Reprezentanții CNAIR anunță că s-a luat decizia restricționării traficului în zona în care șoseaua este în pericol de păbușire, pe sensul de mers Râmnicu Vâlcea - Sibiu, precum și dirijarea circulației prin semafoare electrice, pentru siguranța participanților la trafic.
Pe DN 7 (la km 238+105 – km 238+130), pe partea dreaptă, în localitatea Câineni, județul Vâlcea, din cauza prăbușirii unui zid de sprijin, sub corpul drumului s-a format o cavernă care a cauzat o tasare a părții carosabile de aproximativ 10 cm.
"Conducerea CNAIR l-a convocat de urgență pe directorul DRDP Craiova, precum și personalul companiei din zonă, care la această oră se află la fața locului, pentru a acționa și a lua măsuri urgente de punere în siguranță a traficului", se arată într-un comunicat de presă al CNAIR.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Râmnicu Vâlcea , App Image
Vizualizari: 2465
Ultimele comentarii
Acum 30 minute
Calu
Acum 1 oră
Cozma
Acum 2 ore
Sparrow
Acum 2 ore
Sparrow
Acum 3 ore
Sibian