CFR Călători a anunţat că mai multe trenuri vor circula suplimentar în data de 9 iunie, cu ocazia sărbătorii Rusaliilor.
Astfel, vor fi puse în circulaţie trenurile IR 1736 Cluj Napoca (plecare la ora 07.40) - Teiuş - Sibiu - Râmnicu Vâlcea (sosire la ora 13.59), IR 1737 Râmnicu Vâlcea (plecare la ora 15.15) - Sibiu - Teiuş - Cluj Napoca (sosire la ora 21.55), IR 10163 Drobeta Turnu Severin (plecare la ora 17.55) - Timişoara Nord (sosire la ora 21.43), R 2085 Craiova (plecare la ora 14.15) - Filiaşi - Petroşani (sosire la ora 18.33), R 2086 Petroşani (plecare la ora 19.15) - Filiaşi - Craiova (sosire la ora 23.36).
De asemenea, în perioada 7-9 iunie, unele trenuri de navetă InterRegio şi Regio, de pe rutele cu trafic redus, nu vor circula. Modificările în trafic vor fi anunţate la nivel local în staţiile de plecare, respectiv sosire.
CFR Călători a precizat că în 9 iunie, a doua zi de Rusalii, agenţiile de voiaj CFR Călători nu vor avea program de lucru cu publicul.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 488
Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Morvoveață
Acum 1 oră
Timotei Popovici
Acum 1 oră
Porr
Acum 1 oră
@
Acum 1 oră
Barosanu