Vineri,
01.12.2023
Cer Senin
Acum
13°C

Răzvan Pop, PNL; ”Puteți decide dacă Sibiul rămâne un oraș atractiv și primitor sau Sibiul devine un oraș de anvergură!”

Răzvan Pop, PNL; ”Puteți decide dacă Sibiul rămâne un oraș atractiv și primitor sau Sibiul devine un oraș de anvergură!”

Un vot dat într-o zi marchează viitorul unei comunități pentru patru ani. Acesta este semnalul transmis sibienilor de către candidatul PNL la Primăria Sibiu, Răzvan Pop, sfătuindu-i pe sibieni să-și cântărească foarte bine votul din 5 iunie. ”În 5 iunie aveți șansa să contribuiți la un viitor în creștere pentru orașul și județul nostru! Este un moment de răscruce, în care dumneavoastră, sibienii, aveți rolul principal. Puteți decide dacă Sibiul rămâne un oraș atractiv și primitor sau Sibiul devine un oraș de anvergură, dezvoltat până în ultimul cartier. Sibiul chiar poate deveni un pol de dezvoltare pentru toată Transilvania! Nu-i lăsați pe alții să hotărască pentru dumneavoastră! Aveți un drept, dar și o responsabilitate de cetățean, pentru copiii noștri. Împreună putem face ca vocea noastră să conteze! Stă în ștampila noastră să facem un Sibiu metropolitan: un oraș mare, care să aibă puterea de a atrage investitori. Stă în votul nostru să facem un Sibiu mai verde, un loc în care copiii noștri să crească armonios”, susține președintele organizației municipale a PNL Sibiu.

13221385_1268527816509401_8707532362695117432_o

Răzvan Pop spune că echipa PNL Sibiu are soluții concrete, viabile, pentru problemele orașului. ”Am identificat toate problemele sibienilor din fiecare zonă a orașului în parte și știm ce avem de făcut. Vă rugam să ne dați posibilitatea de a face rânduială în orașul nostru până în ultimul colțișor.  Agenda noastră este completată cu proiectele dumneavoastră pentru oraș. Suntem pregătiți să facem administrație bună și în interesul dumneavoastră! Avem însă nevoie de votul dumneavoastră pentru ca planurile noastre să vă servească!”, spune candidatul PNL. ”În 5 iunie puteți decide! Mergeți la vot! Hotărâți cum vreți să arate orașul nostru! Nu ezitați! VOTATI PENTRU Dumneavoastră! Dați SIBIUL PE MÂINI BUNE!”, este îndemnul candidatului PNL, Răzvan Pop.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

25 comentarii

hai-hui

Acum 7 ani

Dati si voi foto cu tineri cand vorbiti de tineri sau copii, nu cu pensionari... ;)
Raspunde

SB10NUT

Acum 7 ani

Din pacate tinerii merg la concerte de satanisti si dupaia ies la protest cu palariuta lor de hipsteri, tot bosorogii si tiganii manipulati cu un mic si o bere ies masiv la vot.
Raspunde

Game of Thrones

Acum 7 ani

nu au :))
Raspunde

co

Acum 7 ani

Bai baiatule, du-te bah si vb cu cei care sustin si fac ca sb/ro sa mearga! Lasa-i pe cei care au distrus tara asta, trebuie spus lucrurilor pe nume: ei cei care sunt acum intre 60-80 de ani, ei au distrus Romania! Asa ca daca tu te pozezi cu cei care au distrus ro.... atunci esti ca ei!
Raspunde

Brian Loman

Acum 7 ani

TS are contract de sustinere cu juvenilul Razvan Pop? Prea il promoveaza, in dauna celorlalti candidati. Oricum nu are nicio sansa.
Raspunde

Pravale Baba

Acum 7 ani

Comentariul tau pare a fi peiorativ, iar ca urmare ma intreb de ce juvenil?
Raspunde

Laur

Acum 7 ani

Ia uite-l si pe Fuego 2.0 .. se vrea primar. HA HA HA
Raspunde

Pravale Baba

Acum 7 ani

:))))))))))
Raspunde

@@@

Acum 7 ani

:))) Good one !
Raspunde

dancp

Acum 7 ani

dar unde e kill bill?frau moldovili RALUKA TURKAN? s a isi viziteze neamurilii din germania/sau nu stiti ca bloda spalacita a zis ca are neamuri de acum vreo 200de ani din germania?/
Raspunde

@@@

Acum 7 ani

Si Mazariche (Radu Mazare) subit are neamuri germani, sau ceva de genul :))
Raspunde

Olingpia Gafozdea

Acum 7 ani

Dragul meu RAZVAN POP, M-am hotărât sa-ți scriu, dându-mi seama ce drama trăiești. Ești disperat ca ai sa pierzi. Ai sa pierzi cu brio, si tu si Staful PNL o știti la fel de bine ca si noi sibienii. De unde știm ca știi c-ai sa pierzi? Nimic mai simplu; dispera- Rea care te-a cuprins ti-a întunecat judecată, permițându-ți luxul impardo- nabil de-a ne insulta inteligenta cu sfaturile tale, când de fapt ar trebui sa va puneți cenușă-n cap si tu si staff-ul PNL . Ai încredere in capacitatea noastră de discernământ. Așa cum voi credeti c-ati Învățat sa ne amagiti cu vorbe goale, așa am învățat si noi sa ne apăram de tupeiștii care-si schimba culoarea politica mai repeda decât curcubeul. Ne spui ca problemele Sibiului le Cunoști. Știm ca știi si le știm si noi.Si știi de ce le știm? Pentru ca sunt vechi si au rămas nerezolvate peste ani, deși periodic odată la 4 ani voi politicienii v-ați Întrecut in aceleași si aceleași promisiuni, iar acum noi ne-am pierdut încrederea in voi. Ne spui ca tu ești tânăr, ca ești altfel. Si noi de ce-ar trebui sa te credem? Ai crescut la școala vechilor politicieni Turcan, Ariton, Cazan pe care noi sibienii-i detestam. Si mai știm ca si tu si ceilalți care v-ați Cocoțat in vârful listelor de candidați pentru toate structurile de conducere proveniți din pepiniera PD-L iar o parte a tovarășilor voștri S-au ascuns sub umbrela PMP. Spui ca veți face administrație in folosul nostru, al sibienilor. De ce te-as crede? De peste 25 de ani ați făcut politica in folosul vostru si al odraslelor voastre, ați schimbat siglele sub care ați activat, ați Făcut si desfăcut alianțe -si tu știi asta - doar pentru a prosti electoratul si a va conserva privilegiile. Sunteți atât de plini de voi încât nici nu va Sinchisiti de cei din jurul vostru , lăudându-va cum puneți la cale tot felul de afaceri dubioase in detrimentul comunitații , umilindu-ne pe noi ceilalți. Ei, după cum vezi roata se învârte, iar tu nefericitule RAZVAN Pop ai ajuns sa te umilești cersind votul !
Raspunde

mircea

Acum 7 ani

ai uitat sa spui Cindrea sau psd , fsn adica cealalta grupa de interlopi politici pe care nu ii detestam ii uram pana la moarte
Raspunde

@@@

Acum 7 ani

Bine scris ! Dar nu cred ca l-ai atins cu nimic. De ce? Sunt super-obisnuiti, de asta imbatranesc prematur, sa linga dosul foarte devreme, propulsandu-se peste noapte, toti ! Altfel zis, spaga spala umilinta de a linge, pupa. R. Pop e deja exemplu de dictionar, la nivel de Municipiu. La nivel de Bucale, cred ca e Vanghelie ''Goagal''...
Raspunde

Cosmin

Acum 7 ani

Tinerii ar trebui sa se mobilizeze la vot și sa susținem un candidat apropiat nouă dar cu dorința de a continua proiectele existente și de a implementa unele noi. Viitorul ne aparține așa ca e momentul sa acționăm.
Raspunde

Game of Thrones

Acum 7 ani

:))))))))))))))))))) niciodata, nici macar poza nu v-ati gandit sa o schimbati :) Sper ca Turnul Sfatului sa incaseze bani frumosi de la toti cei care aleg să se promoveze astfel. Cu drag ma duc la vot, but not for you ;) Toate partidele, aceeasi mizerie. Respecte tuturor!
Raspunde

Solomon

Acum 7 ani

Ce inseamna oras de anvergura?Bunaoara turistica sau economica?Este ceva rau?Daca ar fi in aceasta situatie Sibiul ar deveni neatractiv si neprimitor?Dupa parerea mea, cuvantul anvergura se potriveste aici ca nuca in perete!De regula eu nu am incredere in politicieni, mai ales in campanie electorala.In cei pe care nu-i cunosc-tocmai pentru ca nu-i cunosc iar in cei pe care-i cunosc pentru ca le stiu "faptele de arme"!Pe cei care insa vor sa para ceea ce nu sunt si folosesc cuvinte nepotrivite sau necunoscute lor,ii detest!
Raspunde

mse

Acum 7 ani

Votati-l pe Razvan Pop ca sa transformam Sibiul in Craiova, Braila etc. cu scandaluri, coruptie, vorba multa si fara rost si cu o administratie total ineficienta! Inainte de 2000 Sibiul era unul dintre orasele medii din Romania la nivel cu Bacaul, Piatra Neamt, Tg. Mures, Buzau. De atunci Sibiul s-a detasat si acum suntem comparati cu Timisoara, Brasovul si chiar si cu Clujul. Votati-l pe Razvan Pop si vom ajunge intre Piatra Neamt si Bacau!
Raspunde

@@@

Acum 7 ani

Nici macar atunci nu eram la nivel de Piatra Neamt sau Buzau, astea erau/sunt mult sub (economie, populatie, infrastructura, cultura, arhitectura). Nivel de Bacau, Tg Mures, da, si populatia cam aceeasi.
Raspunde

Sibian

Acum 7 ani

Votati dragi sibieni Razvan Pop de la PNL Sibiu. Este o echipa tanara, buna cu idei senzationale pentru Sibiu. Eu voi vota cu bucurie PNL SIBIU si la Primarie, consiliu local si Consiliul Judetean!
Raspunde

mse

Acum 7 ani

Sper sa fie putini SIBIENI care gandasc ca tine. Razva Pop s-a lansat in viata publica acum cativa ani, avand un blog in care comenta intens, relativ decent, apoi a prins postul la Directia Judeteana de Cultura unde s-a remarcat nefacand nimic doar crescandu-i destul de mult aroganta, invers proportional cu realizarile profesionale. A devenit din nou activ odata cu lansarea in politica de unde rezulta ca individul e doar un VANATOR DE FUNCTII SI ATAT.
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus