Sâmbătă,
01.10.2022
Partial Noros
Acum
25°C

Tânărul care a intrat ieri cu mașina într-un camion a murit

Tânărul care a intrat ieri cu mașina într-un camion a murit

Actualizare 9 decembrie. Tânărul ajuns ieri în situație foarte gravă la spital nu a mai supraviețuit. Reprezentanții IPJ Sibiu spun că acesta s-a stins din viață în această dimineață.

Actualizare. Bărbatul rănit în accident are 23 de ani și este sibian. Acesta a fost preluat de echipajul SMURD în stare comatoasă, cu traumatism cranio cerebral și a fost transportat la spital, transmit reprezentanții ISU Sibiu. Potrivit polițiștilor, traficul în zonă a fost reluat.

Știre inițială. Din cauza vitezei excesive, un autovehicul a intrat în plin într-un camion care circula regulamentar, din sens opus.

Accidentul a avut loc în jurul orei 16:00 a zilei de vineri, înainte de intrarea în Slimnic, dinspre Șura Mare. ”Pe fondul vitezei neadaptate, șoferul unui turism pătrunde pe contrasens și lovește un camion de 7,5 tone. Șoferul este inconștient”, transmit reprezentanții poliției sibiene. La accident au intervenit și două echipaje de descarcerare ale SMURD, având în vedere că șoferul turismului a rămas blocat în mașina pe care o conducea. La ora transmiterii acestei știri, traficul era blocat total.

Vom reveni cu amănunte

accident infotrafic Foto Andreea Suciu / InfoTrafic

accident slimnic Foto: Politia Sibiu

IMG-20171208-WA0003

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

17 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Simion

Acum 4 ani

I-a dat taranul, nu s-a zgarcit!
Raspunde

John Doe

Acum 4 ani

Zi Doamne fereste desteptule ... O familie s-a nenorocit si tie iti arde de ironii ... Cat de cretin sa fii sa atat de incredibil de lipsit de compasiune indiferent de cauzele accidentului ...
Raspunde

biciclist

Acum 4 ani

Zi mersi ca nu ti-a nenorocit tie familia! Viteza excesiva! Putea omori pe cineva!! Noroc cu camionul ca l-a oprit.
Raspunde

Ioana

Acum 4 ani

Am trecut pe acolo mam angrozit sper sa nu fie mortii dumnezeu sa le dea sanatate si sa ai aiba an paza lui
Raspunde

Iiiiii

Acum 4 ani

Vai,de familie cât suferă săracii!
Raspunde

Elenamaria Maria

Acum 2 ani

Și încă suferim
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Miron

Acum 4 ani

Doamne ferește, toți mai facem imprudențe...
Raspunde

biciclist

Acum 4 ani

Cand calci in halul asta pe pedala este ca si ai apasa pe tragaci! Mare noroc ca glontul n-a omorat pe altcineva.
Raspunde

Damian

Acum 4 ani

Fac drumul asta de medias zilnic. Nimeni nu respecta reguliile de circulatie. Toata lumea depaseste in curba pe linie continua. Viteza etc. Asadar nu e de mirare. Politia ce sa faca si ea? Nu poti sta in fiecare localitate. Soferii se semnalizeaza unde e politia si dupa aceea calca acceleratia cat tine. 80% dintre accidente sunt din cauza soferilor. Drumul e nou, modernizat. Nu sunt motive de dat vina pe drum sau ca nu avem autostrazi. Noi nu stim sa conducem. Acolo e restrictie de 70 km. El avea minim 100 , curba, mazga pe jos, probabil cauciucuri de iarna uzate, masina mica, usoara. Daca nu avem noi grija cum conducem si nu vom fi mai constienti de pericole, vor fi in continuare accidente. Cand vom respecta reguliile de circulatie se vor reduce si accidentele. Pana atunci.... accidente la greu. Problema este ca iti intra pe contrasens si te nenoroceste si pe tine.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

John Doe

Acum 4 ani

Măi fraților. A murit un tânăr. Opriti-va.
Raspunde

un sibian

Acum 4 ani

s-a cam sinucis prin propria prostie!! nu a murit nevinovat!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ionut

Acum 4 ani

90km/h e o viteza excesiva ? Era in localitate?
Raspunde

un sibian

Acum 4 ani

poate a franat pana a ajuns la 90 in momentul impactului
Raspunde

grim

Acum 4 ani

Au scăpat altii
Raspunde

pe un picior de duca

Acum 4 ani

N-ar zice unu Dumnezeu sã îl ierte ! Rautatea e hrana lumii.
Raspunde

un sibian

Acum 4 ani

dumnezeu sa-i fii dat minte inainte ca sa gandeasca inainte sa calce pedala de acceleratie unde nu trebuie! Realitatea e hrana lumii.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

arhitectul turmentat

Acum 4 ani

Un drum foarte periculos si alunecos.Vinovatul principal e statul roman care nu investeste in infrastructura sanatate educatie si bunastarea cetatenilor.
Raspunde