI
Raspunde

cand ii vad pe

Acum 9 ani

clanul Cioaba sunt...nostalgic dupa palariile cortorarilor din Porumbacul de Jos.Tiganii, precum evreii sau armenii imprumuta ceva din cultura poporului incare traiesc;vezi Spania, Franta, etc.Tiganeala din noul Turnisor spune ceva nu doar despre Tg. Carbunesti ci si despre noi toti. Cu regret.
Raspunde

sarlatanie si impostura

Acum 9 ani

Chiar nu indrazneste nimeni sa spuna ca \"regele e gol? \"Pana unde duce impostura si cersirea votirilor? Alzara.
Raspunde

ohne suparare

Acum 9 ani

Domnii rromi sunt nascuti-crescuti la Sibiu, sunt deja sibieni \"geti-begeti\" si originali si toate alea. Oricum, este ff interesant fenomenul, crapa un rege si apar altii doi , crestere exponentiala ce plmia.
Raspunde

VA PUPA CIOARA!

Acum 9 ani

Se inmultesc CIOABELE in Sibiu!! Moare unul si apar doi! ca ciupercile!ARE INFRACTORUL NATIONAL GEMENI!!!!
Raspunde

circul umflatilor tuciurii

Acum 9 ani

Bine ca s-a terminat circul asta grotesc,o tragi-comedie de joasa speta la care au fost maxim 2000 de gura casca si nu 1-200000 de oameni cum ne abureau prostii pe noi acum o saptamana,pai solemnitatea unei inmormantari au stricat-o chiar familia defunctului cu ”incoronarea”penibila a celor doi burtosi,deveniti peste noapte ”regii”unei etnii care ne-a facut tara de ras cu varf si indesat pesre granite.insa ,cel mai tragic este faptul ca mai bine de-o saptamana Sibiul a fost asociat cu ”orasul”romilor si nu cu cel al sasilor Johannesieni,ieri pe toate canalele tv de la noi numai Cioaba,cioroi,gura-casca si promteriste lesinate sa-i ia un interviu acestui burtos(Dorin Cioaba)am dat repede pe sky news,cnn sa vad daca dai si aia live ceva,surpriza!aia se ocupau cu lucruri serioase nu cu tiganii ca la noi la Fascinanta Romanie.daca cumva a lezat pe cineva aceste ”remarce”ele mele imi fac mea culpa!
Raspunde

@15

Acum 9 ani

Pe mine nu m-au lezat \"remarcele\" distinsului Deleanu, corigent la limba romana, ci mi-au zgariat cerebelul greselile gramaticale, din care as enumera \"solemnitatea au stricat-o\", \"promteriste\" \"dai si aia live\". Sa te astepti la CNN ca transmite ceva despre Cioaba si sa compari CNN cu B1TV nu denota decat infantilism. Ori , cine se uita in gura unui comentator analfabet si infantil de pe forumul Turnului?
Raspunde

@16

Acum 9 ani

esti naiv fraiere,chestia cu CNN-UL s-a vrut a fi o ironie fina,dar ce sa intelegi tu desteptul baltii!!si marele infantil esti chiar tu ,din moment ce intri pe forumul Turnului,stai mai bine in banca ta si mund zu!!
Raspunde

@17

Acum 9 ani

iar dai cu mucii in fasole? Dupa ce esti prins cu matza-n sac vii sa te scuzi ca a intrat singura acolo si ca de fapt tu vrei s-o scoti. Pana nu dispar destepti ca tine, din viata sociala a cetatii, drumul nostru comun este INAPOI, nicidecum INAINTE.
Raspunde