Au apărut imagini cu momentul în care avionul Pilatus PC-12 s-a prăbușit. La bordul lui se aflau opt persoane printre care un bebeluș, dar și miliardarul român Dan Petrescu.
Avionul, care a decolat de pe aeroportul milanez Linate cu destinaţia Olbia, s-a prăbuşit la cinci minute după decolare, duminică după-amiază, la San Donato Milanese, localitate situată la sud-est de Milano.
În videoclipul filmat de o mașină care mergea pe șoseaua de centură se vede cum avionul se duce cu "botul" în jos. Doar pe ultimii metri, probabil într-o încercare disperată de a redresa situația, avionul ia o traiectorie parabolică, scrie ziare.com
Dar viteza este prea mare și nimic nu mai poate fi făcut. Câteva momente mai târziu, avionul se izbește de pământ și explodează.
Până în momentul impactului, nu se observă vreun incendiu la bord sau fum care să iasă dintr-un motor.
Atenție, imagini care vă pot afecta emoțional!
Anchetatorii au început cercetările pentru a afla cauza accidentului.
La manşă se afla Dan Petrescu, în vârstă de 67 de ani, soţia lui, Dorotea, de 65 de ani,şi fiul lor Dan Ştefan, de 30 de ani.
Alături de ei: Filippo Nascimbene, de 33 de ani, soţia Claire Stephanie Alexandrescu, 34 de ani, cetăţean român şi francez, fiul lor de un an, Raphael, şi bunica celui mic, Miruna Anca Lozinschi, de 68 de ani.
La bord mai era și canadianul Julien Brossard, de 36 de ani, prietenul lui Dan Ştefan Petrescu, fiul miliardarului.
Sursa: milano.corriere.it
Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download
Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube
Vizualizari: 1064
Ultimele comentarii
Acum 6 ore
Radu Magda-Vilcea
Acum 6 ore
Ilarie
Acum 6 ore
Un sibian
Acum 6 ore
Luminița Vaida
Acum 6 ore
Ioan