„Până la urmă și 50 de bani sunt 50 de bani pe care nu îi dai”, a comentat președintele Klaus Iohannis, întrebat de ziariști cum comentează decizia guvernului de a compensa cu 50 de bani pe litru prețul combustibilului la pompă, timp de trei luni.
„Pentru transportul de mărfuri, la final de lună se simte, și la unii se simte chiar semnificativ”, a adăugat președintele.
Potrivit G4Media, întrebat dacă nu ar fi fost de preferat o reducere a accizelor, Klaus Iohannis a comentat că „reducerea accizelor este doar aparent la îndemâna guvernelor, în realitate nu este din cauza legislației europene”, în condițiile în care, a argumentat el, „la accize e ușor să umbli dacă vrei să le crești, dacă vrei să le scazi nu se prea poate”.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 915


Ultimele comentarii
Acum 11 minute
Sibianul
Acum 14 minute
Oare...secu?
Acum 32 minute
5
Acum 52 minute
Andrei
Acum 58 minute
5