Începând de azi, vremea se încălzește ușor, iar maxima va ajunge la -3, -4 grade, în creștere față de ieri, atunci când s-au înregistrat -7 grade. De vânt nu vom scăpa în totalitate mai ales în sudul județului Sibiu, pe Valea Oltului și la munte.
„Pe ansamblu vom avea parte de o ușoară încălzire în zilele următoare, dar așteptăm și ceva precipitații, ninsori la noapte și mâine, dar în general acestea sunt slabe cantitativ. Precipitații mixte vom avea în 6 și 7 ianuarie, iar la munte șansele de ninsoare nu sunt foarte mari, stratul de zăpadă nu va depăși 5 cm”, transmit meteorologii Centrului Meteorologic Regional Transilvania Sud.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: valea oltului
Vizualizari: 803
Ultimele comentarii
Acum 3 ore
Dragan Cristina
Acum 3 ore
Emil
Acum 3 ore
Hermannstädter
Acum 3 ore
Valentino Versace
Acum 3 ore
John