Miercuri,
12.05.2021
Cer Senin
Acum
23°C

Seful Comisiei pentru Afaceri Externe in cadrul PE: Mi-l imaginez pe Johannis viitorul presedinte al Romaniei

Europarlamentarul Elmar Brok, șeful Comisiei pentru Afaceri Externe în cadrul Parlamentului European și membru al Partidului Popular European a declarat vineri la Sibiu că și-l imaginează pe Klaus Iohannis președinte al României.  ”Mă bucur să fiu în acest oraș frumos și văd similitutidni între cazul lui Klaus Iohannis și cel al lui Konrad Adenauer, care a fost primarul orașului Cologne și apoi cancelar federal și a demonstrat că știe să conducă o țară și să o scoată din criză. Sprijin din convingere candidatura dlui Johannis, asemeni multora de la Bruxelles. Mi-l imaginez pe Iohannis ca fiind viitorul președinte al României”, a declarat Elmar Brok, aflat în vizită în Sibiu.
Primarul Klaus Iohannis i-a mulțumit europarlamentarului pentru vizită, afirmând că subiectele discuției cu acesta s-au referit atât la campania pentru alegerile prezidențiale din România, cât și la situația geopolitică prezentă, mai ales în relație cu situația din Ucraina. 

Comentarii

19 comentarii

Reisenauer/ Braune Stephan Max

Acum 6 ani

Ai IMAGINE BOLNAVICOASA PENTRU ROMANI! Ia-ti-l pe Johannis acasa la tine. Aveti aceeasi imaginatie. El cu FDRG-ul lui în tara românilor s-a declarat hitleristo-nazist!
Raspunde

@1

Acum 6 ani

Corect,frate,subscriu...decat sa votez sau sa ajung sub presedintia unor sasi-nazisti-smecheri ca cei doi din imagine mai bine lipsa...anulez votul sau nici nu ma prezint la urna!
Raspunde

unu\'

Acum 6 ani

Da\' similitudini intre Iohannis si \'\'Die Dumme Ganz Petunia\'\',aia despre care invatam la germana in clasa a VII-a,nu vedeti dl. Brock?Adenauer se invirte in mormint de cind a auzit cu cine-l comparati!
Raspunde

marginean

Acum 6 ani

Brock e recunoscut ca unul care spune ce gandeste, a fost des criticat, dar in majoritatea cazurilor a avut dreptate. Atata timp cat \"alegatorii\" sunt de categoria postacilor, adica: romani fuduli, ortodocsi convinsi, nu prea dusi la scoala, cu atat mai des la biserica, dispusi oricand sa-si vanda parerea pe o galeata de porumb, in general fara ocupatie, traind din mici potlogarii, vor primi presedintele pe care il merita si nu pe Johannis.
Raspunde

joseph

Acum 6 ani

Mai curând ar găsi ceva similitudini între unu\' ca tine și Gina Wild. Doare tare, așa-i? ai, ai, ai...
Raspunde

joseph

Acum 6 ani

mărginene, te-ai intercalat, sorry. Castana era pentru cel de la 3, evident.
Raspunde

unu\'

Acum 6 ani

@4:Iar ai zbircit-o:nu Klaus Amnezicul se plingea ieri ca e,de citeva luni,victima nevinovata a unui gang-bang?
Raspunde

@(IP 92.82.66.115)

Acum 6 ani

Apăi, dacă nu te-ai prezenta nu va fi nicio pierdere!Oricum votezi în urna cu morţii lui Dragnea, exemplar semidoct!
Raspunde

anti ciuma rosie

Acum 6 ani

Poantex n-o sa fie niciodata la fel de bine vazut ca Johannis...nici n-ar putea , un procuror mediocru ( ajuns peste noapte procuror general ) , un plagiator , un mincinos si mai nou un securist odios
Raspunde

vasiladi

Acum 6 ani

elmar elmar cintec dulce cind te-aud eu tot m-as duce LA VOT pt FUNAR
Raspunde

Sibian

Acum 6 ani

Bai Elmar tu areti ca Zagrean in varianta nazista (adica cu pene galbene) si te uiti cu amandoi ochii printr-o lentila chiar daca ai doua. Sa-l compari pe Adenauer cu un KINDER HENDLER este ceva ce numai tu poti sa faci. Ar fi mai bine s-o amprentezi pe baba Lazurca soacra lui Iohannis care este infractoare.
Raspunde

gigi

Acum 6 ani

Mai asta o sustinut ca romanii care intra si ies din Gemania sa fie amprentati. Sa-l amprente cineva pe el...macar la iesirea din Romania
Raspunde

sorin

Acum 6 ani

Klaus a defilat cu uniforma nazista sau un VICEPRESEDINTE PSD? Ori n-ati citit despre nazism ori sunteti imbacsiti de propaganda psd.De SOVA ati auzit? E ala care nega HOLOCAUSTUL!Din ce partid face parte? Acui \"\"preten\"\" este ?A presedintelui aceluiasi partid,PSD!Numai dobitocii pun semnul = intre sasi si nazisti!
Raspunde

Georg

Acum 6 ani

PSD, despre eurodeputatul german Elmar Brok, care si-a declarat sustinerea pentru Klaus Iohannis:_ Un antiroman/ Cel care s-a raportat la romani ca la niste animale __ (de V.M. HotNews.ro Duminică, 19 octombrie 2014, 19:12)____ […]Reamintim ca, la inceputul acestui an, premierul Victor Ponta l-a acuzat pe eurodeputatul german Elmar Brok (din randul adversarilor de la PPE) de \"gandire nazista\", dupa ce acesta ceruse ca persoanele din alte state membre UE, printre care si romanii si bulgarii, care vin in Germania pentru a cere ajutoare sociale sa fie amprentati, pentru a putea fi identificati ulterior, astfel incat sa nu li se acorde si a doua oara aceste beneficii. In plenul Parlamentului European, presedintele PE Martin Schulz i-a cerut lui Victor Ponta sa-si prezinte scuze fata de Brok: \"Nu pot sa fiu de acord cu astfel de declaratii facute de un premier al unei tari europene\". Ulterior, Victor Ponta si-a prezentat scuze si a dat vina pe faptul ca presa ar fi tradus gresit declaratia initiala a lui Elmar Brok privind imigrantii.[…]_____ ***www.hotnews.ro/stiri-politic-18337097-psd-despre-eurodeputatul-german-elmar-brok-care-declarat-sustinerea-pentru-klaus-iohannis-antiroman-cel-care-raportat-romani-niste-animale.htm
Raspunde

Georg

Acum 6 ani

Bag`sama si USA este nazista: cu AMPRENTAREA... Dupa 11/9 sub BUSH, sub PRETEXTUL prevenirii TERORISMULUI si urmaririi lui IN tOATA lUMEA, americanii au introdus OBLIGATORIU printre altele si pentru TOATA EUROPA (deci, clar, si pentru UE, deci si pentru GERMANIA), obligativitatea amprentarii pe Pasaport si Cartea de Identitate la cei care VIN in America cu AVIONUL..__Germanii, cand iti elibereaza Cartea de Identitate sau Pasaportul te intreaba daca vrei sa-ti fie luata prin SCANARE amprenta digitala... PRETEXTUL: daca se fura pasaportul, sa fie identificat posesorul de drept...ADEVARUL: chiar daca nu te duci in America cu Avionul, AMERICANII CER ASTA pentru Baza lor de Date... In 1949 sub legile Mc. Carthy s-a incercat introducerea AMPRENTARII OBLIGATORII (clasice, cu tus) pentru toata Populatia USA... A iesit scandal mare, legea nu a fost aprobata...DAR acum cauta AMPRENTE si DATE PERSONALE in TOATA LUMEA...Si le reuseste...Clar ca beneficiarii sunt in primul rând Concernele si Bancile Americane...(bancile germane dau datele personale mai departe, americanilor, sub pretextul DETECTARII operatiunilor de SPALARE de BANI...Si atunci, cine este STATUL NAZIST? (la fel fac si Rusia, si China, fara grija, toti vor TOTALITARISMUL absolut)...
Raspunde

qwe

Acum 6 ani

Părerea mea e ca Brook ăsta a venit sa cumpere niște copii de la Iohannis. Ca sa îi amprenteze bineanteles ca atunci când vor creste or sa iasă din ei niște infractori romani.Sau poate are alta treaba cu copiii. Dar asta nu mai este treaba primarului dacă Brok a dat banii.
Raspunde

Georg

Acum 6 ani

Șeful Comisiei pentru Afaceri Externe în cadrul P(arlamentului) E(uropean)...As dori sa va ganditi ca nu e vorba de o PERSOANA PARTICULARA care poate fi BÂRFITA si CALOMNIATA, ci de detinatorul unei functii cheie COMISIA PENTRU AFACERI EXTERNE in PARLAMENTUL EUROPEAN...___PONTA INSULTA PARLAMENTUL EUROPEAN... ca persoana particulara...treaba lui, dar inca JOACA ROLUL de Prim-Ministru al României, deci România insulta Parlamentul European...
Raspunde

1,2,3,11 etc.

Acum 6 ani

Ia edificaţi-vă voi, până mâine dimineaţă ce semnificaţie are termenul de nazist.Io am găsit in schimb altceva: termenul HOŢ.De păduri, de terenuri, de cash, de voturi, de încredere.Valabil pentru oricare culoare politică, acest termen agreat de DNA.
Raspunde

@18

Acum 6 ani

....valabil si pt idolul tau sasalau hot-iohannis???
Raspunde