Luni,
18.08.2025
Parțial Noros
Acum
22°C

Vremea se răcește și vin ploile

Vremea se răcește și vin ploile

Specialiștii Centrului Meteorologic Transilvania-Sud Sibiu au transmis astăzi o informare meteo prin care anunță că începând din data de 11 august vremea va deveni răcoroasă în toată regiunea și sunt așteptate ploi.

”În intervalul 11 august ora 06:00 -12 august ora 15:00 vremea va fi instabilă şi se va răci. Vor fi averse, ce vor avea şi caracter torenţial, frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului, care pot lua aspect de vijelie şi izolat căderi de grindină. Pe spaţii mici cantităţile de apă vor depăşi 30...40 l/mp”, anunță meteorologii sibieni.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus