FC Hermannstadt joacă sâmbătă acasă, pe stadionul municipal din Sibiu, cu Luceafărul Oradea, echipă care se confruntă cu probleme de lot.
Conducerea orădenilor a anunțat că echipa tocmai s-a despărțit de atacantul Andrei Antohi.
"Antohi nu mai face parte din lot. Decizia a fost luată după meciul cu Academica Clinceni", a explicat, citat de bihon.ro, antrenorul Cristian Lupuţ.Anunul vine la doar câteva zile după ce Luceafărul a rămas și fără căpitanul Constantin Roșu. Acesta s-a accidentat la un antrenament și a primit un diagnostic dur: ruptură de ligamente încurcişate şi menisc inflamat cu fisuri. Pentru că a trebuit să se opereze, căpitanul va lipsi de pe teren pentru restul acestui sezon.
Reamintim că la jumătatea lunii martie Luceafărul s-a despărțit și de antrenorul Cristian Dulca.
Meciul FC Hermannstadt-Luceafărul Oradea este programat sâmbătă, de la ora 11:30, pe stadionul municipal din Sibiu. Sibienii sunt pe poziția a doua a clasamentului, cu 54 de puncte, în vreme ce orădenii se află pe locul 11, cu 34 de puncte.
Tag-uri: Cristian Dulca , FC Hermannstadt , meci , Luceafărul Oradea , Complexului Sportiv Luceafărul , Electrofor Oradea , Hermannstädter Zeitung , Pentru Sibiu , Octavian Calotă , Constantin Roșu , Cristian Lupuţ , Academica Clinceni , Andrei Antohi
Vizualizari: 1466
Ultimele comentarii
Acum 13 ore
Abdullah Neluțu
Acum 13 ore
Der Konig
Acum 14 ore
Sddghdg
Acum 15 ore
Silviu
Acum 21 ore
Aci Duțu