Duminică,
16.11.2025
Cer Senin
Acum
5°C

Sibienii de la Puma Club, pe podium la Cupa României la Taekwon-do ITF. Alin Lăzurca: „A fost un moment cu adevărat deosebit, care a reflectat dorința noastră de a fi cei mai buni”

Sibienii de la Puma Club, pe podium la Cupa României la Taekwon-do ITF. Alin Lăzurca: „A fost un moment cu adevărat deosebit, care a reflectat dorința noastră de a fi cei mai buni”
Foto: Puma Club Sibiu

Sportivii clubului „Puma”, au obținut locul I în clasamentul general copii și în clasamentul general seniori, la ediția cu numărul 25 a Cupei Naționale a României. Nici la prejuniori lucrurile nu au stat mult diferit, locul II în clasamentul general fiind adjudecat tot de sportivii sibieni. 

Ediția aniversară a Cupei României la Taekwon-do ITF a avut loc la Baia Mare, în perioada 6 – 9 noiembrie  cu participarea a 665 de sportivi și peste 100 de antrenori din 38 de cluburi românești.

„A fost un moment cu adevărat deosebit, care a reflectat dorința noastră de a fi cei mai buni. De altfel, în cadrul Galei organizate la Baia Mare de Federația Română de Taekwon-do ITF, am primit trofeul pentru cel mai bun club din țară în anul competițional 2024. Sunt convins că și în acest an putem repeta această performanță remarcabilă”, a transmis Alin Lazurca, președintele Clubului „Puma”.

Conform datelor din Anuarul Sportului 2024, „Puma” deține locul I, din 40 de cluburi de taekwon-do, în privința rezultatelor competiționale, fiind în același timp și cel mai bun club sportiv din Sibiu.

Foto: Puma Club Sibiu

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus