Avertizările meteorologilor de cod portocaliu de ger prognozate pentru această perioadă i-au determinat pe voluntarii Filialei Crucea Roșie Sibiu și polițiștii de la transporturi Sibiu să desfășoare, luni seara, în Stația C.F.R., o acțiune pentru a ajuta persoanele fără adăpost.
În cadrul acțiunii au fost identificate 10 persoane fără adăpost, toate aflate în evidența polițiștilor de la Postul de Poliție Transporturi Feroviare Sibiu, cărora le-au fost distribuite haine groase (geci, paltoane, pulovere, căciuli, fulare), încălțăminte de sezon, mâncare, dulciuri și ceai cald. Niciuna dintre aceste persoane nu a dorit să fie transportată la Adăpostul de Noapte din municipiul Sibiu.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Filialei Crucea Roșie Sibiu
Vizualizari: 1094
Ultimele comentarii
Acum 8 ore
R
Acum 8 ore
Emil
Acum 9 ore
Newman
Acum 9 ore
Newman
Acum 9 ore
C