Echipa de fotbal FC Hermannstadt a pierdut meciul în deplasare cu FC Viitorul și rămâne aproape de zona retrogradării.
Singurul gol al partidei a fost marcat de Ianis Hagi, din penalty, în minutul 29.
Meciul a fost unul slab pentru echipa noastră. Deși jucătorii și-au dat silința, echipa nu a jucat mare lucru, FC Hermannstadt neavând nicio ocazie mare de gol. Mai mult decât atât, sibienii s-au mulțumit să încerce să recupereze mingea și să joace pe contraatac, fără să pună presiune pe adversari.
FC Hermannstadt a fost depășită la aproape toate capitolele, de la posesie și ocazii de poartă până la acțiuni personale și joc colectiv. Echipa noastră nu a avut niciun șut pe poarta adversă, condiție minimă pentru a încrie. Echipa pare să nu aibă viziune și un joc propriu, majoritatea acțiunilor având o mare doză de noroc.
La jumătatea turului de campionat, FC Hermannstadt se află pe locul 12, cu doar 7 puncte acumulate și conducerea ar trebui să se gândescă serios la posibilitatea retrogradării.
Notele jucătorilor sibieni acordate de Turnul Sfatului:
Echipă: Căbuz (6) – Tătar (4), Mijuskovic (5), Stoica (5), Pamfile (4) – Dîlbea (4), Antonov (5)- Serediuc (5), Nkololo (4), Chalkiadakis (4)- Rusu (4).
Pentru echipa noastră urmează trei meciuri foarte grele, cu CFR Cluj, FCSB și Universitatea Craiova.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: FC Hermannstadt , meci , Turnul Sfatului , Ministrul Transporturilor , Universitatea Craiova , Echipa Națională , fotbal , Pentru Sibiu , Ianis Hagi
Vizualizari: 1712
Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Prof. de Geografie
Acum 2 ore
@Hermannstadt
Acum 2 ore
Pastor Marginas
Acum 2 ore
Pastor Marginas
Acum 4 ore
X