Jandarmii sibieni au fost nevoiți să aplaneze ieri un conflict, în localitatea Mârșa – un tânăr de 23 de ani îl alerga pe un bărbat de 52 de ani, cu o drujbă pornită și totul ar fi pornit de la faptul că acesta din urmă l-ar fi pălmuit pe primul.
Totul s-a întâmplat ieri, în jurul orei 16, pe strada Cindrel din localitatea Mârșa. „Ajunși la fața locului, jandarmii au depistat tânărul în vârstă de 23 de ani, din localitatea menționată, care avea asupra sa o drujbă pusă în funcțiune, în timp ce alerga după un bărbat în vârstă 52 de ani, din Șelimbăr. Totul a pornit de la faptul că, în timpul unei discuții între cei doi, tânărul ar fi fost pălmuit de bărbat”, relatează salvamontiștii.
Jandarmii au intervenit imediat și l-au încătușat pe tânăr, pe care l-au condus la sediul Grupei de Supraveghere și Intervenție din Avrig pentru efectuarea verificărilor și întocmirea actelor de constatare.
Agresorul, actele și drujba au fost predate polițiștilor din cadrul Secției 4 Rurală Avrig, cercetările urmând a fi continuate de către Poliția Orașului Avrig sub aspectul săvârșirii infracțiunii de amenințare.
Foto: ro.depositphotos.com
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1235
Ultimele comentarii
Acum 2 ore
Emil
Acum 2 ore
Emil
Acum 3 ore
UnPSDist mandru
Acum 3 ore
Depinde de noi
Acum 3 ore
Riveran