Sâmbătă,
05.12.2020
Parțial Noros
Acum
11°C

FOTO | Andreea Dragoman și Dorian Neagu, sportivii anului 2015 din judeţul Sibiu

18 Decembrie 2015 14:32

FOTO | Andreea Dragoman și Dorian Neagu, sportivii anului 2015 din judeţul Sibiu

Cei mai buni sportivi ai judeţului Sibiu au fost premiaţi la Gala Sportului Sibian 2015, organizată de către Direcţia Judeţeană pentru Sport și Tineret Sibiu.

În clasamentul sporturilor olimpice, jucătoarea de tenis de masă Andreea Dragoman (CS Romgaz Mediaș) a fost desemnată, și în acest an, cel mai bun sportiv din judeţ, după titlul câștigat anul trecut, în timp ce în ierarhia neolimpicilor câștigător a fost sportivul de la Taekwon-do ITF Dorian Neagu, legitimat la CS Hwarang Sibiu.

TOP 10 olimpici:

  1. Andreea Dragoman (CS Romgaz Mediaș) - tenis de masă
  2. Andreea Necșoiu (CSS Șoimii Sibiu) – atletism – aruncarea suliţei
  3. Ionel Bucur (CSM Sibiu) – echitaţie
  4. Victor Cornea (Tenis Club Pamira Sibiu) – tenis de câmp
  5. Diana Cucerzan (CSS Sibiu) – sărituri în apă
  6. Ioana Paștiu (CSM Sibiu) – sărituri în apă
Bogdan Motronea (CSS Sibiu) – patinaj viteză
  1. Dragoș Lupșa (CSM Sibiu) – sărituri în apă
  2. Tudor Oprea (ProCycling Team) – ciclism – mountain-bike
  3. Iulia Zudor (CSS Mediaș) – atletism cross
  4. Bejan Andreea (CSS Șoimii Sibiu) – atletism
Raluca Floca (CSŞ Mediaş, tenis de câmp), Alex Vandor (CSŞ Mediaş, atletism) şi Iustina Madina (CSŞ Şoimii, atletism) au primit menţiuni,iar Cristina Andrei (CS Societatea de Patinaj Sibiu) a fost recompensată cu un premiu special.

TOP 10 neolimpici

  1. Dorian Neagu (CS Hwarang Sibiu) - taekwon-do ITF
  2. Marius Dancu (Puma Club Sibiu) – taekwon-do ITF
  3. Victor Tatomir (CS Ippon Mediaș) – karate traditional și kyokushin
  4. Andreea Fulvea Pavel (CS Hwarang Sibiu) – taekwon-do ITF
  5. Cătălin Păturan (CS Ippon Mediaș) – karate traditional și kyokushin
  6. Andreea Ţopa (CS Ippon Mediaș) – karate traditional și kyokushin
  7. Tudor Emanuel Andrei (Puma Club Sibiu) – taekwon-do ITF
  8. Andreea Mircea (CS Activ Sibiu) – powerlifting
  9. Radu Raica (CS Activ Sibiu) – powerlifting
  10. Ana Drăgan (CS Hwarang Sibiu) – taekwondo-ITF
Menţiuni au primit Marius Raica (CS Activ, powerlifting) şi Vasile Gusan (CSU Sibiu, karate), iar Marius Popovici (Sibiu Racing Team, motociclism) şi Dragoş Moosz (Voinţa, karting) au fost recompensaţi cu câte un premiu special

Top antrenori:

Primii trei antrenori, Gheorghe Vaida, Ligia Cuciorovschi şi Ionel Bucur la disciplinele olimpice, respectiv Florin Bîrluţ, Alin Lazurca şi Dorin Ţichindelean la cele neolimpice.

 

 

 

 

DSC_7469

DSC_7449

DSC_7442

12360147_1174087262620482_2870096087638394630_n

FOTO: Silvana Armat

Adrian Stoinea

de Adrian Stoinea

Sport
Telefon:
0764 614 986

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus