Vineri,
09.12.2022
Cer Senin
Acum
9°C

Femeie rănită în autobuz, după ce șoferul a frânat brusc

Femeie rănită în autobuz, după ce șoferul a frânat brusc

O femeie a fost rănită în timp ce se afla în autobuz, după ce șoferul acestuia a frânat brusc, transmit reprezentanții IPJ Sibiu.

Incindentul a avut loc astăzi, în jurul orei 12, în autobuzul nr 11, care se deplasa pe blvd Mihai Viteazu. Femeia are aproximativ  60 de ani. Ea a fost rănită, potrivit polițiștilor este conștientă, iar în zonă nu sunt probleme de trafic.

foto arhivă

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

17 comentarii

SB 10 NUT

Acum 5 ani

Femeia so ranit pentru ca nu se tinea bine. Ce vina are soferu ca o trebuit sa puna frana? Dar din punct de vedere jurnalistic, trebuie sa dai vina pe cineva....
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Gheorghe D. Gheorghe

Acum 5 ani

cine a dat vina pe șofer, bă boule?
Raspunde

batranel

Acum 5 ani

Daca cei in varsta nu s-ar mai plimba atata cu autobuzul cred ca ar scadea sansele de accidente. La orice ora din zi mergi cu autobuzul, 60 % din acesta este ocupat de batrani.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Gheorghe D. Gheorghe

Acum 5 ani

dacă boii ca tine s-ar abține de la comentarii ar fi mult mai curat pe aici...
Raspunde

cartus

Acum 5 ani

poate,si daca ai noroc o sa ajungi si tu "batranel"sa te plimbi cu autobuzul.
Raspunde

SB 10 NUT

Acum 5 ani

Sau poate ai noroc sa fii plmbat cu masina personala si sofer la batranete. Sa mergi cu autobuzu la batranete se numeste ghinion.
Raspunde

sibian crescut în buricul burgului

Acum 5 ani

Ce bine ar fi ca toți tinerii să aibă bunul simț și să ofere locul pe scaune celor mai vârstnici sau femeilor, dar atenți doar la telefoane mobile și total lipsiți de educația celor 7 ani de acasă se complac numai în dialoguri triviale! Pe vremea când cei bătrâni circulau cu bicicletele cu torpedou simplu , cu frâne direct pe cauciuc . fără piste de biciclete ca astăzi, burgul acesta drag avea oameni de calitate ! Acum cei veniți după botezul clasic aplicat celor din sud „ÎN NUMELE TATĂLUI ȘI FIULUI FĂ DRUMUL SIBIULUI” avem parte de „OMUL DE TIP NOU” creat de Ceaușescu !!
Raspunde

cine,ce?

Acum 5 ani

Eu cred ca ar fii mai bine sa cedeze bătrânii mersul cu autobuzu la ore de vârf mai ales când este școală si se înghesuie săracii copii in autobuze. Tot timpu auzim aceeași placa cu tineretu care nu cedează locu in autobuz.... apropo ce legătură are aspectu asta cu "știrea"? Iar argumentu oltenilor nu se prea aplica, pentru ca ei merg cu bmw-uri sau cu taxiu.
Raspunde

axxy

Acum 5 ani

dar de intarzierile tot mai dese ale autobuzelor nu mai zice nimeni nimic? sunt unii soferi care intarzie si 10-15 minute fata de ora afisata pe grafic. poate de-aia au viteza, sa recupereze timpul pierdut. oricum, unora chiar nu le pasa ca transporta oameni (nu conteaza daca sunt tineri sau batrani) si pun frane bruste, desi stiu unde sunt trecerile de pietoni.
Raspunde

Jina draga jina

Acum 5 ani

Ce ma distreaza cabd vad babele cu ochii atintiti pe scaunele goale, nu opreste bine autobuzul ca se arunca, ca in ciobanie de altfel . Nu ma ridic nici batut de pe scaun, asa ca hai sictir!
Raspunde