Sâmbătă,
28.01.2023
Ninsori Usoare
Acum
1°C

CASTIGATORII CONCURSULUI: Castiga patru bilete la “Ziua muzicii romanesti de altadata"

În urma extragerii, biletele au fost câştigate de Raica Teodora şi Iuliana Iliescu. Câştigătorii sunt aşteptaţi să îşi ridice biletele de la intrarea în sala de spectacol, cu buletinul.

 

Turnul Sfatului te provoacă la un nou concurs. Premiile puse în joc sunt 2 invitaţii pentru patru persoane la “Ziua muzicii româneşti de altădată”, care va avea loc sâmbătă 30 noiembrie, de la ora 18:00, la Casa de Cultură a Sindicatelor.

Tot ceea ce trebuie să faceţi este să lăsaţi un comentariu la acest articol şi să trimiteţi un email pe adresa redacţia@turnulsfatului.ro în care să specificaţi numărul comentariului dumneavoastră.

Câştigătorii vor fi selectaţi prin tragere la sorţi, vineri, 29 noiembrie, în jurul orei 12:00.

Succes!

“Ziua muzicii româneşti de altădată” aduce nouă artişti de muzică uşoară la Sibiu. Marina Voica, Alexandru Jula, Stela Enache, Gabriel Dorobanţu, Marina Florea, Mihai Constantinescu, Adrian Daminescu, Carmen Trandafir şi Daniel Iordăchioaie vin la Sibiu sâmbătă, la invitaţia Casei de Cultură a Municipiului Sibiu pentru un concert de excepţie, un regal al muzicii uşoare româneşti.

“Concertul va fi prezentat de Octavian Ursulescu şi va avea loc la Casa de Cultură a Sindicatelor Sibiu, de la ora 18:00. Concertul va avea o durată de aproximativ  trei ore şi jumătate, fiecare dintre artiştii invitaţi aducând pe scenă cele mai cunoscute şi îndrăgite melodii din repertoriul propriu”, spun organizatorii.

“Ziua muzicii româneşti de altădată” este un eveniment organizat anual de Casa de Cultură a Municipiului Sibiu şi ajuns anul acesta la ediţia a IV-a. Început în 2010, evenimentul i-a adus la Sibiu de-a lungul celor trei ediţii pe Mircea Vintilă (2010), Vasile Şeicaru (2011), Corina Chiriac şi Riff (2012).

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

19 comentarii

iuliana iliescu

Acum 9 ani

generatia de aur si muzica adevata
Raspunde

alfred

Acum 9 ani

cum naiba, n-au disparut dinozaurii?? E expozitie de fosile sau chiar traiesc? E adevarat ca se inmultesc prin oua si mananca frunze de eucalipt?
Raspunde

Mihai

Acum 9 ani

In sfarsit ceva interesant si inedit. O idee foarte buna!
Raspunde

diana

Acum 9 ani

foarte interesant, mi-as dori sa castig un bilet:)
Raspunde

MihaiSB

Acum 9 ani

Interesanta initiativa, sper sa fie gustata de public.
Raspunde

mircea

Acum 9 ani

Wow, Stela Enache! Bun venit “Ziua muzicii româneşti de altădată” la Sibiu!
Raspunde

mada

Acum 9 ani

Fiecare om are liberul arbitru de a alege ce ii place, asa cum si altora le plac exclusiv spectacolele heavy metal din piata mare. Nu dati cu pietre in pianist, sibiul ofera, voi alegeti, dragi concetateni.
Raspunde

maria

Acum 9 ani

Ma bucur sa vad asemenea artisti,cu o muzica minunata si sper,cu o organizare pe masura.Va doresc succes!
Raspunde

Raica Teodora

Acum 9 ani

M-as considera in sfarsit o norocoasa daca as avea privilegiul de vedea marii artisti ai muzicii romanesti, de a asculta asemenea voci.
Raspunde

Smaranda Prescornita

Acum 9 ani

Sint o parte din cei care ne-au bucurat zilele oferindu-ne clipe minunate in anii tineretii.Au imbatrinit si ei si noi raminindu-ne amintirile.Au cintat melodii cu versuri care emotioneaza si azi.Au ramas mari artisti cu trecerea timpului,ii ascult cu placre oricind.
Raspunde

mariana

Acum 9 ani

de-astept sa-i revad si sa ii ascult pe cei care m-au incantat ani de-a randul.As fi fericita daca pe langa norocul de a-i vedea as avea si norocul unei invitatii.
Raspunde

joseph

Acum 9 ani

Ia uite ce de fripturiști!
Raspunde

camelia timis

Acum 9 ani

Imi era dor de generatia de aur. Imi doresc sa merg cu parintii mei la acest concert.
Raspunde

Oana

Acum 9 ani

Wow, wow, wow!!!!!! Nu am stiut nimic, din nefericire, despre acest eveniment, insa acum ca am vazut afisul, tremur de emotie si nerabdare si dorinta! :) Iubesc acesti artisti!!! Le ascult muzica cu toata dragostea zilnic. Sincer, nu este muzica romaneasca de altadata, este Muzica Sufletului dintotdeauna, parerea mea. M-as bucura infinit sa o insotesc pe mami la acest concert :)
Raspunde

Georg

Acum 9 ani

Al naibii, cate variante poate sa aiba UN IP... Si daca 2-3 practica asta, ai crede ca intreg orasul sare-n sus de BUCURIE... In definitiv, daca asta e Hobby-ul, De-a-v-ati-ascunselea... treaba lor..
Raspunde

Dana

Acum 9 ani

Foarte frumos. Super idee. Si eu vreau sa merg.
Raspunde

Gabriela Volosciuc

Acum 9 ani

Mi-as dori din suflet sa pot sa merg la acest spectacol.Sunt artisti adevarati si dragi sufletului meu,iar unii sunt chiar generatia mea . Sunt o profesoara pensionara asa ca mi-ar prinde bine o invitatie ,pt. care va multumesc anticipat.
Raspunde

Roxana

Acum 9 ani

\" oldies ...but goldies \" :)
Raspunde