Joi,
06.10.2022
Cer Senin
Acum
18°C

”Smecheri” sau inconstienti? Doi sibieni intorc ca la stana pe bretelele autostrazii | Video

Pentru a nu mai merge cu mașina încă 677 de metri (cât însemna traseul normal prin sensul giratoriu dinspre Șura Mică), doi sibieni care au ieșit de pe centura ocolitoare a Sibiului au ales o ”scurtătură” peste zone hașurate, peste linia continuă și tăind calea altor șoferi. Unul dintre aceștia din urmă avea și cameră video pe bord, astfel că a filmat în toată splendoarea acțiunea celor doi sibieni ”șmecheri”, unul aflat la volanul unui BMW, iar cel de-al doilea, în spatele unei sigle VW. Acesta din urmă a fost și claxonat copios de un TIR, care venea din spatele lui.
Imaginile cu cei doi au fost postate pe trafictube.ro de către utilizatorul CristySb. Cei doi șoferi veneau din direcția Veștem și au ieșit de pe autostradă folosind nodul din dreptul Zonei Industriale Vest. Însă au preferat să nu mai folosească sensul giratoriu dinspre Ocna Sibiului pentru a merge către Sibiu, ci imediat înaintea podului peste autostradă au virat la stânga. Utilizatorul CristySb a și ”făcut o tură” pe traseul normal pe care cei doi șoferi ar fi trebuit să îl urmeze: pentru a-l parcurge la o viteză redusă a fost nevoie de puțin peste 50 de secunde.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

11 comentarii

un sibian

Acum 7 ani

niste retardati si cretini
Raspunde

Ghita Giobanu

Acum 7 ani

Astias mai ciobani decat ciobani mei!!! :))
Raspunde

Valceni

Acum 7 ani

100%!
Raspunde

pai ...

Acum 7 ani

Inconstienti, intr-adevar, deoarece nu ai nici un fel de vizibilitate si siguranta acolo iar daca iti apare unul de asta pe dupa parapet ... nu mai ai nici un timp de reactie. Pe de-alta parte, o astfel de posibilitate nu ar trebui lasata din constructie ... si anume trebuia prelungit parapetul de pe pod cu inca 3 metri si nu mai reusea nimeni sa intoarca. Inca un MINUS mare si rahatului de sens giratoriu facut acolo la mama dracu si iesirii de pe autostrada (sau tuturor iesirilor din zona Sibiu) facute de toata minunea, supradimensionate, zic eu intentionat, pentru a avea km in plus de plata la finalul lucrarilor. Asta este tara noastra cea minunata. In fiecare zi trebuie sa parcurg cei aprox 700 m de cateva ori .... si daca inmultim 700 cu 3ori cu 21 zile pe luna imi da exact 44km de-amboulea pe luna ... si vre-o 500km pe an, ca asa o agreat un rahat de politician cu un patron hot de firma de constructii. Logic ... nu ?
Raspunde

spectator

Acum 7 ani

Probabilca trebuia proiectata altfel toata intersectia , dupa criteriile alese a rezultat o * incurcatura de mate* greu de inteles
Raspunde

bmw

Acum 7 ani

sb-10-weg
Raspunde

un sibian

Acum 7 ani

de ce nu se da mai departe filmuletul la politia rutiera? boul ala din Buc a patit-o dupa ce a fost sesizat a Politia (cel ce mergea pe trotuar cu masina)
Raspunde

Ghiolbani

Acum 7 ani

Zilnic întâlnesc ghiolbani de genul acesta!!
Raspunde

tot_eu

Acum 7 ani

SB 10 WEG e numarul idiotului cu BMW sa stie toti care il cauta pe internet. SB-10-WEG. SB10WEG
Raspunde

sofer

Acum 7 ani

Pai la cat consuma BMW-ul ala doar nu era sa ocoleasca bietul om, nu ii mai ajungea gazu pana acasa si el o bagat de toti bani adica 30 de lei. Daca la roman ii lasi o portita mica mica are el grija sa faca bulevard din ea.
Raspunde