Șoferul unui TIR înmatriculat în Bacău a fost surprins la sfârșitul săptămânii trecute parcat direct pe plaja sălbatică din Corbu, relatează Observator de Constanța.
” Am venit cu familia un pic, la mare (…) Da, serios! Dacă e, de aici chem un taxi și mergem la o pensiune”, a spus șoferul, potrivit sursei citate.
El spune că nu a văzut nicăieri că vreun semn de interzis: ”Nu scrie nicăieri interzis! (…) Păi dar ce, ar trebui să fie animale sălbatice pe ea?”, a replicat șoferul atunci când i s-a transmis că se află pe o plajă sălbatică. Bărbatul a spus că a golit autotrenul de marfă la o întreprindere, iar apoi și-a luat soția și copiii și a venit la mare. Însă, de frica unei amenzi, după ce a fost atenționat, a plecat din zonă.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1005
Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Coana Mitza
Acum 1 oră
Rob
Acum 1 oră
Coana Mitza
Acum 1 oră
Sibian
Acum 1 oră
Avrigean