Un bărbat din județul Alba a furat în week-end o bicicletă de pe Bulevardul Mihai Viteazu și a fost prins de polițiști în timp ce mergea spre Gară, pe Bulevardul Coposu.
Sâmbătă după-masa, în jurul orei 17:00, un sibian a sesizat Poliția Municipiului Sibiu despre faptul că o persoană de sex masculin transportă o bicicletă blocată pe Bulevardul Corneliu Coposu din municipiu.
”Persoana în cauză a fost identificată în scurt timp de către polițiștii ajunși la fața locului, este vorba despre un bărbat în vârstă de 35 de ani, domiciliat în județul Albă, confirmându-se și faptul că bicicleta fusese sustrasă de pe Bulevardul Mihai Viteazul, cu puțin timp în urmă”, se arată într-un comunicat la Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.Polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Sibiu efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt, bicicleta fiind returnată proprietarului.
Foto arhiva TS
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: bicicleta , Poliţiştii Biroului Investigaţ , IPJ Sibiu , Poliției Municipiului Sibiu , Județului Sibiu , Bulevardul Mihai Viteazul , Bulevardul Mihai Viteazu , Poliția Municipiului Sibiu , Apelor Sibiu , Investigații Criminale , Pentru Sibiu , sesizare , Bulevardul Coposu , Poliția Comunitară , Cosmin Furtună , Pe Bulevardul Corneliu Coposu
Vizualizari: 2031
Ultimele comentarii
Acum 6 ore
Ionica
Acum 6 ore
Un sibian
Acum 6 ore
Nobody
Acum 6 ore
Gigi
Acum 6 ore
Sibianul