Marţi,
04.08.2020
Partial Noros
Acum
29°C

FOTO Pesediștii sibieni se pun în mișcare. Vor să treacă de 2500 de persoane

09 Iunie 2018 12:24

FOTO Pesediștii sibieni se pun în mișcare. Vor să treacă de 2500 de persoane

Cele 50 de autocare cu social-democrați din Sibiu care vor ajunge în această seară la București au stații de plecare diferite. ”Zona de nord pleacă la o anumită oră, cei din Sibiu se strâng în mai multe locuri, pentru că e greu de gestionat o asemenea flotă de autocare. Se pleacă și de la Sala Thalia, se strâng și la Metro, iar pe parcurs se vor face niște opriri pe traseu”, susțin surse apropiate PSD.

Sibienii s-au organizat pentru acest eveniment ca niciodată. ”Avem o mașină frigorifică cu noi pentru a păstra hrana rece. În plus, există și un echipaj medical, un doctor, care va fi aproape de noi, în cazul nefericit în care vreunui om i se va face rău”, spun social-democrații. În plus, față de cifrele prezentate ieri de Turnul Sfatului s-au mai strâns și alte persoane. ”Credem că până la urmă vom fi peste 2500 de persoane”.

miting PSD Sibiu (16)

PSD Sibiu a promis că va deplasa la mitingul de la București, de sâmbătă, din Piața Victoriei 2500 de persoane. Pentru deplasare s-au pus la dispoziție 50 de autocare, însă mulți social-democrați vor face deplasarea și cu mașinile personale. ”Vom fi cu siguranță 2000 de sibieni la București. Marea majoritate vor merge cu autocarele puse la dispoziție de organizație, însă sunt și colegi care au preferat să meargă cu mașinile lor”, susțineau ieri surse din cadrul PSD Sibiu. Astăzi, numărul este estimat la peste 2500.

miting PSD Sibiu (15)

Și dacă vor fi 2000 de social-democrați, va fi pentru organizație cea mai importantă operațiune de acest gen a PSD Sibiu. ”Alții, pe timpuri, strângeau cel mult 700 de persoane și pe aceștia cu mare greutate. Acum vom avea peste 2500”, susțin social-democrații.

La precedentul miting pe care social-democrații au vrut să-l facă la București, în 19 mai, Sibiul a promis că va participa cu 12 mii de persoane. Și atunci suma de 2.500 – 3.000 de persoane era considerată mult mai rezonabilă cu capacitatea de organizare a organizației județene.

miting PSD Sibiu (11)

PSD a anunţat pentru astăzi, între orele 20.00 şi 22.00, că va organiza un miting împotriva abuzurilor, în Piaţa Victoriei. Sunt așteptate, conform social-democraților peste 200.000 de persoane.

miting PSD Sibiu (6) miting PSD Sibiu (5) miting PSD Sibiu (4) miting PSD Sibiu (3) miting PSD Sibiu (2) miting PSD Sibiu (1)

Foto: miting PSD Sibiu (7) Facebook/PSD Sibiu

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

25 comentarii

lol

Acum 2 ani

Nu stiam de ce e aerul mai curat astazi....
Raspunde

ek

Acum 2 ani

Pai numa bine a iesit Carabulea de la racoare sa le puna autocarele la dispozitie, ca tot mai castiga un ban!
Raspunde

kokos

Acum 2 ani

Ar fi bine ca astia 2500 sa ramana la bucale , n-are rost sa mai vina inapoi.
Raspunde

Saint Bartolomeu

Acum 2 ani

Ce trist ar fi sa se blocheze Valea Oltului chiar astazi, in timp ce asistatii sociali marsaluiesc spre capitala ... ca deh, acelasi PSD incearca de ani buni sa nu faca autostrada Pitesti - Sibiu.
Raspunde

daddy

Acum 2 ani

Ce ofticati sunteti! daca nu v-ar pasa, n-ati scrie in draci pe forum! Respirati adanc, inca nu-i sfarsitul!!!
Raspunde

Alex

Acum 2 ani

Marsul bugetarului fericiti ca suntem pe ultimul loc in Europa la toate capitolele ...
Raspunde

În speranța că aveți bilete doar dus ...

Acum 2 ani

Sibiu - București - Teleorman
Raspunde

un sibian

Acum 2 ani

avem in sfarsit si poze cu maimutele ce se duc sa-l pupe in c** pe infractorul dragnea. ca era greu de crezut ca sibienii pun botul sa sustina ciuma rosie. ramaneti acolo mandri sibieni sau duceti-va in teleorman. nu pierdem nimic, din contra.
Raspunde

Stefan

Acum 2 ani

Au plecat scursurile județului! Va doresc drum lung.... sa stați cat mai mult pe Valea Oltului, sa va bata soarele în cap (ala cu putini neuroni), sa va prinda o ploaie zdravănă... si nu în ultimul rând sper să fie condamnat stăpânul vostru! În rest... toate cele bune!
Raspunde

dr. freud

Acum 2 ani

Pe tine te-a batut cam mult soarele in cap, apoi te-a prins ploaia, ai racit zdravan si acum ai halucinatii, nu mai stii ce vorbesti! Sarmane om!
Raspunde

Botezatu Ioan

Acum 2 ani

Intre orele 20-22 va avea loc recensamantul comunistilor si retardatilor din societatea romaneasca. Din Piata Victoriei sper sa plece cu totii direct in Siberia. Dupa o iarna petrecuta acolo, poate, vor intelege de ce parintii si bunicii lor si-au dat viata sa scape de comunisti. Pacat de cei ce au murit sau s-au schilodit la asa-zisa revolutie... cred ca ar muri de rusine ca s-au jertfit pentru o adunatura de idioti.
Raspunde

Haratiu

Acum 2 ani

Ce atac pe Antena 3 al lui Pieleanu la adresa lui Trif?
Raspunde

Volkischer Beobachter

Acum 2 ani

Mobilizarea a fost posibilă exclusiv datorită activistului PSD Nicolae Ivan, fost primar la Şura Mare şi actual senator PSD(vezi www.mitingcu japca.ro/exemple.html). #REZIST#INSIST#NUCEDĂM!
Raspunde

sureanu

Acum 2 ani

Pune ,ma mana pe carte, si lasa-te de cioace! esti mai informat decat gazeta germana, dar carte stii?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

O persoana care se si informeaza

Acum 2 ani

Sa va fie rusine! Daca cineva are alt fel de credinta, idei, gandire politica, logica decat voi este scursura, jeg, trebuie sa moara etc. Nu sunteti oameni. Sunteti nazisti, aveti gandire de nisa si nu puteti accepta ca cineva poate gandi altefel decat voi! Esenta democratiei este tocmai acceptarea gandirii si opiniei celuilalt! Ca urmare sunteti efectiv elemnetele dictaturi!!! Rusine!!!1
Raspunde

Botezatu Ioan

Acum 2 ani

PSD-ul si sustinatorii acestei plagi sunt un atentat la bun-simt, legalitate, onoare, normalitate, democratie si multe multe alte valori de care sunteti total straini si pe care le calcati in picioare fara urma de rusine. PSD-ul e urmasul PCR-lui si cea mai mare rusine si blestem care se putea abate asupra Romaniei. Daca tot sunteti slugi si carpe pentru cei care fura de 70 de ani, macar ganditi-va la viitorul copiilor si nepotilor vostri. Va place ca va pleaca copiii pe capete din tara? Va place cand va mor cei dragi pe sosele de rahat pentru ca nu va mai opriti din furat? Te bucuri cand batranii tai se imprumuta sa-si cumpere mancare si medicamente? Iti place sa vezi ce "valori" au copiii tai? Ar trebui sa va fie rusine si sa ridicati ochii din pamant scursurilor
Raspunde

...

Acum 2 ani

Du-te cu ei... si nu te mai intoarce
Raspunde

h

Acum 2 ani

Re: O persoana care se si informeaza Ma indoiesc ca gandesti cu adevarat. Nici una dintre "idei, gandire politica, logica" enumerate mai sus nu se aplica. Sunt doar niste "credinciosi" membri luati cu japca de sefi, oameni direct interesati sa fure in continuare sau care au FURAT in trecut si TREMURA acum. Ma uit la scandarile lor LESINATE (asta spune multe -- cei de la RTV si A3 dau sunetul mai tare). Tare as fi vrut sa-i vad in februarie la -20grade.
Raspunde

un sibian

Acum 2 ani

Mai ia-ti pastilele prescrise de dr talau si schimba postul de pe care informezi
Raspunde

Republica Teleormăneană România

Acum 2 ani

Rugăm participanți să rămână acolo și să-și cheme și neamurile! Să facă o vizită de lucru pe mosia lu daddy și să guste din binefacerile comuniste! Rușine!
Raspunde

Republica saseasco-secuiasca-tiganeasca

Acum 2 ani

Ai grija sa tragi apa la wc sa scapam de manipulatii din ambele tabere .Daca am fi o singura tabara cu adevarat meritocratica diferita de cele 2 s-ar mai certat careva ? Tocmai acesta este si scopul celor 2 tabere PSD + partidele de dreapta = FSN .O regie care ne tine captivii coruptilor
Raspunde

CHE GUEVARA

Acum 2 ani

PSD=GRUP INFRACTIONAL ORGANIZAT iar toti cei care iau votat si le aproba actiunile le sunt COMPLICI!
Raspunde

Mhircia

Acum 2 ani

Incredibil sa avem asa multe gunoaie.
Raspunde

Dominic

Acum 2 ani

Marsul betivilor cu 2 clase. Pe valea oltului inca se simte duhoarea de asistat social . Mai bine ramaneati la Bucuresti jegosilor !
Raspunde