Vineri,
12.09.2025
Innorat
Acum
16°C

Bărbat condamnat la 4 ani și jumătate de închisoare, pentru tentativă la omor, a fost reținut

Bărbat condamnat la 4 ani și jumătate de închisoare, pentru tentativă la omor, a fost reținut

Un bărbat în vârstă de 46 de ani din comuna Laslea a fost reținut de polițiști de la domiciliu și încarcerat la Penitenciarul Aiud. Acesta a fost condamnat la 4 ani și jumătate de închisoare.

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Sibiu au pus ieri în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis în aceeași zi de Tribunalul Sibiu pe numele unui bărbat în vârstă de 46 de ani, domiciliat în comuna Laslea.

Bărbatul a fost condamnat la executarea unei pedepse de 4 ani și 6 luni închisoare pentru săvârșirea a două infracțiuni de tentativă la omor, fapte săvârșite în localitatea de domiciliu, în cursul anului 2017, respectiv 2020, când, pe fondul consumului de alcool, prin înjunghiere, a rănit doi bărbați, transmite Elena Welter, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.

Foto: arhiva TS

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Cristina Bălău

de Cristina Bălău

Eveniment, Cultură 
Telefon:
0770 962 946
E-mail: cristina[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus