29.03.2024
19°C

Gaz Metan Medias a fost eliminata din Cupa Romaniei, dupa 0 la 1 acasa cu Astra Giurgiu

Astra Giurgiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana, după ce a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Mediaş, în optimile competiţiei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Junior Morais, în minutul 86.

Din minutul 54, Gaz Metan Mediaş a evoluat cu un jucător mai puţin, după ce Muth a fost eliminat.

Echipele de start:

Gaz Metan Mediaş: Buchta - Roberto, Frăsinescu, Muth, Buzean - Todea, Tahar - Avram (C.Petre '61), Alaverdaşvili (Fl. Dan '46), Llullaku - Robertson (Bud '87). Antrenor: Cristian Dulca

Astra Giurgiu: S. Lung - Măţel, A. Mureşan, Ben Youssef, Junior Morais - Seto (Cristescu '90), Laban - Amorim, Budescu, Pedro Santos (Uriah '40) - Ivanovski (Yazalde '69). Antrenor: Daniel Isăilă