Duminică,
28.11.2021
Innorat
Acum
9°C

VIDEO Femeie surprinsă în timp ce fura coșurile de gunoi de pe Dumbrăvii. Tot ea le-a furat și pe cele de pe Mitropoliei

VIDEO Femeie surprinsă în timp ce fura coșurile de gunoi de pe Dumbrăvii. Tot ea le-a furat și pe cele de pe Mitropoliei

O femeie în vârstă de 40 de ani a fost surprinsă sâmbătă de polițiștii sibieni în timp ce fura coșurile de gunoi de pe strada Dumbrăvii, anunță reprezentanții Primăriei Sibiu pe pagina de facebook a instituției.

După ce au analizat imaginile de pe camerele de supraveghere, autoritățile au ajuns la concluzia ca aceeași femeie furase coșurile de gunoi și de pe strada Mitropoliei. 

"Coșuri de gunoi stradale, furate! Sâmbătă, 23 octombrie o patrulă a Inspectoratului Județean de Poliție a surprins o persoană cu vârsta de 40 de ani care fura coșuri de gunoi stradale de pe Calea Dumbrăvii, încărcându-le în mașina proprie. Fiind prinsă în flagrant, femeia a înapoiat bunurile furate", arată sursa citată.

Echipajul IPJ a solicitat asistența Poliției Locale care, analizând imaginile de pe camerele de supraveghere și sesizarea Serviciului Salubrizare cu privire la furtul unor coșuri de gunoi de pe strada Mitropoliei, a constatat că aceeași persoană a comis și această faptă.

Imaginile video au fost predate Inspectoratului Județean de Poliție, care va demara cercetarea penală. Serviciul Management Salubrizare și Protecția Mediului a transmis către IPJ o plângere penală, în vederea recuperării prejudiciului.

 

Comentarii

10 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Talos Constantin

Acum 1 lună

De la tineri ce mai aștepți
Raspunde

2cents

Acum 1 lună

Doamna, nu va mai obositi cu astea! Mergeti la guvern sau in Parlament, e plin pe acolo de asa ceva! Sigur acolo au multe si mari, nu de alta dar cum altfel s-ar putea gestiona atat de mult gunoi cat avem acolo?
Raspunde

IT

Acum 1 lună

WTF ???
Raspunde

Adrian

Acum 1 lună

Nici pe Nokia n-aveam așa rezoluție de 2 lei. Dacă așa filmează super camerele din tot Sibiul…
Raspunde

Gigi

Acum 1 lună

Am vazut eu bine, si-a facut cruce inainte sa fure cosul de gunoi?
Raspunde

Vld

Acum 1 lună

Da, da. Orice bun crestin incepe lucrul cu semnul crucii. Mai ales ca era langa Arhiepiscopie, Mitropolie si Catedrala.
Raspunde

Un crestin

Acum 1 lună

Asa inteleg unii (nu f. putini) ca inseamna a fi crestin, dar SA NU GENERALIZAM!
Raspunde

Aasdfgff

Acum 1 lună

intrebarea se pune cei care supravegheaza aceste camere de ce nu prind in flagrant aceste fapte? de ce intai trebuie sa se intample ca apoi sa se afle ce s-a intamplat? nu exista in camera de observatie un sistem cu monitoare care sa supravegheze fiecare camera? pe un monitor pot fi puse cel putin 4 camere de supraveghere ca sa vezi decent si la cate camere sunt in Sibiu eu zic ca un perete de 20-30 de monitoare si 2-3 oameni pot supraveghea linistit ce se intampla in oras si politia sa mearga direct la eveniment fara sa se astepte sa sune un cetatean binevoitor care apoi sa fie pus sa stea acolo martor (cu riscul de a fi descoperit si sa se transforme apoi in victima) pana vin burtosii de la politia locala ca sa dea mana de multe ori cu contravenientul ca se cunosc si sa inchida apoi ochii...
Raspunde

Un necunoscător

Acum 1 lună

Se mai confiscă mijlocul de transport folosit la furt ?
Raspunde