Un incendiu a izbucnit în această dimineață pe strada 9 mai, exact în zona care se află în reabilitare. Chiar dacă strada este săpată între Brutarilor și Liviu Rebreanu, cele două autospeciale au fost nevoite să înainteze până la locul incendiului, aflat chiar într-o zonă de șantier. Din fericire, în momentul producerii incendiului, lucrătorii de la DPC se aflau în timpul programului, iar utilajele nu blocau drumul, așa cum se întâmplă de multe ori, pe în afara orelor de lucru.
Incendiul a izbucnit la nr. 39 de pe strada 9 mai, în biroul unui sediu de firmă. Deși flăcările nu au fost foarte mari, fumul rezultat a distrus mare parte din încăpere. Au ars, totuși, un calculator, aeroterma și masa de birou.
“În ciuda lucrărilor care se desfășoară în zonă, colegii mei au ajuns în timp util la locul incendiului, pe care au reușit să-l lichideze și au salvat celelalte bunuri din imobil”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean pentru Situații de Urgență, lt. Bianca Sabău.
Cel mai probabil cred pompierii, incendiul a fost produs de un scurtcircuit.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 382
Ultimele comentarii
Acum 3 ore
Alte natiuni erau demult reunite - noi lucru slab
Acum 3 ore
HBomb
Acum 3 ore
Q
Acum 3 ore
Q
Acum 3 ore
Q - erau limacși