Marţi,
04.08.2020
Partial Noros
Acum
29°C

Gheorghe Suditu, demis după 21 de ani

12 Mai 2017 09:53

Gheorghe Suditu, demis după 21 de ani

Comitetul Executiv al PSD Sibiu a decis ieri demiterea întregii conduceri a organizației municipale Sibiu, în frunte cu președintele acesteia, Gheorghe Suditu. Votul a fost covârșitor: 75-4 . Președinte interimar al organizației municipale a fost numit Horațiu Marin.

Propunerea de demitere a conducerii organizației municipale Sibiu a partidului a venit în urma unui raport al unei comisii propuse de Biroul Permanent al organizației, care a analizat activitatea tuturor organizațiilor din județ. S-a cerut o analiză a activității organizației, o bază de date la zi cu numărul activi ai organizației municipale, dar și motivele pentru care rezultatele electorale ale organizației municipale au fost permanent foarte slabe . După ce Suditu a refuzat colaborarea cu această comisie, președintele interimar al organizației județene Bogdan Trif a propus demiterea întregului Birou Permanent al PSD Municipiu Sibiu.

O altă decizie care s-a luat ieri în cadrul Comitetului Executiv a fost ca organizația municipală să-și mute sediul la sediul organizației județene, iar sediul de pe Bulevardul Nicolae Bălcescu să fie închiriat.

Gheorghe Suditu este președinte al organizației municipale Sibiu din anul 1996, iar în perioada 2000-2004 a fost deputat de Sibiu.

 

Cauți un loc de muncă sau vrei un job mai bun? Pe turnulsfatului.ro/locuridemunca ai de unde alege. RSK Development, Kulinarium, Expertarom, Astra Film, Hilton, Flaro, SmileCredit, Carrefour, Standard 8, Einstein și alții angajează acum.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

21 comentarii

Raducu

Acum 3 ani

Era cazul ca ultimul dinozaur sa plece !!!
Raspunde

silviu

Acum 3 ani

Dar sediul e al lor de-l inchiriaza? L-au cumparat? Nu este un spatiu dat de primarie asa cum au primit toate partidele?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Leana

Acum 3 ani

Sediul este cumpărat
Raspunde

Mihai Popescu

Acum 3 ani

Pleaca ai nostri, vin ai nostri! Marin Horatiu nu era mana dreapta a lui suditu!? A fost presedinte pe la tineri si imbarligat in toate afacerile lui suditu? Serios!? Asta-i adevarata schimbare? Ei cred ca ne prostesc asa usor? #rezist
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Alexandru

Acum 3 ani

# Mihai Popescu vorbești numa prostii , de unde pana unde Marin Horatiu mâna dreapta a lui Suditu? Vorbiți toți ca babele in fata porții ...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

florea gheorghe

Acum 3 ani

dar voi cei din asa zisu partid rezist care sa format odata cu iesirea in strada a oameniilor credeti ca sunteti mai buni nici odata totii cind ajuns la os roade ia zimi si mie un singur partid care a facut ceva pt tara asta nai sa vezi ncici cu psd nu mie rusine pt ca o oaie cacata inpute ciurda toata intradevar au fost citeva persoane minunate in partid dar din pacate nu au avut putere pt a face ceva sti ce o sa ne ingroape pe totii o sa fie tot mai rau pt ca ce a furat unii nu o sa se recupereze il condamnam pe ponta pe dragnea pt ce auzi ponta jos dragnea jos dar cind a fost basescu la putere si boc si ciolos au furat de au rupt au taiat salarii pensii nau mai iesit oamenii in strada hopa cind a fost de votat legea gratierii am iesit ca prostii in strada pt ce a omorat pe cineva in 27 sau 28 anii nici nu mai stiu exact cind a fost revolutia a iesit cineva in strada sa stim si noi care e adevaru nici unu eu doar atita stiu ca eram soldat la muncii si ma chemat capitanu si a zis soldat sti sa semnezi am zis normal si mia dat arma si gloante fara nr si eu am facut perioada de instruire la capsunii e adevarul ala trebuie aflat si cei ce au ras fabricii si au dat oamenii afara din casa cu retrocedarile noi stim numa sa judecam dar aparentele inseala si ince ceva ies unii sa le mareasca salariile propabil sunt mici dupaa o saptamana ies altii si au salarile f marii si saracii persoane cu handicap au 274 roni si nu mai ies in strada de ce nu sa iesit cind sau votat pensiile speciale poi nurmal ca nu pt ca suntem tara cu 2 fete mai rau ca curvele ne luptam doar pt ce ne doare nu pt totii asa ca hai sa nu mai judecam aiurea
Raspunde

rosu

Acum 3 ani

Grea literatura ai scris, mai Gheo.
Raspunde

Curios

Acum 3 ani

Si restul echipei?
Raspunde

un sibian

Acum 3 ani

suditu trogloditu sa mance bullshitu!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Decebal

Acum 3 ani

Era cazul ca PSD sa îsi facă curățenie,dacă au dispărut acesti titanici care nu făceau prea multe si daca au tinut cont si de un alt PSD-ist ce conduce R.A.R-eul nota 10,daca au făcut doar superficial curat...atunci rămâne acelasi partid acorat în neseriozitati!
Raspunde

Sandu Bogdan

Acum 3 ani

I-auzi ce echipa "noua" bomba la municipiu. Toti mai expirati unul ca celalalt. Cine!? Horatiu Marin, un habarnist de avocat? Cine!? Traian stoita, un traseist care a fost la cel putin 4 partide psd, pnl, ppusl etc. Cine!? Octavian firi, un fost penelist, fost presedinte la tineret la pnl!? Cine!? Elena colceriu, care a luat aproape tot *******. heheeee plus altii care sunt pe acolo, ultimele rebuturi ale politicii, gen cosmin ionesc etc. De rapa ne ducem cu astia.
Raspunde

ULOS

Acum 3 ani

mg mg mg mg Maaaarin Horhoratiu. Era cazul ca acesta epoca de trista amintire sa apuna ... dar viitorul e fara speranta cu trogloditul de Marin.
Raspunde

Magda

Acum 3 ani

Si numai dupa aspectul exterior a lui Suditu puteai sa-ti dai seama cine e. Are sprancenele de 5 cm.
Raspunde

Ramona Stefan

Acum 3 ani

Si care-i problema cucoana????
Raspunde

Geo

Acum 3 ani

Campionii privatizarilor din judet: Victoria, Libertatea, Dacia Apold.... Sa ne traiasca.
Raspunde

Andrei

Acum 3 ani

Cică nenea Suditu, într-o seară de martie, când în Piața Mare era o mână de oameni ai mișcării #rezist, ce discutau pașnic, ar fi trecut și el pe lângă acel grup, incitând/provocând cu vorbele sale. Probabil știa că i se apropie ceasul. Cred că era gata de sacrificiu și spera să dea de un ultraș ca în București. Vă las pe voi să rumegați posibilele consecințe...
Raspunde

sibyanul

Acum 3 ani

...pai astia de la PSD sunt ca intr-un SRL, activele si pasivele societatii se transmit mai departe fara a avea cineva de suferit...munca trebuie dusa mai departe de cei care au fost scoliti cu acelasi spirit si obicei de a fura...hai noroc
Raspunde

Costica

Acum 3 ani

Declaratie a presedintelui interimar Bogdan Trif: "Pentru cei care au făcut parte din mai multe partide politice și doresc să se înscrie în organizația noastră va exista un filtru, astfel încât nu vor mai putea obține o funcție de conducere în PSD Sibiu. Oricum, toate măsurile vor fi luate cu acordul echipei". Si ce face "noul" presedinte!? Desemneaza oameni din alte partide, stoita - care a fost membru la alte 3 partide, firi octavian - care a fost presedinte la pnl la tineret 10 ani etc in conducerea organizatiei municipale. Normal ca isi incalca promisiunile din prima. Cu astfel de comportament dual, psd nu va lua voturi. Ati inceput cu stangul, domnule Trif! Nu e bine.
Raspunde

Gelu

Acum 3 ani

Sa nu uitam ca Bogdan Trif a fost numit Secretar de Stat (Comisar sef al Garzii de Mediu) in guvernarea Ciolos.
Raspunde

Ptr Gelu

Acum 3 ani

Da, lui Trif i s-a recunoscut munca si face treaba buna si la Garda Națională de Mediu! Draga Gelu, tu tot la munca de jos?
Raspunde