Sâmbătă,
06.06.2020
Ploi Scurte
Acum
26°C

Decizie în premieră la FC Hermannstadt pentru meciul cu U Cluj: Cum se vor vinde biletele?

04 Iunie 2019 11:18

Decizie în premieră la FC Hermannstadt pentru meciul cu U Cluj: Cum se vor vinde biletele?

Oficialii echipei FC Hermannstadt au decis ca biletele pentru meciul de baraj cu U Cluj de la Sibiu să se vândă exclusiv la casele de bilete de la stadion.

Raționamentul oficialilor sibieni este unul simplu: Numărul locurilor pe stadion oricum este restrâns și intenția este ca biletele să ajungă la cât mai mulți sibieni, suporteri ai echipei.

”Am luat decizia de a nu mai vine bilete online pentru acest meci deoarece am constatat la meciurile anterioare, cum a fost cel cu Dinamo, spre exemplu, că vin mulți suporteri din țară și din alte județe. Dacă biletele sunt puse la vânzare online, le poate cumpăra oricine. Ori noi vrem ca ele să ajungă în număr cât mai mare la sibieni, cu siguranță sunt foarte mulți sibieni care vor să vină la stadion”, a declarat pentru Turnul Sfatului președintele Teodor Birț.

Suporterii clujeni vor avea alocate 250 de locuri, în secțiunea specială din peluză.

Cât privește prețurile biletelor, acestea încă nu fost stabilite întrucât mai trebuie puse la punct o serie de detalii organizatorice, însă reprezentanții clubului spun că ele vor similare cu cele de până acum.

”Clujul are echipă bună, cu jucători de valoare, mulți dintre ei cu experiență în Liga 1. Pe de altă parte, nivelul fotbaliștilor noștri și experiența cumulată în acest sezon ne îndreptățesc să fim optimiști în vederea rămânerii în Liga 1. O să fie două meciuri grele, însă la final sperăm să ne bucurăm împreună cu suporterii noștri pe stadionul din Sibiu”, a mai spus Teodor Birț.

Primul meci dintre cele două va fi duminică, 9 iunie, iar gazdă va fi „U” Cluj, ocupanta locului 3 în sezonul trecut din Liga a 2-a.

Returul se va juca miercuri, 12 iunie, la Sibiu. Deocamdată, orele de disputare ale acestor meciuri nu au fost comunicate.

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

19 comentarii

cibin nu csibi

Acum 1 an

”Felicitări” organizatorilor. Galeria sibiană va fi inlocuită cu stația de amplificare; Oaspeții vor avea parte de 3 filtre de jandarmerie; ... Tipic ”mândriei Ardealului” KVSC (KKFR-ul a ocupat și Sibiul, unde ”U” a fost în exil când...). Oricum, se pare că, dacă nu sunt lăsați suporterii lui ”U”, echipa lor nici nu va intra pe teren. Rușine celor care acceptă această situație, dar...Federația acceptă. Și ne mai mirăm că se retrag sponsorii și drepturile de televizare se restrâng... Vivat cenzura!
Raspunde

Müller

Acum 1 an

Ne am tarat un an in Liga 1 pe alte stadioane
Raspunde

Müller

Acum 1 an

Niste idiotisch in conducerea asta. In 2019 sa nu putem cumpara bilete online. Sa stam ca oile la coada. Ne facem de rusine fata de clujeni. Atât cu stadionul asta care nu au fost in stare sa l modernizeze. Nu meritam sa promovăm.
Raspunde

iuliu

Acum 1 an

Cred ca ideea a venit de la Iuliu Muresan
Raspunde

ToTo

Acum 1 an

Hai Sibiului!!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Fansb

Acum 1 an

Dl.kokos esti la fel de incuiat ca si conducerea,eu din sibiu as putea cumpara din cluj mii de bilete fara sa ma deplasez acolo,doar cu prieteni si cunostinte,esti probabil angajat la tg.obor altfel nu ai fii asa de naiv sa crezi ca vanzarea la caserii ar fi un impediment ptr.cei ce vor bilete....
Raspunde

Doar lacrimi

Acum 1 an

dar niste iarbă cand se pune pe terenul acela, intreb si eu ca omu
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Fansb

Acum 1 an

Mare prostie dl.Birt,cine a vrut bilete si-a luat online din sibiu si daca e cineva din constanta si e fan sibiu de ce sa nu vina,doriti sa ne vedeti ca oile la coada sau se opresc trei sferturi din ele la tg.obor?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

kokos

Acum 1 an

N-ai inteles nimic , daca s-ar vinde online , ne putem trezi cu 2000 de clujeni in tribuna de 4000 de locuri , din cauza asta se vor vinde doar la case.
Raspunde

K.Samuel

Acum 1 an

Asta e barajul? Nu scrie nicaieri in articol...
Raspunde

Aurel

Acum 1 an

Nu ai inteles nimic cetatean daca vin in ziua meciului nu o sa mai gaseasca bilete trebuie sa vina cu 3 inainte :))
Raspunde

dancp2

Acum 1 an

trebuie sa vii cu 3 ani inainte HAHAHA stadionul sibian e gata?oricum cluj arena o fost facuta de o firma din sibiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Jan

Acum 1 an

Clujul, echipă bună care termină pe locul III chinuit . ! hai sa fim seriosi. Jucători cu experienţă în LIGA I, majoritatea PENSIONARI, nu ?. Putem spune ca am fost norocoşi. Doamne ajută ! HAI FCH !
Raspunde

Dan

Acum 1 an

Ar trebui să te uiti putin si la jucătorii noștri. In afara de noroc nu legăm 2 pase. Călărași a fost cu 2 clase peste noi
Raspunde

cetatean

Acum 1 an

Adica vrei sa spui ca sibienii nu stiu sa cumpere bilete online si cei care vin din alta parte nu pot veni mai devreme si sa cumpere de la case?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Rapidist

Acum 1 an

U Cluj nu mai are aproape nimic din traditia clubului universitar de altadata. A devenit un club cu multi sustinatori sovini, ultranationalisti care au dat cu mucii in fasole infratindu-se cu Dinamo, un club cu istoria sa trista legata de securitate. Ma bucur ca CFR are rezultate si eclipseaza acest clubulet. Sper ca sibienii sa ramana in L1, succes!
Raspunde

mircea

Acum 1 an

Si rapid unde e ? Sa nu zici ca clona asta pesedista condusă de Pancu e Rapidul adevarat. Va amagiti singuri. Un fel de Craiolguta. CLONA !!! CRAPID !!! :))
Raspunde