Inspectoratul de Poliție al Județului vâlcea anunță că centura ocolitoare a orașului Călimănești va intra în reparații.
Prin urmare, tot traficul, inclusiv TIR-urile, vor circula prin oraș.
”Începând cu data de 19 martie a.c., până la o informare ulterioară, pe Drumul Naţional 7CC, între km 0 şi 1 + 450, se blochează sensul de mers Sibiu-Râmnicu Vâlcea, pentru efectuarea unor lucrări de asfaltare.
Lucrările se desfăşoară în perioada 12 martie-12 iunie a.c., dar blocajul se instituie de la data de 19 martie a.c.
Se va circula prin oraşul Călimăneşti”, se arată într-un comunicat de presă remis de IPJ Vâlcea.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: valea oltului , Drumul Național , reparatii , Râmnicu Vâlcea , Pentru Sibiu , Poliției Drumurilor Naționale , Primăria Orașului Călimănești
Vizualizari: 7216
Ultimele comentarii
Acum 4 ore
Aci Duțu
Acum 5 ore
John S
Acum 5 ore
Emil
Acum 7 ore
Nustiu
Acum 7 ore
Leonard