Luni,
21.09.2020
Innorat
Acum
10°C

Dupa deschiderea rutei Sibiu – Londra, Aeroportul a primit premiul pentru ”prajitura saptamanii”

19 Iunie 2014 23:52

Tortul adus la aterizarea primului avion de pe ruta Londra – Sibiu, operată de compania Wizz Air, a fost premiat de unul din portalurile dedicat știrilor din aviația civilă - anna.aero. Reprezentanții Aeroportului Internațional Sibiu – care cataloghează site-ul amintit drept ”o prestigioasă rețea” – atrag atenția și asupra notelor acordate de către editori ”arcului de triumf” format din jeturile de apă a două autospeciale de pompieri, ”arc” pe sub care a trecut aeronava celor de la Wizz la aterizare.
Din echipa editorială a site-ului amintit face parte și un român (Vlad Cristescu). ”Felicitări Sibiu”, a comentat editorul de origine română în dreptul fotografiei cu ”arcul de triumf”, pe care el l-a notat cu 9,7. În aceeași ediție a topului, Vlad Cristescu a acorda nota 10 ”arcului” realizat de pompierii de la Iași, la cursa inaugurală a rutei către aeroportul Milan Bergamo, operată de Tarom.
”Ne bucurăm că eforturile noastre de a oferi zboruri către cât mai multe destinaţii la tarife mici au primit o nouă recunoaştere internaţională, de data aceasta una foarte «dulce». Le mulţumim partenerilor noştri de la Aeroportul din Sibiu pentru această iniţiativă şi, mai ales, pentru că au deschis poarta celor din regiune către noi oraşe europene, la bordul aeronavelor Wizz Air Airbus A320”, a declarat Daniel de Carvalho, Corporate Communications Manager Wizz Air, potrivit unui comunicat emis de Aeroportul sibian.

Foto: Aeroportul Internațional Sibiu și anna.aero

 

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

11 comentarii

:)))

Acum 6 ani

da\' de ce doamne iarta nu transformam sibiul in capitala mondiala a traficului aerian daca tot se face atata tam tam pe o ruta low cost sb-luton. am impresia ca aeroportul asta ar fi mai functional ca patiserie :)))
Raspunde

Cristi

Acum 6 ani

iASHOV? :))
Raspunde

london

Acum 6 ani

bai sirma iperecheata vezi de problemele de la voi ,ca umbla jivinele salbatice prin centru catunului vostru [iasov ]te doare husane ca are sibiul aeroport si suintem mai aproape de lumea vestica voi acolo cu republica moldova ba grabestete sa-ti faci buletin de sibiu ca ramii pe dinafara si iti trebuie viza senghen la intrarea in judetul nostru ,asa ca gindestebine si votati ,johannis daca vrei s-a traiesti precum ,nemti ,elvetieni etc ,daca nu cu iterlopi vostri analfabeti care nu stiu s-a scrie dar invirt miloanele de euroi fara s-a se intrebe nimeni de unde au adunat astia atitea lovele ca in viata lor nu au dat pe la vreun servici , ceva suspect rau de tot ,acuma ne dam seama de ce la bnr si alte instituti financiare sunt numiti numa mugurei ,si alte plante din panoplia botanica din valahia
Raspunde

@alfabetix

Acum 6 ani

Dobitocule mergi in vacanta!!!!Nu e o insulta daca te numesc asa,se pare ca singur ti-ai ales acest nume,prin calitatea comentariilor si prin frecventa lor.
Raspunde

@3

Acum 6 ani

Cum e cand vii sa dai raportul ala Capitala de Regiune, mei baietas tu ai venit la sediul Regional de la Brasov sa iti mareasac pensia de handicap si astia te- au trimis inapoi la sucursala la Sibiu si de aia esti de suparat, ca la cat de prost esti nu cred ca ai venit la Regiune la Finante sau undeva la Protectia consumatorului nu I asa?
Raspunde

:)))

Acum 6 ani

pt ala foarte vehement de la @3: sunt sibianca cam de 6 generatii, din partea mamei pana la bunica mea am fost sasi. promovez orasul asta poate pe plan egal cu primaria(pur voluntariat) cu adevarata lui istorie saseasca de capitala oficiala si neoficiala a transilvaniei, de aceea are evanghelica 7 frontoane pe latura de sud. deci trimiteti tu neamurile in moldova sau mai stiu unde. got that? cat despre tam tam ul care se face pentru o banala linie aeriana e de domeniul ridicolului deja. nici pe amicii tai din iasi, suceava-botosani sau bacau nu i vad sa faca atata inaugurare dintr o linie aeriana. hai pa obsedatule
Raspunde

@6

Acum 6 ani

Fatuca din Sibiu....chestia cu evanghelica e relativa, evanghelizarea sasilor a fost facuta de un brasovean ( nu prea le -a placut dar asta e). Cat priveste bisericile...oare cand romanii din Sibiu si au facut biserica in oras, asta fiindca ne numim Romania si nu Romania de confesiune augustina! Lasa-l si pe produsul vostru intelectual sa se bucure , de oriunde ar fi el.
Raspunde

alzara@7

Acum 6 ani

E vorba de Reformã, nu de evanghelizare. Cu asta s -a ocupat (cu spada) Carol cel Mare.
Raspunde

:)))

Acum 6 ani

pt @6 in primul rand te adresezi cu nick ul de aici, nu cu fatuca, ai inteles baietel?! bun ! doi, incurci rau de tot si istoria si confesiunile. \'\'ne numim romania si nu romania de confesiune augustina\'\' astfel de gandire te trimite automat inainte de 89 cand iti era impus ce sa faci, ce sa gandesti, ce sa fii. mai incet cu nationalism \'\'deasta\'\' fantastic de exacerbat si de prost gust, notiunea de stat sau nationalitate sunt relativ noi, studiati in schimb istoria fiecarui oras in parte, regiuni. cu nationalismul macabru ante 89(inca promovat nu de multi dar foarte vocali) in care fiecare roman(chiar daca e moldovean-dpdv istoric o cu totul alta regiune si natie) este un mare erou iar fiecare strain e un nenorocit si asupritor nu prea castigam, nici intern si in nici un caz extern. de \'\'asupritori\'\' ca C(K)onrad Haas, Martin Hochmeister, Samuel Bruk(c)enthal, Samuel Hahnemann, Regele Carol I etc etc etc etc ce mai zicem? au nenorocit tara sau au avut realizari care le promovam si cu care avem de castigat??? la fel de multi si moldoveni, vlahi, \'\'romani\'\' transilvaneni, banateni dar aici discutam de aia \'\'asupritori\'\'.
Raspunde

:)))

Acum 6 ani

ce multe capete \'\'nu intelege\'\' e faptul ca transilvania e a mai multora, nu doar a unora. de aici si polemici de la constructive la ridicole sau tampite. care e problema ca in transilv. convietuiesc de secole romani ardeleni, sasi, unguri, tigani si altii? creeaza multiculturalitate cu care ai doar de castigat in europa si nu numai. ma intreb oare de ce transilvania si nordul moldovei sunt atat de vizitate si turistice iar sudul nu. in sud lumea se duce la buc, nu ca ar fi mare atractie ci pt ca e capitala si sinaia. moldova iar e speciala dpdv al arhitecturii, influente gotice venite pe filiera poloneza, arhitectura clasica pe filiera rusa(secol 18, mare reforma arhitecturala si nu doar in rusia, au preluat stilul baroc, clasic, mult simplificat)
Raspunde

@8

Acum 6 ani

Cu tot respectul Alzara , Carol cel Mare doar la saxoni...la ceilalti a fost Wulfila si altii... Wulfila a trecut si prin sudul asta blamat de concitadinii tai, dar ei habar nu au nimic slugi au fost la sasi si le-a ramas in gena , asta e nu avem ce sa facem.
Raspunde