Sâmbătă,
18.09.2021
Innorat
Acum
15°C

FC Hermannstadt a PROMOVAT în Liga 1

FC Hermannstadt a PROMOVAT în Liga 1

Cu patru etape înainte de finalul campionatului, FC Hermannstadt a strâns deja punctele necesare accederii în Liga I. Sibienii au făcut astăzi egal în deplasare la Târgoviște, 1-1 cu Chindia. Golul sibienilor a fost marcat de Sabin Lupu, în minutul 14. FC Hermannstadt este neînvinsă în ultimele 30 de jocuri.

În clasamentul Ligii 2, conduce Dunărea Călărași cu 86 de punte, în timp ce sibienii au strâns 81 de puncte. Locul trei este ocupat de Chindia Târgoviște, echipa cu care a terminat astăzi la egalitate - 67 de puncte.

Următorul meci al sibienilor va fi disputat acasă cu Metaloglobus București.

Sezonul perfect al fotbaliștilor sibieni va fi punctat în 27 mai, atunci când FC Hermannstadt va juca finala Cupei României cu CSU Craiova. Meciul se va desfășura la București, pe Arena Națională.

Foto: facebook/FC Hermannstadt

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

9 comentarii

dancp2

Acum 3 ani

foarte bine!
Raspunde

ion

Acum 3 ani

FELICITARI JUCATORILOR, Dlui Pelici, sibienilor, si TUTUROR FACTORILOR IMPLICATI SI SA VINA CUPA LA SIBIU.
Raspunde

Zoldi Tibor

Acum 3 ani

Felicitari baieti!!Si acum haideti sa incurajam echipa la Bucuresti in finala!!!HAI SIBIU!!!!!!!!!!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Liberiu Rasinarean

Acum 3 ani

FC Hermannstadt anunta cu mandrie sibiana ca a contractat sponsorizari pentru sezonul urmator din Liga 1 cu indragitele firme sibiene Kon Tiki, nea Gigi si Reveline! De la sibieni pentru sibieni!!!
Raspunde

Ridichie Iglesias

Acum 3 ani

Cica tovarasu Birt da de baut din banii lui nu ai primariei. Si da la Birtul Dorului acolo va fi chermeza.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Fan Fc Sibiu

Acum 3 ani

Odata cu promovarea istorica ar fi cazul sa se schimbe si numele in FC Sibiu altfel istoria o sa consemneze o echipa promovata in Liga I cu nume nemtesc si stadion de "epoca" mai mare rasul sau plansul o promisune "a lucrului bine facut sasesca" ca si cea a coruptilor de dupa 89.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

topaila

Acum 3 ani

acum e momentul sa sufocam orasul la fiecare meci !!!... sa blocam traficul .. si sa umplem parcarile din centru. :((( nasol moment pentru o amarata de minge
Raspunde

!

Acum 3 ani

Propun "FC opincii sibiu" "o treaba bine facuta de romani" ca voi sunteti cei mai buni si cei mai destepti pe planeta asta
Raspunde

Octavian

Acum 3 ani

Felicitari si succes!
Raspunde